Petarda za Ovnove

U prazničnoj atmosferi 33. srpskog folklornog festivala, Beli orlovi su u Bonirigu ugostili Mekartur Ramse i počastili ih sa „petardom“ – 5:0 (3:0). Srpski klub je bio veliki favorit i pre utakmice, jer se nalazi u seriji sjajnih igara i rezultata, a Ovnovi iz Kembeltauna su pretposlednji na tabeli. Međutim, prikazano na terenu ne samo da je potvrdilo taj odnos snaga, već je i smestila Ramse tamo gde im je mesto, uz ispostavljen račun sa kamatom za poraz u prvom delu sezone.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga u 22. minutu je Asmir Kadrić, jedan od najboljih pojedinaca tekuće sezone, probio po desnoj strani i napravio pometnju na petercu gostiju. Nakon kratkog odbijanja lopta je pala ispred Pitersona koji je imao lak zadatak da je ubaci u mrežu za 1:0. Samo šest minuta kasnije, Kadrić se našao sam ispred golmana i preciznim šutom povisio rezultat na 2:0.

Odigrao bez greške: Goran Šubara (levo)

Kopija prvog gola viđena je u 41. minutu, ali u režiji druge dvojice fudbalera. Bek Sem Galavej probio je po desnoj strani, usledio je centaršut, a nedavno pridošli napadač Džek Fulton je postigao svoj prvenac u dresu Boniriga.

U nastavku je viđena sigurna i dozirana igra našeg tima, koji je bez većih problema kontrolisao dešavanja na terenu. Iz takve igre, Rej Miler je u 56. minutu stvorio dobru poziciju i odigrao povratnu loptu Kadriću, koji je sa deset metara jedan na jedan sa golmanom šutirao preko gola. Nakon nekoliko talasa Bonirigovih napada u 68. minutu odlični rezervista Amar Adilović povisio je na 4:0. Konačno, u 79. minutu je, posle izvedenog kornera, lopta pala štoperu Šubari na butinu i odbila se u nebranjeni deo mreže za 5:0.

Nezaustavljivi: Slavlje posle Adilovićevog pogotka

Bonirigova serija uspeha tako je produžena na deset utakmica bez poraza (devet pobeda i jedan remi) i traje već duže od dva meseca. U preostala dva kola Orlovi imaju šansu da obezbede ne samo treće, već i da napadnu drugo mesto, ali im za to neće biti dovoljne samo dve pobede, već i kiksevi Nort Šor Marinersa. Posle remija Marinersa na gostovanju kod Spartansa, Bonirig zaostaje samo četiri boda za ovim rivalom. U pretposlednjem kolu, Orlovi gostuju iduće subote (19.00) poslednjeplasiranom Kenterberiju, a u poslednjoj rundi dočekuju Sent Džordž siti.

BELI ORLOVI – MEKARTUR 5:0 (3:0)

STRELCI: Piterson u 22, Kadrić u 28, Fulton u 41, Adilović u 68. i Šubara u 79. minutu. Stadion Sportskog centra u Bonirigu. Gledalaca: 400.

BELI ORLOVI: Hronopulos, Smit, Šubara, Mekenzi, Galavej, Vranković (Adilović), Rodić, Miler (Kondek), Piterson, Kadrić, Fulton.

MEKARTUR: Maden, Lazarevski, Arosa, Kambisios, Korniš, Avono, Stojanovski, Fatika (Guzman), Masjuk (Domine), Širin, Marujama.

DRUGA PREMIJER LIGA NJV

Rezultati 24. kola: Beli orlovi – Mekartur 5:0, Blektaun – NSS Mariners 1:1, Spirit – CK Mariners akademija 1:2, Hils j. – Kenterberi 5:0, N. Tajgers – Mauntiz 1:1, Z. Sidnej B. – St. Džordž siti (odloženo), Rajdalmir – St. Džordž sejnts (sinoć).

1. Hils junajted 24 16 2 6 62:35 50

2. NSS Mariners 24 15 4 5 46:26 49

3. Beli orlovi 24 13 6 5 46:22 45

4. Mauntiz 24 12 4 8 50:42 40

5. GHFA Spirit 24 12 4 8 44:40 40

6. Blektaun 24 11 5 8 37:32 38

7. N. Tajgers 24 9 9 6 37:33 36

8. CK Mariners A. 24 9 7 8 46:35 34