Košarkaši Zvezde pobedili Bajern u Evroligi

kosarkasi-zvezde-pobedili-bajern-u-evroligi

(Beta) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom parketu Bajern sa 74:68 (12:19, 21:26, 20:24, 21:9), u meču šestog kola Evrolige.

Zvezdu je do pobede predvodio Miloš Teodosić sa 16 poena i 11 asistencija, a pratili su ga Luka Mitrović i Šabaz Nejpir sa po 11 poena.

Kod Bajerna bolji od ostalih bio je Karsen Edvards sa 16 poena.

Obe ekipe imaju skor od po dve pobede i četiri poraza.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Barseloni, dok će Bajern gostovati Makabiju.

Zvezda je u utakmicu Evrolige protiv Bavaraca i dva uzastopna poraza od „večitog“ rivala, počela vrlo loše. Posle početnog vođstva tim Janisa Sferopulosa imao je mnogo problema u organizaciji napada, dok je Bajern s druge strane predvođen Edvardsom i Ibakom postepeno sticao prednost.

Crveno-beli, pred oko 15.000 gledalaca u Areni, nikako u prvih 20 minuta nisu uspevali da pronađu dobar ritam, čak su se i s tribina povremeno čuli zvižduci, pre svega upućeni Šabazu Nejpiru zbog loših odluka, teških šuteva i izgubljenih lopti.

Sferopulos je vidno dekocentrisanom Amerikancu davao minutažu, međutim, on to nije uspevao da iskoristi i podigne nivo igre.

Zvezda je i pored loše igre, usled nervoze i velike želje za pobedom, uspela da poluvremena da održi rezultatski priključak, najviše zahvaljujući najiskusnijem Milošu Teodosiću, kapitenu Luki Mitroviću. Poluvreme je završeno trojkom Adama Hage uz svuk sirene za 33:35.

Crveno-beli nisu uspeli da zadrže momentum iz završnice prvog poluvremena, Bajern je to apsolutno iskoristio i stigao do čak 14 poena prednosti. Delovalo je u tim trenucima da Zvezda nema snage da se vrati, Bonga, Vajler-Beb i Edvards pogađali su s distance, ali je domaćin agresivnijom odbranom uspeo da podigne nivo igre.

Na početku poslednje deonice Rokas Giedraitis pogodio je za dva poena uz dodatno slobodno bacanje, a potom je i Teodosić trojkom doneo izjednačenje.

Uspela je Zvezda novom trojkom Teodosića i Jaga s linije za slobodna bacanja da preokrene rezultat i dođe do pet poena prednosti. Bajern je potom s linije penala i poentiranje Bonge s niskog posta došao do novog izjednačenja.

U poslednji minut ušlo se sa poenom prednosti za Crvenu zvezdu, pošto je Teodosić s linije za slobodna bacanja pogodio jedno. Bajern u narednom napadu nije pronašao rešenje, da bi na 19 sekundi do kraja Jago dos Santos sa osam metara pogodio za tri i doveo crveno-bele do vođstva od 72:68.

Bajern je posle tajm-auta preko Bolmara pokušao brzo da poentira, ali bek gostiju nije poentirao, pa je na drugoj strani posle faula Bolmboj potvrdio prvi trijumf u Evroligi nakon dolaska Sferopulosa na klupu crveno-belih.