Hrvatima „petarda“ od Beograda

Sredinom prošle sedmice, tim Beograda iz Sidneja za igrače preko 35 godina, ostvario je najveću pobedu u dosadašnjoj sezoni u Južnom Distriktu deklasiravši hrvatsku ekipu Sidnej juniorse sa 5:2. A već za vikend Bosli sport je u poslednji čas predao utakmicu, jer zbog suspenzija i povreda nisu imali dovoljno igrača. Tako su veterani Beograda za samo nekoliko dana zaseli na vrh tabele sa 18 bodova.

Srpski klub je upravo uz velikog rivala Sidnej Juniorse najkonstantnija ekipa u ligi veterana u poslednjih pet godina. Beograd je u toj konkurenciji osvojio sve što se osvojiti može – ligaške titule, kupove, a u nekoliko navrata i velika finala na kraju sezone. S druge strane, i Juniorsi su ostvarili slične uspehe. Upravo u mnogobrojnim finalima ove dve ekipe su odmeravale snage proteklih godina, tako da je prethodni duel odigran na neutralnom terenu u Kemps Kriku bio susret starih poznanika.

Beograd je ušao u utakmicu odlično. Postavili su igru kratkih pasova, bez preteranog rizika na sredini terena, tako da su defanzivci imali olakšan posao ispred gola Dobrice Živanovića. U toj početnoj fazi meča gol rivala je visio u vazduhu. Milan Trifunović je pogodio prečku, u šansama su bili i Goran Cvijanović i Saša Poljak, ali po nepisanom pravilu, propuštene prilike rival je uspeo da kazni.

Rezultatski deficit na poluvremenu nije omeo veterane Beograde. Štaviše, u nastavku su pružili jednu od najboljih partija u poslednjih nekoliko godina. U odbrani su gospodarili Predrag Majstorović i Zoran Romić, a u sredini Vlasta Mernik i Dragan Šuljak sa lakoćom su delili lopte saigračima. Pogodak golgetera Dejana Davidovića za 1:1 bio je prekretnica, jer su zatim usledili golovi kao na traci. Najpre ponovo Davidović, zatim Bjelobaba, pa Šuljak i za tili čas bilo je 4:1.

Do kraja, rival je uspeo da nakratko smanji zaostatak, ali je ubrzo raspoloženi Bjelobaba prekrasnim lobom matirao hrvatskog golmana za konačnih 5:2.

Slavlje Šuljka Bjelobabe i Davidovića

Kad Panić savetuje

U poslednjih nekoliko godina, veterane Beograda sa klupe predvodi legenda kluba Desimir Panić, kojeg smo zamolili da prokomentariše veliki preokret svog tima.

– Rekao sam momcima da igraju onako kao što su igrali u prvih pet minuta meča. Samouvereno, da forsiraju kratke pasove i da svi aktivno učestvuju u igri, sa i bez lopte – rekao je iskusni fudbalski znalac, a pet lopti u mreži Hrvata najbolja je potvrda da su igrači Beograda u potpunosti sproveli u delo njegova uputstva.

Чланак Hrvatima „petarda“ od Beograda се појављује прво на Vesti online.