Mladi horisti Dečjeg kulturnog centra Beograd priredili su koncert u Hramu Uspenja Presvete Bogorodice u Cirihu, okupivši brojnu srpsku zajednicu koja je sa velikom pažnjom i toplinom ispratila nastup ovih mladih umetnika iz Beograda. Publika je nagrađivala horiste iskrenim aplauzima, prepoznajući trud, disciplinu i radost sa kojom su stajali pred oltarom i publikom.
Tokom koncerta izveden je raznovrstan program koji je obuhvatio duhovne, dečje, tradicionalne i savremene kompozicije. Pažljivo odabran repertoar predstavio je bogatstvo srpske muzičke tradicije, ali i savremeno horsko stvaralaštvo, potvrđujući visoki umetnički nivo ansambla i posvećenost mladih izvođača. Pre koncerta, horisti Dečjeg kulturnog centra Beograd, zajedno sa Crkvenim horom i Dečjim crkvenim horom u Cirihu, pevali su na Svetoj liturgiji povodom proslave slave Crkvene škole Svetog Justina Ćelijskog, dodatno ulepšavajući svečanu atmosferu.
Foto:DKCB
Uspešno gostovanje u Cirihu ostvareno je zahvaljujući velikoj podršci starešine hrama, protojereja-stavrofora dr Miroslava Simijonovića, dirigentkinje Crkvenog i Dečjeg crkvenog hora u Cirihu, Olivere Sekulić, kao i porodica srpske zajednice koje su srdačno ugostile decu iz Beograda i učinile da se osećaju kao kod kuće.
Dečji kulturni centar Beograd uputio je iskrenu zahvalnost svim domaćinima na gostoprimstvu, podršci i nesebičnom angažovanju u organizaciji ovog značajnog kulturnog događaja, koji je još jednom potvrdio snagu muzike u povezivanju mladih i očuvanju kulturnog i duhovnog identiteta srpskog naroda širom sveta.
Izvor: Rasejanje.info








