RASPORED BOGOSLUŽENJA ZA BOŽIć

SEVERNA I ISTOčNA NEMAčKA

U svim hramovima Srpske pravoslavne crkve u Nemačkoj sutra i prekosutra na programu su bogosluženja povodom Badnjeg dana i Božića. “Vesti” po tradiciji objavljuju raspored i satnicu službi na kojima će se okupiti veliki broj vernika
Berlin
06.01 (Badnji dan) – Sv. Liturgija u 10.00 ,Večernje u 18.00
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 10.00 , Večernje u 18.00
Bremen
Hram Obnovljenja hrama Sv. Georgija – đurđic (Storćen Weg 1)
06.01 – Večernje u 19.00
07.01 – Sv. Liturgija u 10.00,Večernje u 18.00
Kasel
Hram Sv. velikomučenika Kneza Lazar (Johann-Sebastian-Bać-Str. 4 u Kašel-Niederzwehren)
06.01 – Večernje u 18.00
07.01 – Sv. Liturgija u 07.00
Hamburg
Hram Sabora Sv. Arhistratiga Mihaila (Sćellingstr. 7-9 u Hamburg-Eilbeck)
06.01 – Sv. Liturgija u 10.00 u Kilu
06.01 – Sv. Liturgija u 10.00 u Hamburgu
07.01 – Večernje u 17.00 u Libeku
06.01 – Večernje u 19.00 u Hamburgu
07.01 – Liturgija u 06.00 i 10.00 a
07.01 – Večernje u 17.00 u Libeku
07.01 – Večernje u 17.00 u Kilu
Hanover
Hram Svetoga Save (Mengendamm 16C u Hannover-List)
06.01 – Liturgija u 10.00 u Braunšvajgu
06.01 – Večernje u 18.00
07.01 – Liturgija u 09.00
Osnabrik
Hram Sv. velikomučenika Georgija Pobedonosca (Wersenerstr. 85 u Osnabrueck-Pye)
06.01 – Večernje u 16.00
07.01 Liturgija u 09.00
Manastir Himelstir
Hram Uspenja Presvete Bogorodice ( Obere Dorfstr. 12 u Hildesheim-Himmelsthuer)
06.01 – Liturgija u 10.00, Večernje u 18.00
07.01 – Liturgija u 10.00
07.01 – Večernje u 18.00

ZAPADNA NEMAčKA

Altena
Hram prepodobnog Simona monaha (Graf-Eberhardstr. 2 u Altena)
06.01 Liturgija u 10.00 i Vecernje u16.00 u Siegen-u
06.01 Večernje u 19.00 u Alteni
07.01 Liturgija u 10.00 u Alteni
Ahen
Hram Vasnesenja Gospodnjeg (Tannenweg 14 u Wuerselen-Bardenberg)
06.01 Večernje u 19.00
07.01 Liturgija u 10.00
Bilefeld
Hram Sv. Vasilija Ostroškog čudotvorca (Wellensiek 69 u Bielefeld-Dornberg)
06.01 Večernje u 19.00
07.01 Liturgija u 10.00
Bon
Rimokatolička crkva (St.Mićael-Kirće, Rheinbaćerstr. 45, Bonn-Endenić)
06.01 Večernje u 16.30
06.01 Liturgija u 09.00 u Nojvidu (Heilige-Kreuz-Kirće, Reckstr. 43, Neuwied)
07.01 Jutrenje u 08.00
Boholt
Protestanski hram (Sćonenbergstraše u Boćolt-Barlo)
06.01 Večernje u 16.00
07.01 Liturgija u 07.00 Vupertal
Hram Rođenja Presvete Bogorodice (Hombuećelstr. 53/55 u Wuppertal-Elberfeld)
06.01 Večernje u 18.00
07.01 Liturgija u 10.00
Dortmund
Hram Sv. Apostola i jevanđelista Luke (Engelbertstr. 5 u Dortmund-Kledž)
06.01 Liturgija u 09.00,Večernje u 18.00
07.01 Jutrenje u 00.00, Sv. Liturgija u 09.00
Diseldorf
Hram Svetoga Save (Wanheimer Str. 54 u Duešeldorf-Lićtenbroić)
06.01 Liturgija u 10.00, Večernje u 17.00
07.01 Jutrenje u 00.00 i Sv. Liturgija 10.00
Esen
Rimokatolička crkva (Stefan Kirće – Am St. Stephanus 10 u Ešen-Holsterhausen)
06.01 Večernje u 19.00
07.01 Liturgija u 00.00 i Izobraziteljna u 09.30
13.01. (subota) – Crkvena slava – Liturgija u 10.00

JUŽNA NEMAčKA

Keln
Hram Vozdviženja časnog Krsta (Frankenplatz 15, Köln-Porz)
06.01 Liturgija u 10.00, Večernje u 19.00
07.01 Jutrenje u 00.00 i Liturgija u 10.00
Augzburg
Hram Sv. Stefana i Jelene Štiljanović (Kreutzerstr.22 Augsburg-Oberhausen)
06.01 Liturgija u 10.00, Večernje u 16.00
07.01 Jutrenje u 05.00, Liturgija u 10.00
Vircburg
06.01. Jutrenje u 00.00 u Kincelsau (Grčka crkva)
06.01 Večernje u 20.00 u Vircburgu
07.01 Liturgija u 08.00 u Vircburgu
07.01 Večernje u 19.00 u Bad Mergenthajmu (Caritas Kirće)
KKarlsrue
Rimokatolička crkva u Karlsruhe (Rueppurr)
06.01 Liturgija 10.00 u Gagenau-u
06.01 Večernje u 13.00 u Forćajmu
06.01 Večernje u 22.00 u Karlsrueu
07.01 Liturgija u 07.00 u Karlsrueu
Manhajm
Hram prepodobnog Simona monaha (Deidesheimer Str. 21)
06.01 Liturgija u 09.00,Večernje u 19.00 u Spejeru
06.01 Večernje u 22.00
07.01 Liturgija u 09.00
Minhen
Hram Sv. Jovana Vladimira kralja srpskog (Putzbrunner Str. 49 u Muenćen-Perlać)
06.01 Liturgija u 09.00, Večernje u 16.00
07.01 Liturgija u 10.00
Nirnberg
05.01 (Tucindan) – Večernje u 19.00 u Erlangenu
05.01 Večernje u 21.00 u Bambergu
05.01 Večernje u 23.00 u Bajrojtu i Ingolštadtu
06.01 Liturgija u 10.00 u Nirnbergu
06.01 Liturgija u 11.00 u Nojmarktu
06.01 Večernje u 15.00 u Nirnbergu
07.01 Jutrenje u 05.00, Liturgija u 10.00 u Nirnbergu
Regensburg
05.01 Večernje u 20.00 u Frajzingu
06.01 Liturgija u 10.00 u Pasauu
06.01 Večernje u 14.00 u Landshutu
06.01 Večernje u 16.00 u Regensburgu
06.01 Večernje u 20.00 u Burghauzenu
07.01 Jutrenje u 06.00 u Regensburgu
07.01 Liturgija u 10.00 u Burghauzenu
Rozenhajm
Protestanska crkva (Koenigstr. 23)
06.01 Večernje u 13.00
Filingen
Hram Sabora sv. Arhangela Mihaila ( Unterer Dammweg 6A u Filingenu)
05.01 (Tucindan) – Večernje u 18.00 u Blumbergu
05.01 Večernje u 20.00 časova u Tutlingenu
06.01 Liturgija u 09.00 u Filingenu
06.01 ( Večernje u 12.00 u Zingenu u 15.00 u Albštadtu. u 18.00 u Filingenu
07.01 Liturgija u 10.00 u Filingenu
Frankfurt
Hram Sv. Apostola i jevanđelista Luke ( Beethovenplatz – Frankfurt-Westend )
06.01 Liturgija u Frankfurtu 09.00, u Grefenhauzenu u 09.00
06.01 Večernje u 15.30 u Rumpenhajmu, u 16.00 u Vetclaru,u 19.00 u Vizbadenu,u 19.30 u Frankfurtu
07.01 Liturgija u 09.00 u Frankfurtu, u 10.00 u Vizbadenu, Večernje u 18.00u Frankfurtu
Fridrihshafen
Hram Sv. Srpskih novomučenika ( Adelheidstr. 4 )
06.01 Večernje u 13.30 časova u Bad Saugauu, u 16.30 časova u Konstancu, u 19.00 u Fridrihshafenu
07.01 Jutrenje u 06.00 u Konstancu i Liturgija u 09.00 u Fridrihshafenu
Sarbirken
Rimokatolička kapela (St. Barbara, Marianenthalerstr. 2, Sulzbać)
06.01 Večernje u 18.00 u Sulcbah-Šnappahu, u 22.00 u Landau (St. Albert, Draćenfelštr. 2c, Landau)
07.01 Liturgija u 07.00 u Sulcbah-Šnappahu
Štutgart
Hram Sabora Srpskih svetitelja (Moehringer Str. 81A u Stuttgart-Heslać)
06.01 Liturgija u 10.00 u Štutgartu
06.01 Večernje u 15.00 u Kalvu i Rojtlingenu, u 18.00 u Štutgartu i u 22.00 u Hajlbronu
07.01 Liturgija u 10.00 u Štutgartu
Ulm
Hram Sv. Besrebrenika Kozme i Damjana (Furttenbaćstr. 11 u Ulm-Donau)
06.01 Ulm, Liturgija u 10:00 Večernje u 19:00
06.01 Hajdenhajm (Kapela Sv. Jovana Krstitelja), Večernje u 16:00
07.01 Ulm, Liturgija u 10:00
07.01. Ridlingen (Crkva Sv. Velikomučenika Dimitrija), Večernje u 16:00
Gepingen
Hram Sabora sv. Arhangela Mihaila (Marstall Str. 21 )
05.01 Večernje u 23.00
07.01 Liturgija u 07.00

Švajcarska

Cirih
Hram Uspenja Presvete Bogorodice ( Glattstegweg 91))
06.01. (Badnji dan) – Sv. Liturgija u 10 časova
06.01. (Badnje veče) – Večernje u 18.00
07.01. (Božić) – Sv. liturgija u 07.00 i 10.00
Bazel
Starokatolička crkva (St. Alban Kirche))
06.01. (Badnje veče) – liturgija u 10.00 časova u Bazelu
06.01. (Badnje veče) – večernje u 19.00 časova u Bazelu
06.01. (Badnje veče) – večernje u 19.00 časova u Niedergoesgenu
07.01. (Božić) – sv. liturgija u 10.00 časova u Bazelu
07.01. (Božić) – sv. liturgija u 10.00 časova u Niedergoesgenu
Bern
Starokatolička kapela (St. Peter und Paul Kirche))
06.01 (Badnje veče) – večernje u 19.00 časova u Bernu
06.01 (Badnje veče) – jutrenje i sv. liturgija u 23.00 časova u Soloturnu Starokatolička crkva (Franziskanerkirche)
07.01 (Božić) – sv. liturgija u 11.30 časova Bernu
Lozana
Protestanska kapela (Av. Charles-Secretan 2 – Chapelle de Bethusy )
06.01 (Badnje veče) – večernje u 17.00 časova u Sijeru i u 21.00 časova u Lozani
07.01 (Božić) – sv. liturgija u 07.00 časova u Lozani
Lugano
06.01 (Badnje veče) – večernje u 18.00 časova u Belinconi
06.01 (Badnje veče) – jutrenje i sv. liturgija u 23.00 časova u Luganu
07.01 (Božić) – večernje u 18.00 časova u Belinconi
Lucern
Baar – St. Martin Kirche – Asylstr. 2,
Lucern – Kirche am Maihof – Obergrundstrasse,
Altdorf – Heilige Kreuz Kirche
Buhrajn
06.01 (Badnji dan) – sv. liturgija u 10.00 časova u Buhrajnu
06.01 (Badnje veče) – večernje u 18.00 u Altdorfu
06.01 (Badnje veče) – večernje u 20.00 u Baaru
06.01 (Badnje veče) – večernje u 21.00 u Lucernu
07.01 (Božić) – jutrenje u 07.00 časova i sv. liturgija u 10.00 časova u Buhrajnu

BOGOSLUŽENJA NA SEVERU EVROPE

LITURGIJE I U NORVEŠKOJ

Bogosluženja u parohijama SPC u Norveškoj, Sveti Vasilije Ostroški i Sveti Dimitrije Solunski, biće održana u januaru u više mesta, a najviše na krajnjem jugu zemlje.
U parohiji Sveti Vasilije Ostroški u Grčkoj crkvi u Oslu služiće se 6, 7, 9, 19, 20, 21, i 27. januara. Bogosluženja počinju u 10, a osvećenje Badnjaka u 18. sati 6. januara.
U ostalim mestima ove parohije, prve ovogodišnje liturgije služiće se u Pošgrunu 10. februara, u Bergenu 17. februara, u Lilehameru 10. marta, u Rejkjaviku 1. aprila, u Tronhajmu 26. maja.
Raspored bogosluženja u parohiji Sveti Dimitrije Solunski: u Kristiansandu, u Crkvi Voie 6. januara u 11 sati, a 13. i 20. u 10; u Stavangeru 7. januara u 10 sati; u Arendalu 14. u 10 (Munkengata 4); u Lingdalu 21. u 10; u Flekefjuru 27. januara u 10 sati.
U Flekefjuru će istog biti održana, posle proslave Svetog Save, godišnja skupština parohije Sveti Dimitrije Solunski.

RASPORED SLUŽBI U HRAMOVIMA SPC ZA BOŽIćNE PRAZNIKE u AUSTRIJI

Viner Nojštat
06.01 (Badnje veče) – Sv. liturgija u 09.30 , Večernje u 17.00 časova
07.01 (Božić) – Jutrenje i Sv. Liturgija u 06.00
Beč:
Hram Sv. Save (3. kvart)
Hram Presv. Bogorodice (17. kvart)
Hram Vaskrsenja Hristova (2. kvart)
06.01 (Badnje veče) – Sv. Liturgija u 09.00 (3. kvart) i 09.30 (2. i 17. kvart) i Večernje u 17.00 (17. kvart) i u 18.00 (2. i 3. kvart)
07.01 (Božić) – Jutrenje i Sv. Liturgija u 00.00 (2. kvart) i u 09.30 (u svim hramovima)
Bregenc/Feldkirh:
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 16.00 u Feldkirhu i u 19.00 u Bregencu
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 07.00 u Feldkirhu i 10.00 u Bregencu
Gmunden Rimokatolički hram u Štadl-Paura (Kloster Nazareth, Am Bromberg 3 – Stadl-Paura))
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 17.00
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 07.30
Grac:
Hram se nalazi na gradskom groblju (Zentralfriedhof – Triester Str. 146 )
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 19.00
07.01 (Božić) – Jutrenje u 00.00, Sv. Liturgija u 10.00
Ens:
Hram Sv. Save (Stelzhamner Str. 17))
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 18.00
07.01 (Božić) – Jutrenje i Sv. Liturgija u 05.00 i 10.00
Inzbruk:
Rimokatolička crkva (Sieberer Str. 7))
06.01 (Badnji dan) – Sv. Liturgija u 09.00, Večernje u 17.00
06.01 (Badnje veče) – Sv. Liturgija u 10.00 u Reutu
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 00.00, Sv. Liturgija u 09.30, Večernje u 17.00
Linc:
Hram Sv. Vasilija Ostroškog čudotvorca (Posthof str. 41))
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 18.00
07.01 (Božić) – Jutrenje i Sv. Liturgija u 05.00
Klagenfurt:
Starokatolički hram (Kaufmanngasse 11))
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 18.00
07.01 (Božić) – Jutrenje i Sv. Liturgija u 00.00 , Sv. Liturgija u 10.00
Kufštajn:
06.01. Badnji dan – Sv. Liturgija u 09.00,Vecernje u 17.00 u Figenu
06.01. Badnje veče – Večernje u 19.30 u Kufštajnu
07.01. Bozić – Sv. Litugija u 05.00 u Kufštajnu
Salzburg:
Rimokatolička crkva (Buergerspital-Platz 2))
06.01 (Badnje veče) – Sv. Liturgija u 10.00 i Večernje u 21.00
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 10.00
Salfelden:
Protestanska crkva ( Ev. Kirche, Pavlenstr. 2)
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 17.00 u Bišofshofenu (St. Ruppert))
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 19.00
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 03.00
Sant Pelten
Rimokatolička crkva (Thomaskirche, Stattersdorf)
06.01 (Badnje veče) – Večernje u 18.00 i Jutrenje u 23.30
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 09.30
Tuln:
Rimokatolička kapela (St. Stephans Kapelle))
06.01 (Badnje veče) – Sv. Liturgija u 10.00 ,Večernje u 18.00
07.01 (Božić) – Sv. Liturgija u 06.00 i 10.00

RASPORED BOGOSLUŽENJA U FRANCUSKOJ

PRAZNIK U ŠEST GRADOVA

SLUŽE U PARIZU: Vladika Luka i prota Nikola

Pariz
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv.Sava (23 rue du Simplon)) liturgija u 10. časova, Veliko povečerje i osvećenje badnjaka u 19.00 časova, Jutrenje u 23.00
Božić, 7. januar, liturgija u 10.00 časova
Drugi dan Božića, Sabor Bogorodice, 8. januar liturgija u 10.00 časova
Sv. Prvomučenik arhiđakon Stefan, 9. januar – Blagosiljanje slavskog kolača od 08.00 časova
Nansi
Badnji dan, 6.januar, parohija Sv.Nikole (1, Quai dela Bataille)) bogosluženje u 10.30 časova
Belfort i Momneliar
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv. Petka sa sedištem u Lougres (rue de la Bonne Fontaine) bogosluženje u 16.00 časova
Bezanson
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv. Vasilija Ostroškog čudotvorca (28 ćemin de la Quatrouillots)) bogosluženje u 18.00 časova
Dižon
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv. Vaskrsenja Hristovog (20 Boulevard de lžOuest)), bogosluženje u 21.00 čas
Strazbur
Božić, 7. januar, parohija Sv. đorđe (5 rue Monsieur Hoch)) liturgija u 10.30 časova

RASPORED BOGOSLUŽENJA U PAROHIJAMA U HOLANDIJI

U AMSTERDAMU I ROTERDAMU SLUŽBA DVA DANA

Amsterdam, parohija Svetog Nikole, Stationstraat 17 Zaandam
Subota 6. januar, 18.30 – Badnje veče
Nedelja 7. januar, 10.30 – Roždestvo Hristovo Božić
Utreht, parohija Svetog Simeona Mirotočivog, Draaiweg 44 Utreht
Subota 6. januar, 20.00 – Badnje veče
Ede, parohija Svetog Nikolaja Žičkog-Srpskog, Beukenlaan 12 Ede
Subota 6. januar, 18.00 – Večernja
Emen, parohija Rođenja Presvete Bogorodice, Middenweg 5 Emmer – Compascuum
Subota 6. januar, 23.00 – Badnje veče
Najmegen, parohija Svetog Save, Dobbelmanweg 3 Najmegen
Subota 6. januar, 16.30 – Badnji dan
Roterdam, parohija Svete trojice, Lede 121 Roterdam
Subota 6. januar, 19.00 – Badnje veče
Nedelja 7. januar, 10.00 – Roždestvo Hristovo, Božić