Šesta pobeda u nizu

Jel jedan? Nije! Jel dva? Nije! Jel tri? Ma, ne… Pa, jel šest? Da, šest! I to u nizu! Baš toliko uzastopnih pobeda zabeležili su fudbaleri Beograda iz Adelajda otkako se posle tri meseca pauze nastavila Državna liga Južne Australije.

U proteklom kolu, pred najstarijim srpskim klubom na Petom kontinentu oružje je položila Birkala, koja je ne tako davno uspela da odnese bod iz Vudvila. Ovaj put nije bilo spasa pred naletima Beograda i morali su da stegnu ruku boljem od sebe – 2:1 (1:1).

Put ka ukupno sedmoj pobedi ove sezone, gosti iz Vudvila su počeli da trasiraju od samog početka meča. Iako je Birkala prva napala, Beograd je iskoristio prvu izgledniju situaciju da povede. Igrao se 11. minut, kada je sjajni Stefan Simić nastavio golgeterski niz iz prethodnih mečeva. Njegov snažan šut sa ivice kaznenog prostora bio je neodbranjiv za golmana domaćih. Bio je to Simićev sedmi gol u sezoni, a šesti na poslednjih pest mečeva.

Samo minut pred odlazak na odmor domaćin je iskoristio grešku u odbrani srpskog tima i uspeo da izjednači na 1:1 i ovim ishodom se otišlo na odmor, koji je fudbalerima oba tima bio preko potreban posle 45 minuta igre u pravim zimskim uslovima.

Na tok utakmice uticalo je i isključenje domaćeg fudbalera Vilijamsa u 58. minutu, posle druge javne opomene. Fudbaleri Beograda su znali da iskoriste igrača više na terenu i već u 73. minutu došli su do gola vrednog pobede. Kao i u mnogim drugim situacijama kada je teško i kada se lomi rezultat, na scenu je stupio provereni napadač Harli Gep i pogodio za – 2:1. Čitava ekipa Beograda pojurila je da podeli radost sa grupom svojih navijača koji ne propuštaju nijedno gostovanje tima iz Vudvila.

Do kraja, odgovornom i pre svega mudrom igrom celog tima Beograd je uspeo da sačuva prednost i da upiše sva tri boda u tabelu.

Trener Beograda Demijen Mori izveo je sledeći sastav: Čembrlen, Volter, Ljujić, Tobijas, Dej (od 25. Kamins), Hasegava, Felps (Negus 65’), Nudžaim, Moran (od 70. Dž. Stefanopulos), Simić, Gep.

I rezervni tim Beograda je zabeležio novu pobedu – 4:1 (2:1). Golove su postigli Aleksej Eseks (2), Fabreto i Disoto. Posle dvanaest odigranih kola rezerve Beograda su prve na tabeli sa 30 bodova, pet više od prvog pratioca. Tim je igrao u sastavu: Jokić, Disoto, Leventeris (Šumark), Tošić, Bejns (Agostinone), Dž. Eseks, Dima (Sideris), Fabreto, Paladino, A. Eseks (Mahoni), Menekela.

Sledeću utakmicu Beograd igra na domaćem terenu Frenk Mičel Park u subotu, 29. avgusta protiv Južnog Adelajda od 15.00 časova.

Slavlje fudbalera Beograda posle vođstva

Pobeda juniorki u derbiju

U duelu timova do 18 godina, Beograd je uknjižio nove bodove pobedom od 3:2 (2:1). Golove za juniore Beograda postigli su Tatmihalis (2) i Bernardi. Mladi tim Beograda do 18 godina je treći na tabeli sa 21. osvojenim bodom.

I mladi ženski tim Beograda do 17 godina zabeležio je pobedu protiv Rejdersa, kluba hrvatske zajednice – 2:1 (2:0). Golove za srpski tim postigle su Tijana Ranić i Ajša Kristakos. Posle devet kola juniorke su treće na tabeli sa 16 bodova.

Prva liga Južne Australije

Rezultati 13. kola: Birkala – Beograd 1:2, Vestern Strajkers – Sturt Lajons 0:1, Južni Adelajd – Adelajd Hils 2:1, Plejford siti – Vajpers 2:1, Zapadni Adelajd – Siford Rendžers 4:0, Fulam junajted – Adelajd Viktori 3:2.

1. Z. Adelajd 12 9 1 2 33:16 28
2. S. Lajons 12 8 3 1 27:7 27
3. J. Adelajd 12 7 4 1 32:14 25
4. Beograd 12 7 3 2 21:15 24
5. Plejford s. 12 7 1 4 19:15 22
6. Birkala 12 4 2 6 22:21 14
7. Fulam j. 12 4 2 6 12:17 14
8. V. Strajkers 12 4 2 6 17:26 14