Lekcija rivalu iz višeg ranga

U okviru drugog kola “noćne serije”, fudbalskog takmičenja pod okriljem Fudbalskog saveza Zapadne Australije, fudbaleri Dajanela Belih orlova su nakon tesnog poraza od UWA Nedlands (3:2), u drugom kolu grupe C savladali Frimentl siti sa 2:0 (2:0).

Golovi su postignuti u 4. i 17. minutu prvog poluvremena, a statistički podaci govore da je Frimentl siti imao 15, a Dajanela devet šuteva ka golu. Srpski tim je imao samo dva šuta u okvir gola i oba puta lopta je završila u mreži, dok protivnik nijednom nije uspeo da uputi udarac u okvir gola srpskog kluba.

U poslednjem kolu Beli orlovi igraju protiv poslednjeplasirane ekipe u grupi, Univerziteta Kertin. Meč se igra u nedelju, 7. marta od 17.00 časova na terenu Edinburg Oval.

Od srede, 3. marta, sa treninzima će početi juniorski timovi Dajanele od 6 do 11 godina, u večernjem terminu od 17.30 časova na terenima Dajanela Rezerv.

Noćna serija – grupa C

Rezultati 1 kola: UWA Nedlands – Dajanela Beli orlovi 3:2, Univerzitet Kertin – Frimentl siti 1:5. Drugo kolo: Beli orlovi – Frimentl siti 2:0, Univerzitet Kertin – UWA Nedlands 1:7.

1. UWA Nedlands 2 2 0 0 10:3 6
2. Frimentl siti 2 1 0 1 5:3 3
3. Beli orlovi 2 1 0 1 4:3 3
4. Kertin Uni. 2 0 0 2 2:12 0

Parovi 3: kola (nedelja, 7. mart): Univerzitet Kertin – Beli orlovi, Frimentl siti – UWA Nedlands.

Чланак Lekcija rivalu iz višeg ranga се појављује прво на Vesti online.