„Sveci“ se ne šale

Ako je posle prve, pa čak i druge pobede neko mogao da pomisli kako fudbalere Svetog Đorđa prati početnička sreća u najjačoj ligi Brizbejna, nakon trećeg uzastopnog trijumfa i zauzimanja vrha tabele jasno je da će srpski klub svi sada shvatiti vrlo ozbiljno.

Da se „sveci“ uopšte ne šale na svojoj koži osetio je njihov dugogodišnji rival Nort Star, koji je napustio Vilavong sa dobro napunjenom mrežom – 5:1 (4:0).

Fudbaleri Svetog Đorđa naprosto su izrešetali rivala koji je prošle sezone kao njihov prvi pratilac takođe izborio plasman u Premijer ligu Brizbejna. Tako su dva tima nastavila rivalstvo i u višem rangu takmičenja, ali uz jasne smernice ko je ko u elitnom društvu.
Kako će gosti proći u ovom odmeravanju snaga najavljeno je već u prvih četvrt časa igre, jer su „sveci“ na brzinu stekli kapital od velikih 3:0. Golovi su se nizali kao na traci: kapiten Nikola Katarić u 6. minutu, pa golgeter tima Nasib Džabel u 11. i onda agilni novajlija Darsi Pirson u 14. minutu.

Pobednik je tada praktično bio rešen i za tim iz Vilavonga je bila stvar rutine da privedu meč kraju. Jedino pitanje je bilo s kolikom razlikom će ispratiti goste kući.

Do kraja poluvremena u listu strelaca se upisao i sjajni Fin Bikharst, koji je uz Džabela obeležio početak sezone u redovima Svetog Đorđa. U nastavku je Nort Star zaigrao nešto bolje, a i fudbaleri srpskog tima su malo popustili gas, što je doprinelo da ovaj deo meča bude završen nerešenim rezultatom. Najpre je Pirson u 65. minutu svojim drugim golom doneo 5:0 za domaće, da bi dva minuta kasnije Braun postigao utešni gol za goste.

Sveti Đorđe je igrao u sastavu: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Batler, Klark, Dejvi, Džabel, Bikharst, Pirson.

I u “predigri“, rezervisti Svetog Đorđa su bili ubedljivi – 5:0 (3:0). Golove su postigli: Deng u 32, Radmilović u 34. i 42, Gjaraki u 78. i Rezai u 59. minutu. Posle tri kola rezervni tim Svetog Đorđa je drugi na tabeli sa maksimalnih devet bodova i utakmicom manje odigranom u odnosu na lidera, koji iz četiri susreta ima deset bodova.

U okviru narednog kola „sveci“ igraju u gostima protiv ekipe Senteneri Stormers, u petak 21. avgusta od 20.30 časova na terenu Atous Park, dok se rezerve sastaju dva sata ranije.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati 4. kola: Akacija Ridž – Stormers 0:3, Gep – Taringa Rovers 3:2, Kabultur – Bejsajd Junajted 0:4, Albeni Krik Ekselzior – Brizbejn Najts 4:0, Grendž Tistl – Tuvong 2:1, Sveti Đorđe – Nort Star 5:1.

12. Kabultur 4 0 0 4 1:16 0

Raspored 5. kola: Stormers – Sveti Đorđe (petak, 21. avgust), Bejsajd Junajted – Gep, Taringa Rovers – Grendž Tistl, Tuvong – Akacija Ridž, Nort Star – Ekselzior, Kabultur – Najts.

Pet bodova za dame

Ženski tim Svetog Đorđa odigrao je proteklih nedelja prva tri meča u debitantskoj sezoni i osvojio pet bodova. Devojke iz Vilavonga igrale su nerešeno protiv Springfild junajteda – 2:2, zatim su pobedile Oksli junajted sa 3:2, da bi sa Anerlijem podelile bodove – 2:2.
Čak pet golova postigla je Tian Smit, dok je Vedrana Popović upisala dva pogotka. U idućem kolu devojke Svetog Đorđa igraju na domaćem terenu protiv Redlands junajteda, u petak 21. avgusta od 19.30 časova.
Ženski tim Svetog Đorđa čine: Dona Avgustakis, Aleksandra Bičam, Kaliopi Kaligeros, Elajza Heri, Klaudija Haton, Suzi Husejnović, Jelena Jovičić, Izabela Parks, Jelka Petrović, Vedrana Popović, Marina Popov, Tian Smit i Tamara Šuša.

Чланак „Sveci“ se ne šale се појављује прво на Vesti online.