Neuspela premijera

Na stadionu Boniriga sve je bilo pripremljeno za ovosezonsku premijeru Belih orlova u Drugoj Premijer ligi NSW i početak novog pohoda u NPL1, međutim, stvari na terenu se nisu odigrale po očekivanom scenariju. Naš tim je doživeo peh, i to u poslednjim sekundima susreta, pa je doživeo poraz od Tigrova iz Severnog Sidneja – 1:2.

Beli orlovi su sigurnuje počeli utakmicu, bili opasniji tim i već u 12. minutu imali prvu izglednu priliku, ali Kadrić nije bio u liniji nabačene lopte. Šest minuta kasnije Riči Darko je zapretio s leve strane peterca, ali Kadrić nije uspeo da dođe do lopte. U 25. minutu Orlovi su nadskočili odbranu Tajgersa, ali lopta pada samo pred gol-liniju gostiju. U potpunoj dominaciji našeg tima zabeležili smo i efektan volej Kadrića, lopta je nažalost prohujala pored gola, ali je napadač Boniriga nagrađen aplauzima za ovaj majstorski potez…

U nastavku su naši igrači bez posebnog razloga krenuli ležernije, ali su opet prvi došli do šanse kad je u 52. minutu Darko glavom okrznuo loptu i poslao je preko gola. I onda – šok. U 60. minutu gosti su iz jednog kontranapada i naizgled bezopasne sitaucije poveli sa 1:0.

Letargičan početak drugog poluvremena i neočekivan rezultatski minus doveli su da naš tim u ovom periodu igra u grču, a situacija se promenila nabolje tek od 70. minuta kad je Krajtona zamenio debitant Radovan Pavićević. Već u naredna dva minuta pojačanje Boniriga jeu dva navrata uposlio Kadrića, u prvom pokušaju ovaj je poluvolejom na prazan gol pogodio prečku, a u 73. minutu i situaciji „jedan na jedan“ iz neposredne blizine pogađa golmana.

Kad timu nije išlo, Džek Armson je u 82. minutu pravim projektilom sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Tigrova – 1:1. U 89. minutu Brejdi je centrirao s leve strane, a Vranković sa oko četiri metra udarcem glavom poslao loptu preko gola.

I kad se već činilo da će se utakmica završiti remijem, jedan trenutak nepažnje tokom napada Boniriga omogućio je igračima Tajgersa da krenu u kontranapad, da udarcem sa oko 18 metara pogode mrežu Hristopulosa i tako odnesu ceo plen. Peti minut nadoknade vremena ostavio je našim navijačima gorak ukus u ustima…

U goste Braunu

Rezervni tim Orlova poražen je identičnim rezultatom – 1:2.
Sledeće subote, Orlovi će biti gosti ekipe Mauntija, koje vodi dugogodišnji trener našeg tima Brajan Braun.

100. utakmica Reja Milera

Pre početka meča kapitenu Reju Mileru uručen je dres sa brojem 100. Naime, ovo je bila njegova 100 utakmica za Bele orlive. Dres je uručio Klif Pointer, koji je godinama bio pomoćnik Brajanu Braunu.

Partnerstvo Klifa i Brajana trajalo je neverovatnih 16 godina u Benkstaunu, Markoniju, Saterlendu i na kraju u našim Orlovima, gde je 2017. godine njihova saradnja i okončana. Pointer nam je napomenuo da su baš Brajan i on svojevremeno „skautovali“ i doveli Reja Milera, koji je igrama u dresu Belih orlova potvrdio veliki talenat.

Чланак Neuspela premijera се појављује прво на Vesti online.