SRBIJA pregazila Italijane za polufinale

Reprezentacija Srbije u košarci se pobedom protiv Italije od 83:67 plasirala u polufinale evropskog prvenstva koje se igra u Turskoj.

Posle početne prednosti Italijana od 5:0, srpski košarkaši do kraja četvrtine uspevaju da uhvate priključak i posle ne tako dobre igre čak i dobiju prvu četvrtinu sa 18:17.

U drugoj četvrtini stvari polako dolaze na svoje mesto i naši momci sjajnom igorm dolaze do dvocifrene prednosti. Posle totalne dominacije u svim segmentima igre, gde Italija uspeva samo trojkama da koliko toliko parira našima, Srbija odlazi na poluvreme sa prednošću od 44:33.

Treća četvrtina je donela izjednačenu igru sa dosta grešaka na obe strane. Uspevamo da održimo prednost koju smo imali ma poluvremenu i ulazimo u poslednji kvartal sa voćstvom od 59:48.

U poslednjoj četvrtini Italijani kreću na sve ili ništa i opet trojkama pokušavaju da uhvate priključak. Na pet minuta do kraja posle naših petnaest poena prednisti smanjuju na samo osam. Posle tajmauta koji je uzeo selektor Đorđević, Bogdanović daje svoju prvu trojku iz osmog pokušaja i ponovo imamo dvocifrenu prednost. Do kraja utakmice smo sigurnom igrom održali prednost i odneli pobedu koja nas je odvela u polufinale.

Od naših igrača su se posebno istakli Bogdanović i Kuzmić. Ipak ostaje utisak da je cela ekipa jedna odlična celina.

U polufinale ćemo na megdan Rusiji koja je u uzbudljivoj utakmici pobedila reprezentaciju Grčke sa 74:69. Da podsetimo da smo jedini poraz na ovom prvenstvu pretrpeli upravo od Rusa u grupnoj fazi takmičenja. U drugom polufinalu se sastaju reprezentacije Španije i Slovenije gde su im najbolji igrači upravo Srbi, Dragić i Dončić.