Još jedna pobeda i titula!

Još samo jedna pobeda deli fudbalere Svetog Đorđa od senzacionalnog osvajanja titule u debitantskoj sezoni u Premijer ligi Brizbejna!

Kaznena ekspedicija iz Vilavonga zabeležila je proteklog vikenda i deveti uzastopni trijumf u ovogodišnjoj skraćenoj sezoni, a snagu srpskog kluba osetila je i ekipa Gepa, koja je kapitulirala na domaćem terenu – 2:3 (2:2).

„Sveci“ imaju priliku da ukoliko reše u svoju korist i preostala dva meča do kraja prvenstva, ispišu istoriju kao prvi tim u ovom rangu takmičenja koji je završio godinu sa stopostotnim učinkom!

Već na samom početku susreta, pre nego što je istekao pun minut igre, gosti iz Vilavonga su došli do prednosti. Strelac je bio rasni golgeter srpskog tima Nasib Džabel, koji je tako nastavio fantastičan niz i upisao svoj deveti pogodak na isto toliko utakmica.

Međutim, ekipa Gepa je bila rešena da skupo proda kožu. Samo osam minuta kasnije uspeli su da izjednače rezultat i pokažu „svecima“ da će morati dobro da se preznoje kako bi nastavili pobedonosnu seriju. Ali, i na ovom gostovanju tim Svetog Đorđa je pokazao kakvim napadačkim arsenalom raspolaže. U 25. minutu na scenu je stupio Darsi Pirson i sedmim golom u sezoni vratio srpski klub u prednost. Ovaj put, samo minut je bio potreban domaćinima da vrate rezultatski egal i sa tih 2:2 se otišlo na odmor.

Uzbuđenja su se nizala i u nastavku. Nekoliko prilika viđeno je na obe strane, pre nego što je stvar u svoje ruke uzeo Fin Bikharst. Ovogodišnje pojačanje tima iz Vilavonga iz meča u meč pokazuje da je zaista igrač koji pravi razliku, što je potvrdio i protiv Gepa. Njegov pogodak, peti u sezoni, obezbedio je „svecima“ nova tri bpoda, pošto su do kraja uspeli da mudrom igrom sačuvaju stečenu prednost.

Trener Svetog Đorđa, Argentinac Oskar Langone imao je na raspolaganju sledeći tim: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Skavo, Džabel, Šerif, Deng, Bikharst, Norfolk, Pirson. Igrali su još: Korta, Bugarčić, Kisinđa.

I u duelu rezervnih timova pobedio je Sveti Đorđe sa 2:1 (1:0), a golove za srpski klub postigli su Kalahan i Rouz. Posle devet kola rezervisti Svetog Đorđa su, uz utakmicu manje, prvi na tabeli sa 22 boda (sedam pobeda i jedan remi), koliko ima i drugoplasirani Bejsajd junajted, uz meč više.

Upravo Bejsajd biće rival „svetaca“ u narednom kolu, koje se igra u nedelju, 4. oktobra od 18.00 časova, u Vilavongu.

Ženski tim Svetog Đordja

Prvi poraz dama

Izvanredna ženska ekipa Svetog Đorđa pretrpela je prvi poraz u svojoj debitantskoj sezoni. Posle pet pobeda i dva remija, tim iz Vilavonga je posustao u derbiju protiv vodećih Sentenari Stormersa – 5:1. Jedini pogodak za devojke Svetog Đorđa postigla je Izabela Parks u 63. minutu. Ženski tim Svetog Đorđa igrao je u sastavu: Avgustakis, Bičam, Kaligeros, Drača, Hari, Haton, Husejnović, Jovičić, Mekartur, Parks, Petrović, M. Popov, Popović, Šuša, Vrbić.

Tim iz Vilavonga je drugi na tabeli sa 17 bodova, uz utakmicu manje i sa tri boda zaostatka iza vodećih Stormersa.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 10. kola: Taringa rovers – Bejsajd junajted 2:1, Gep – Sveti Đorđe 2:3, Sentenari stormers – Nort star 2:0, Grendž tistl – Kabultur 5:0, Tuvong – Brizbejn najts 2:0, Akacija Ridž – Olbeni Krik 0:3.

1 Sveti Đorđe 9 9 0 0 28:9 27
2. Grendž T. 9 7 1 1 27:13 22
3. Olbeni Krik 9 7 0 2 32:11 21
4. Tuvong 9 6 1 2 18:7 19
5. Taringa R. 10 5 2 3 26:15 17
6. Stormers 10 5 1 4 19:14 16
7. Bejsajd j. 10 4 2 4 22:14 14
8. Gep 9 2 2 5 14:22 8