Sudija izbio pobedu iz džepa

Sekunde su delile Bele orlove od četvrte uzastopne pobede u prvenstvu Druge premijer lige Novog Južnog Velsa.

Međutim, voljom glavnog sudije tri boda nisu upisana na konto tima iz Boniriga, već je domaćim Rejdersima omogućena prilika da iz olako dosuđenog penala u sedmom minutu nadoknade dođu do izjednačenja – 1:1 (0:1).

Hladan vetar na stadionu Rejdersa u Murbenku stvorio je uslove kao da se utakmica igra na Plavim planinama. Domaćin je tim čiji je vlasnik Fudbalski savez Južnih distrikta i koji je prvi put ove godine promovisan u NPL2, pa su tako i Orlovi prvi put igrali s Rejdersima u borbi za bodove.

Počelo je kako treba za Bonirig. Asmir Kadrić je nastavio tamo gde je stao u prošlom kolu kada je bio dvostruki strelac protiv Hakoe. Već u drugom minutu meča bio je najsnalažljiviji pred golom Rejdersa i doveo Orlove u vođstvo od 1:0. U tim trenucima delovalo je kao da će Bonirig brzo dokusuriti protivnika. Ponovo Kadrić, pa zatim Armson i Vranković imali su dobre prilike, ali nije bilo promene rezultata.

Pred kraj poluvremena, David Vranković koji je menjao Pitersona u ulozi centarfora, najpre je sa peterca šutirao glavom, a zatim odbranjenu loptu glavom poslao u stativu. Iskusni fudbaler je u nadoknadi vremena u skoku rukama zakačio u protivničkog igrača i nakon već jednog zarađenog žutog kartona i sudijine usmene opomene, ovaj put nije bilo praštanja – Vranković je morao u svlačionicu.

Umesto da njegovim golom Orlovi povedu 2:0, Vranković je doneo brojčanu prednost domaćinu za narednih 45 minuta.

Međutim, umesto 45, nastavak je trajao čitava 52 minuta…

Dugo su Mekenzi, Smit i drugovi s igračem manje uspešno su zaustavljali atake Rejdersa na odstojanju od golmana Hronopulosa, koji se posle pauze vratio među stative Orlova. Međutim, u finišu je na terenu postojao samo jedan čovek – glavni sudija utakmice.

Sa velikom lakoćom dosuđivao je prekršaje za domaći tim, a Bonirigovim fudbalerima bez mnogo razmišljanja delio žute kartone – ukupno pet. Takođe, iz samo njemu znanih razloga produžio je meč za sedam minuta.

S druge strane, sredinom drugog dela u redove Rejdersa ušao je Milan Parenta, nekadašnji junior Belih orlova, koji se ove godine priključio klubu iz Murbenka. Upravo 20-godišnji Srbin bio je jedan od inicijatora akcije koja je prethodila izjednačenju.

U poslednjim trenucima nadoknade, jednu nabačenu loptu Parenta je spustio glavom za Entonija Proju, koji se zagradio, a odbrana Boniriga uspela da izbaci loptu iz njegovog poseda. Međutim Proja je tom prilikom pao, a sudija nakon kratke pauze pokazao na belu tačku! Hronopoluos se bacio na jednu, a Serhal poslao loptu na drugu stranu za 1:1.

Od bučnog negodovanja igrača i promrzlih navijača Boniriga nije bilo nikakve koristi, sudija je momentalno označio kraj utakmice i direktno sprečio Orlove da zasednu u sam vrh tabele, tik iza vodećeg Spirita.

Favoriti protiv Džetsa

Već predstojeće subote, Beli orlovi imaće priliku da se vrate na pobedničku trasu. Oni će u utakmici 7. kola ugostiti akademiju Njukasl Džetsa, a meč počinje u uobičajenom terminu (18 časova) u Srpskom centru u Bonirigu. Džetsi su jedina ekia u ligi koja još nije zabeležila pobedu i Orlovi će biti u ulozi apsolutnog favorita.

Povredio se Miler

Da jedan maler ne ide sam pokazalo se sredinom drugog poluvremena, kada je igru morao da napusti Rej Miler. Kapiten Orlova je u jednom duelu dobio nezgodan udarac i nije mogao da nastavi meč, pa ga je zamenio Radovan Pavićević, koji je uz mladog Džoša Okana dobro obavio zadatke. Kapiten Miler je neizvestan za meč protiv Džetsa, dok će Vranković sigurno pauzirati zbog suspenzije.

NSW NPL2

Rezultati 6. kola: Tigrovi – Blektaun 3:0, Rejders – Beli orlovi 1:1, Central koust – St. Džordž siti 2:3, Hakoa – Hils j 1:0, St. Džordž Sejnts – Njukasl 0:0. Slobodan je bio Spirit.

1. Spirit 5 4 0 1 17:11 12
  2. C. Koust (A) 6 3 2 1 22:16 11
  3. Tigrovi 6 3 1 2 14:10 10
  4. Beli orlovi 5 3 1 1 7:6 10
  5. Blektaun 6 2 3 1 12:8 9
  6. Rejders 6 2 2 2 12:13 8
  7. St. Džordž Sejnts 5 1 3 1 9:8 6
  8. Hakoa 5 1 1 3 6:9 4