U režiji Nikolića i Žorića

Posle nove prinudne pauze zbog pandemije virusa korona, fudbaleri Sinđelića su nastavili sezonu u pobedničkom ritmu. Na domaćem terenu Oreana Park u Ardieru, u 12. kolu Druge državne lige Viktorije, sa 3:1 savladali su Hopers Krosing, tim s kojim su na startu sezone odigrali nerešeno bez golova.

Zbog restrikcija koje su i dalje na snazi u Melburnu, igralo se bez prisustva publike. Bio je to meč u kome su fudbaleri Sinđelića bili bolji protivnik, a gosti pored nekoliko sjajnih prilika nisu iskoritili ni jedanaesterac.

Sinđelić je od prvog sudijskog zvižduka krenuo silovito i brzo krunisao dominaciju, jer je već u drugom minutu poveo golom iskusnog Džoela Nikolića. Od tog trenutka kao da su fudbaleri srpskog kluba usporili tempo i čuvali stečeno vođstvo, dok je rival uspostavljao ravnotežu i bio ravnopravan protivnik, ali nije pritom stvarao ozbiljnije šanse.

Pred sam odlazak na odmor Sinđelić je udvostručio vođstvo, a strelac je bio Goran Žorić. Bila je ovo najava da će Hopers Krosing pretrpeti ubedljiv poraz, ali se situacija promenila u drugom poluvremenu, kada su gosti imali šansu čak i da se spasu već viđenog poraza.

Kada je Sinđelić imao priliku da poveća prednost, lopta je bila neposlušna i umesto da završi u golu pogodila je u prečku i odbila se u polje. Gosti su preuzeli inicijativu, ali ubrzo nisu iskoristili jedanaesterac, pošto se lopta odbila od prečke.

I pored ovog promašaja, gosti postižu pogodak dvadesetak minuta pre kraja i uvode utakmicu u rezultatsku neizvesnost.

Kako su gosti jurili rezultat, Sinđelić je koristio kontranapade kroz razređenu odbranu rivala. Jedan od tih brzih protiv-udara usledio je u poslednjim trenucima meča, kada je Žorić postigao svoj drugi za konačnih 3:1. Kad se sve sabere, zaslužena pobeda srpskog kluba, koji je čak poslednjih devet minuta igrao s igračem manje zbog crvenog kartona novajlije Džozefa Sijeha.

Trener Sinđelića Goran Lozanovski odlučio se za sastav: Valeze, Sijeh, Stat (Jeng Jang 64’), Dikson (Eftimoski 61’), Džurkić, Sarbin, Kanel, Gilmor, Nikolić (Tošić 76’), Petrovski, Žorić.

U idućem kolu Sinđelić je gost Albion Roversa, u subotu, 26. juna od 15.00 časova, a predigra rezervnih timova je dva sata ranije na terenu u Karnliji.

Rezervisti “preslikali“ pobedu

U duelu revervnih timova takođe je slavila ekipa Sinđelića i to identičnim rezultatom – 3:1 (1:1). Golove su postigli Birtašević u 45, Mavrogenis u 51. i Ćurčija u 62. minutu. Igrali su : M. Trifković, Avgulis, Bedoja, Birtašević, Ćurčija (N. Trifković 65’), Gorgievski, Gradidž, Maksimović, Mavrogenis (Vranješ 65’), Milojković, Po, E. Soe, N. Soe.

Rezerve Sinđelića su na sedmom mestu na tabeli sa 13 bodova (četiri pobede, remi i pet poraza, gol razlika 25:18).

DRUGA DRŽAVNA LIGA VIKTORIJE
GRUPA SEVERO-ZAPAD

Rezultati 12. kola: Vestgejt Sinđelić – Hopers Krosing 3:1, Albion Rovers – Hjum Junajted 2:1, Eping Siti – Vestern Sabarbs 1:0, Džilong Rendžers – Morland Junajted 2:2, Altona Ist Finiks – Lalor Junajted 0:2, Stratmor – Mil Park 1:1.

1. Stratmor 10 7 2 1 22:5 23
2. Sinđelić 10 6 1 3 24:9 19
3. Hjum J. 10 6 1 3 20:11 19
4. Lalor J. 10 5 1 4 18:16 16
5 Albion R. 10 5 1 4 17:17 16
6. Altona Ist 10 4 3 3 10:7 15
7. Mil Park 10 4 3 3 18:19 15
8. Hopers K. 10 4 1 5 17:15 13