„Sveci“ srušili i šampiona

Da hrabre Bog čuva, a sreća ih prati, potvrdio je i nedeljni derbi Premijer lige Brizbejna. Ekipa Svetog Đorđa nastavila je besprekoran niz na početku takmičenja, pošto je došla do pobede nad aktuelnim prvakom Olbeni Krikom u nadoknadi vremena. I to autogolom igrača gostiju! Na kraju, srećno, ali sto odsto zasluženo: Sveti Đorđe – Ekselzior 3:2 (2:1).

Sve je izgledalo da će meč u Vilavongu biti završen bez pobednika, pošto je od 61. minuta i izjednačenja gostiju, na semaforu stajalo – 2:2. Međutim, u prvom minutu sudijske nadoknade mreža gostiju se zatresla i treći put, kada je rezervista srpskog tima Džerod Norfolk uputio nizak centaršut ka petercu, gde je štoper Ekselziora Šon Luis u nameri da izblokira u stvari podigao loptu, koja je lobovala golmana i zakoprcala se u mreži.

Bio je to signal za neopisivo slavlje na terenu i tribinama, a u preostala tri minuta igre gosti nisu imali snage ni da zaprete.

Pred više od 300 gledalaca i kamerama Fudbalske federacije Kvinslenda, uzbuđenja nisu izostala naročito u prvom poluvremenu. Taj deo igre u potpunosti je obeležio fantastični napadački tandem Svetog Đorđa – Fin Bikharst i Nasib Džabel. Njih dvojica su dominirali terenom i uglavnom po desnoj strani i kroz sredinu pravili dar-mar u odbrani gostiju.

Prvi je pogodio Bikharst, koji je definitivno pravi bingo uprave „svetaca“. Momak angažovan neposredno pred početak sezone postigao je u 11. minutu svoj treći gol na pet mečeva. Međutim, gosti su ekspresno izjednačili pošto je kapiten srpskog tima Nikola Katarić skrivio penal u 14. minutu.

S bele tačke šutirao je Rasel, a sjajni golman Nikola Popović je ukrotio loptu. Ali, sudija je pokazao da je srpski čuvar mreže prerano krenuo sa gol-linije i kazneni udarac je morao da bude ponovo izveden. Ovaj put Rasel nije ostavio Popoviću ni mrvu šanse – pravo u rašlje za 1:1.

Sveti Đorđe je vratio prednost u 41. minutu, kada je Bikharst sve odradio na sredini terena i poslao „loptu s očima“ za Džabela, koji takve situacije ne propušta već snažno i precizno pogađa za 2:1. Jedna konfuzna reakcije odbrane „svetaca“ koštaa ih je izjednačenja, kada je u 61. minutu ponovo Rasel pogodio, ovaj put lavom između tri igrača srpskog tima.

Ono što se desilo u završnici bila je jedna vrsta nagrade novim liderima Premijer lige Brizbejna, ekipi Svetog Đorđa. Iskusni argentinski trener Oskar Langone sjajno predvodi ovaj tim, a za meč sa Olbeni Krikom odlučio se za sledeći sastav: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Batler, Džabel, Dejvi, Bikharst, Kumar, Pirson. Igrali su još: Šerif, Norfolk i Bugarčić.

Pred sjajnom četom iz Vilavonga u iduću nedelju je novi eliki izazov. Sveti Đorđe ide u goste prošlogodišnjem finalisti Premijer lige, ekipi Tuvonga koja i ove sezone beleži dobre rezultate. Duel je na programu u nedelju, 6. septembra na terenu Danmor Park od 18 časova.

Primijer liga Brizbejna

Rezultati 6. kola: Sentenari Stormers – Tuvong 0:2, Akacija Ridž – Taringa Rovers 0:2, Grendž Tistl – Bejsajd Junajted 4:1, Kabultur – Nort Star 2:3, Sveti Đorđe – Olbeni Krik Ekselzior 3:2, Gep – Brizbejn Najts 3:2.

12. Akacija R. 5 0 0 5 1:15 0

Raspored 7. kola (5. i 6. septembar): Taringa Rovers – Sentenari Stormers, Olbeni Krik – Kabultur, Nort Star – Gep, Grendž Tistl – Brizbejn Najts, Tuvong – Sveti Đorđe.

Rezerve brojale do šest

U duelu rezervnih timova Sveti Đorđe je deklasirao goste sa 6:2 (3:1). Golove su postigli Rezai u 18, Rouz u 24, 38 i 40. i Kalagan u 56. i Gjaraki u 78. minutu za „svece“. Rezervisti Svetog Đorđa glatko su rešili ovaj susret u svoju korist, a pobedu je olakšalo i isključenje fudbalera gostiju u 18. minutu. Posle pet odigranih kola, rezervni tim srpskog kluba je drugi na tabeli s maksimalnih 15 bodova iz pet odigranih utakmica, a prvi je Bejsajd junajted s bodom više iz šest odigranih mečeva.

Het-trik Vedrane Popović

Ženski tim Svetog Đorđa takođe niže uspehe. Devojke iz Vilavonga su u gostima pobedile Maunt Gravat Hokse sa 5:4! Golove za tim Svetog Đorđa postigle su Vedrana Popovic u 5, 18. i 34, Klaudija Haton u 33. i Danijela Amu u 12. minutu (autogol). Posle pet odigranih utakmica fudbalerke Svetog Đorđa su druge na tabeli sa tri pobede i dva remija.

Meč je obeležila sjajna Vedrana Popović, koja je ujedno i trener ekipe, a do sada je postigla čak 11 golova u pet mečeva. Kako je ovo prva godina od formiranja ženskog tima, fudbalerke Svetog Đorđa su već nadmašile sva očekivanja. Dame su do treće pobede došle u sastavu: Bičam, Kaligeros, Drača, Hari, Haton, Jovičić, Parks, Popov, B. Popović, V. Popović, Smit, Šuša.

U idućem kolu igraju na domaćem terenu protiv UQFC, u petak od 19.30 časova.

Чланак „Sveci“ srušili i šampiona се појављује прво на Vesti online.