Kadrić upisao treću pobedu

Beli Orlovi iz Boniriga zabeležili su treću pobedu. U petom kolu Druge premijer lige (NPL2) Novog Južnog Velsa, Orlovi su posle velike drame slavili na svom terenu protiv Hakoe sa 2:1, a ulogu apsolutnog junaka meča preuzeo je dvostruki strelac Asmir Kadrić.

Pre meča Hakoa je imala samo bod, dok su Orlovi bili u uzletu sa dve uzastopne pobede. Samim tim, srpski klub je bio u ulozi favorita, međutim, nije sve teklo prema očekivanjima. Orlovi su pomalo letargično započeli meč i dozolili gostima da se razmahnu. Već u 12. Minutu, Brejdi Smit je slabo procenio let lopte i bezuspešno pokušao da sustigne protivničkog napada

a koji je defanzivca Orlova ostavio iza sebe, te spoljnim felšom pogodio stativu, odakle se lopta odbila iza leđa nemoćnog golmana Điljija.

Ovaj šok-gol probudio je naš tim i posle samo tri minuta na semaforu je pisalo 1:1. Nakon lepe akcije po desnoj strani Riči Darko je šutirao, a Asmir Kadrić natrčao na odbijenu loptu i iz neposredne blizine pogodio za izjednačenje. Nakon ovog gola stvari su „legle“ na svoje mesto i Orlovi su konsolidovali redove. Armson je pokušao da iznenadi golmana gostiju u 19. minutu kada je plasirao loptu.

Sredinom prvog dela igre dogodio se peh za naš tim kada je nakon jednog duela do tada veoma raspoloženi Darko izvukao deblji kraj i bio primoran da napusti igru. Njega je zamenio David Vranković, koje je ubrzo stvorio dve polušanse po desnom boku. Vranković je bio nesebičan nabacaviši loptu dvaput u žarište borbe ispred peterca gostiju, ali u oba navrata nije uspeo da pronađe saigrače.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Džek Armson kao de se prepao praznog gola, te je sa nekih deset metar prebacio ceo gol Hakoe. U narednih dvadeset minuta najzaposleniji igrač Orlova bio je Kadrić, koji je bio uključen u sve zrelije akcije. Najpre je majstorski prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, “izlomio“ protivničkog igrača i uputio nizak šut, ali je golman uspešno intervenisao.

Konačno, u 61. minutu je robusni Eron Piterson primio loptu na sredini terena i uposlio Kadrića, koji je još jednom bio siguran i doveo Bonirig u vođstvo od 2:1. Ni posle toga Kadrić nije stao, te je prvo kratkim lobom asistirao Armsonu, ali je ovaj mlako šutirao, da bi i sam u 78. minutu imao još jedan šut u okvir gola Hakoe.

Kada je sve već izgledalo gotovo, u 87. minutu Mekenzi je neoprezno faulirao igrača Hakoe i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Tada je na scenu stupio Stefan Điljijo, koji je pročitao šut gostujućeg igrača i fenomenalom odbranom obezbedio sva tri boda našem timu. Usledilo je veliko slavlje Điljija i saigrača, a nedugo zatim i poslednji sudijski zvižduk na opštu radost publike u Bonirigu.

Golman Stefan Djiljio prima cestitke od Kavagucija

NSW NPL2

Rezultati 5. kola: Beli orlovi – Hakoa 2:1, Njukasl Džets (akademija) – Central koust (akademija) 4:4, Hils junajted – Spirit 2:5, Blektaun Spartans – SD Rejders 2:2, St Džordž siti – Tigrovi 2:3, St Džordž Sejntsi su bili slobodni.

10. St. Džordž siti 4 0 0 4 5:12 0

Parovi 6. kola (22. i 23.. avgust): Tigrovi – Blektaun, Rejders – Beli orlovi, Central koust – St. Džordž siti, Hakoa – Hils j, St. Džordž Sejnts – Njukasl.

Spirit zaseo na čelo

Udarna vest proteklog vikenda u NPL 2 bio je uzbudljiv remi dosadašneg lidera, mladog tima Marinersa i akademije Njukasl Džetsa. Nakon pobede u poslednjim trenucima protiv Tigrova u prošlom kolu, Marinersi su ovaj put imali vođstvo od 4:3 sve do 82. minuta, kada su gosti izjednačili i odneli bod.

Ovaj kiks tima sa Central Kousta omogućio je Spiritu da zasedne na vrh tabele, posle visoke pobedu od 5:2 protiv Hils junajteda.

Lokalni derbi protiv Rejdersa

Beli orlovi će idućeg vikenda biti gosti novajlija u NPL2, ekipe Rejdersa. Meč se igra na dobro poznatoj adresi za sve ljubitelje fudbala u Zapadnom Sidneju, na Ernie Smith Reserve terenu, sedištu Južnog Distrikta, koji je ujedno i vlasnik Rejdersa.

Valja napomenuti da su golovi naprosto prštali u svim dosadašnjim utakmicama tima iz Murbenka. U pet prvenstvenih mečeva ovog tima postignuta su čak 23 gola, a najčešći rezultat, čak u tri navrata je bio 3:2. Duel Orlova i Rejdersa na programu je u subotu, 15. avgusta, od 19 časova.

Igor Strbac i Slavko Medic u klupskoj radnji

Rasprodaja opreme

Pre utakmice širom su otvorena vrata zvanične prodavnice opreme Belih orlova, koja je počela sa radom prošle godine. Član uprave kluba Miroslav Lojanica nas je obavestio da je u toku velika rasprodaja asortimana opreme Orlova marke „Umbro“ iz 2019. godine, kao i najnoviji dresovi i trenerke, marke „Jako“ u kojima Bonirig igra ove sezone.

Jakne i majice Orlova su najpopularnije kod mladih, a ovom prilikom sreli smo Igora Štrpca i Slavka Medića koji su nakon kupovine rado pozirali za “Vesti“.

Чланак Kadrić upisao treću pobedu се појављује прво на Vesti online.