Pobedom zakoračili prema eliti

Pošto su ispratili Nikolu Zonjića u penziju, Beli orlovi su uspešno startovali u novom prvenstvu Druge premijer lige NSW. U prvom kolu u Bonirigu savladan je Sent Džordž siti sa 2:1.

Tako je na najbolji način otvorena sezona koja bi mogla da bude jedna od najznačajnijih u novijoj istoriji najvećeg srpskog fudbalskog kolektiva u Australiji.

Naime, ove godine će četiri prvoplasirana kluba NPL2 na kraju sezone izboriti automatski plasman u elitnu NPL1, koja će od 2022. biti proširena sa 12 na 16 timova. Dakle, ulog u novom šampionatu je uistinu ogroman, što su Orlovi i te kako dobro shvatili.

Sigurno su počeli, sa dve polušanse u prvih petnaest minuta. Najpre je Eron Piterson šutirao glavom pod prečku, ali je protivnički golman izbio loptu preko gola. Zatim je Džuda Kler imao šut koji je takođe išao pod prečku, ali je gostujući golman opet bio siguran.

Slavlje na balkonu

Međutim, u 32. minutu odbrana Orlova nije uspela da izbaci loptu iz svog kaznenog prostora, što su gosti s juga Sidneja kaznili i srpski tim se našao u deficitu – 0:1.

Ali, već na isteku prvog poluvremena povratnik u tim Orlova Goran Šubara nadvisio je sve u skoku i izjednačio na 1:1. Gol u pravo vreme, neposredno pred odlazak na odmor, izazvao je oduševljenje na stadionu i dao krila Orlovima u nastavku.

Pošto šut Ejdena Taulija i dva udarca Džude Klera nisu doneli promenu rezultata, u 58. minutu Asmir Kadrić je po prvi put na meču probio sam po krilu, a centaršut koji je usledio jedan od gostujućih fudbalera je skrenuo glavom u sopstvenu mrežu za vođstvo Boniriga od 2:1.

Šubara u naručju Hronopulosa posle izjednačujućeg gola

Do kraja je bilo još uzbuđenja na obe strane, ali je zahvaljujući dobim odbranama oba golmana rezultat ostao nepromenjen.

Sledeće subote Orlovi idu u goste kod SD Rejdersa. Utakmica se igra u 18.30 časova na terenu “Ernie Smith Reserve” u Murbenku.

Чланак Pobedom zakoračili prema eliti се појављује прво на Vesti online.