Oluja iz Vilavonga oduvala Stormerse

Počela je da se zagreva mašina iz Vilavonga. Posle rekordnih 8:3 u FFA kupu, fudbaleri Svetog Đorđa zabeležili su i ubedljivu pobedu u Premijer ligi Brizbejna – 4:1 protiv Sentenari Stormersa.

“Sveci” su tako upisali svoju tek drugu pobedu u prvih pet kola, što je učinak koji navijači nisu očekivali posle fenomenalne prošle sezone, kada su bez poraza osvojili titulu prvaka. Ali, sudeći prema poslednjim mečevima, izgleda da Sveti Đorđe polako ulazi u formu.

U zaostaloj utakmici 1. kola, ekipa iz Vilavonga je načela rivala u 20. minutu, kada je Filip Jovanović pogodio mrežu Stormersa. Samo što je prošlo četvrt časa od vodećeg gola, sjajni napadač Darsi Pirson opet se upisao u strelce i udvostručio prednost.

Pirson je u kup utakmici postigao čak četiri gola od osam koliko je te večeri dala ekipa Svetog Đorđa.

U nastavku su se nizali promašaji, sve do 70. minutu kada je Danijel Kalahan povećao na 3:0, a zatim pomalo zaboravljeni centarfor Kristijan Samjuels u 78. minutu postiže i četvrti gol za srpski klub. Gosti su do počasnog pogotka stigli u 85. minutu.

Trener Svetog Đorđa Bobi Grem ukazap je šansu ovom igračima: Popović, Kumar, Šuša, Saolele, Smit (Škavo), Dejvi, Džonson, Kalahan (Da Silva), Jovanović (Samjuels), Džabel, Pirson (Norfolk).

U predigri su rezervisti Svetog Đorđa sa 7:3 savladali Sentenari Stormerse.

Veterani preko 35 godina savladali su ekipu Redlands sa 6:2.

Sledeću utakmicu u okviru 6. kola srpski tim će igrati na domaćem terenu u Vilavongu ugostiti Bejsajd Junajted, u nedelju, 25. aprila od 18.00 časova, a predigra rezervnih timova počinje dva sata ranije.

Ženski tim brojao do 11

U okviru drugog kola ženski tim Svetog Đorđa slavio je pobedu sa neverovatnih 11:3 protiv ekipe Logan Vilidž Falkons.

Golove su postigle Adelajd Pirson (četiri), Klaudia Haton (dva), Kejtlin Makartur (dva), Suzi Husejnović, Milica Vukadin i Vedrana Popović po jedan, a sva tri gola za protivničku ekipu postigla je Simona Bartolšić.

“Sveci” protiv najboljih u Kvinslendu

Fudbaleri Svetog Đorđa ovog petka nastavljaju svoje putešestvije kroz FFA kup. U 5. kolu najmasovnijeg australijskog takmičenja imaju priliku da odmere snage sa trenutno najjačom ekipom celog Kvinslenda.

Lider i aktuelni šampion NPL1 Peninsula Pauer dočekuje srpski klub iz Vilavonga na svom terenu na krajnjem severu Brizbejna. Meč se igra u petak, 23. aprila u 19.45 časova.

Premijer liga LIGA Brizbejna

Rezultati zaostalih utakmica: Akacija Ridž – Olbeni Krik 0:9, Brizbejn Najts – Bejsajd 0:1, Sveti Đorđe – Sentenari Stormers 4:1.

1. Olbeni Krik 5 4 1 0 28:4 13
2. Bejsajd J. 5 4 0 1 13:8 12
3. Lejks 5 3 1 1 16:10 10
4. Tuvong 5 3 0 2 11:11 9
5. Sv. Đorđe 5 2 1 2 13:13 7
6. V. Spirit 3 2 0 1 11:9 6
7. Najts 4 2 0 2 9:10 6
8. Stormers 4 2 0 2 6:9 6