Orlovi na mlazni pogon

Remi u Rajdalmiru pre nedelju dana nije ostavio trag na Belim orlovima. Naprotiv! Fudbaleri Boniriga su se brže-bolje vratili na pobedničku trasu i u derbiju 19. kola Druge premijer lige Novog Južnog Velsa kao gosti savladali ekipu GHFA Spirita sa 3:1 (0:0).

Srpski tim nije pokolebalo ni vođstvo rivala na početku drugog poluvremena, već je upravo taj gol bio pogonsko gorivo da Orlovi uključe mlazne motore. Za samo sedam minuta preokrenuli su rezultat u svoju korist, a zatim i dokusurili rivala koji je već bio na konopcima.

Utisak je da Bonirig nije baš morao težim putem do pobede. U prvom poluvremenu izgledne šanse nisu iskoristili Zonjić u 10. minutu, zatim napadač Fulton u 23, kao i Kadrić na isteku pola sata igre. Ruku na srce, mogao je i Spirit da zakomplikuje situaciju u finišu prvog dela igre, kada su Orlovi imali i dosta sreće, pa čak i saveznika u vidu prečke, koja je zaustavila šut domaćih iz slobodnog udarca.

Nešto težem snalaženju igrača Boniriga u tom periodu kumovao je i jak pljusak koji je teren sa sintetičkom podlogom učinio težim za igru. Takođe, igralište Spirita je pored toga nešto manjih dimenzija, pa su se Orlovi mučili da se priviknu i razviju svoju igru po bokovima. Uprkos svemu, bili su bolji rival u prvih 45 minuta.

Samo što je počeo nastavak, domaći su poveli. Ponovo je za Bonirig koban bio prekid, pošto je posle kornera Zaharopulos glavom poslao loptu u mrežu srpskog tima. Od tada, domaćin u narednih desetak minuta više nije postojao na terenu. Pokušaj Šubare posle centaršuta Galaveja bio je samo najava onoga što će uslediti. Već u 55. minutu kapiten Rej Miler, koji se prvi put posle povrede našao u startnih 11, krunisao je lepu akciju Boniriga i doneo izjednačenje.

Samo dva minuta kasnije Miler je spojio Fultona sa golom, ali špic Orlova je neshvatljivo propustio ovu priliku. Ali, ono što nisu uspeli tada, jesu u 62. minutu kada je ponovo Miler bio u glavnoj ulozi, sjajno nadmudrio odbranu rivala i ostavio loptu za Asmira Kadrića koji ne greši iz takvih pozicija – 2:1.

Trener O’Saliven je zatim odlučio da napravi tri izmene u kratkom periodu, a domaći su uspeli da dođu do daha i zaprete Hronopulosu. Međutim, nakon samo jedne propuštene šanse Spirita, usledila je kazna. Sveži Piterson, koji je nešto ranije ušao sa klupe, proigrao je Kadrića u 85. minutu, a odlični napadač stavlja tačku na uspešno veče Orlova i upisuje tri velika boda u borbi za plej-of.

Bonirigu naruku idu i rezultati direktnih konkurenata, pošto su ovog vikenda gotovo svi iz vrha tabele igrali nerešeno. Orlove sada od trećeg mesta na tabeli, na kojem se nalazi upravo Spirit, dele samo četiri boda. Novo veliko iskušenje za O’Salivenov tim je u iduću nedelju, kada gostuju u Central Kostu, mladom timu člana A-lige Marinersa.

GHFA SPIRIT – BELI ORLOVI 1:3 (0:0)

STRELCI: Zaharopulos u 50. za Spirit, a Miler u 55. i Kadrić u 62. i 85. minutu za Bele orlove. Stadion Kristi Park. Gledalaca: 200.

SPIRIT: Romić, Bomi, Kondo, Robertson, Svedan (Arditi), Zaharopulos, Furnes, Kornvel, Božanić, Kuper (Stjuart), Perez (Manos).

BELI ORLOVI: Hronopulos, Galavej, Zonjić, Šubara, Smit, Armson, Rodić, Vranković (Krajton), Miler (Adilović), Kadrić, Fulton (Piterson).