Džetsi skresali krila Orlovima

Beli orlovi iz Boniriga izgubili su stoprocentni učinak na domaćem terenu, posle poraza od fudbalera Njukastl Džets Akademija sa 1:0.

Poraz je naročito bolan jer Džetsi do ove utakmice nisu imali pobedu i Bonirig je ovim neočekivanim porazom ispustio veliku šansu da napadne vrh tabele.

Niko nije mogao naslutiti da će ugodno veče na Bonirigovom stadionu biti pokvareno prvim porazom na domaćem terenu i to od dosadašnjih fenjeraša NPL2, mlade ekipe Njukastl Džetsa. Početak duela nagoveštavao je da će Bonirig opravdati ulogu velikog favorita.

U prvih pet minuta viđene su dve polušanse za naš tim. Nabačaj sa leve strane, Kadrić uklizava, ali samo stiže da okrzne loptu iz neposredne blizine na desnoj stativi. Već u sledećem napadu Kadrić je uposlio Pitersona, a ovaj šutirao blago po sredini gola pravo u naručje Džejmsa Noe, golmana Njukastla.

Potom su zapretili i gosti, ali Hronopoluos je fenomenalno intervenisao i uspeo da izbaci loptu koja je bila na putu uđe u mrežu. Usledile su dve šanse Kadrića, te više nego izgledna prilika Pitersona, ali je on sa peterca prebacio loptu glavom preko gola gostiju.

Nastavak igre u drugom poluvremenu nastavljen je lepim prodorom Armsona i šutem sa ivice šesnaesterca. Međutim, to je bio i početak kraja blage dominacije našeg tima, ukoliko se prikazana igra u tih 50-ak minuta može nazvati dominacijom.

S druge strane, energični fudbaleri Njukastla zadavali su mnogo muka iskusnim prvotimcima Boniriga. Bili su brži na lopti, osvajali gotovo sve duele na sredini terena i u igri “bez lopte” Bonirig se nije imao čemu nadati.

Najistaknutiji pojedinci u redovima Njukastla su bila braća Kosta i Jerasimikis “Maki” Petratos. Oni su bili nerešiva enigma za naše prvotimce.

Robert Eremugo sve bolji u dresu Boniriga

Napadač Piterson je izašao u 60. minutu, a njega je zamenio Džošua Okan, koji je u narednih pola sata osvežio redove Boniriga, uostalom, kao što je to uradio i na meču protiv Rejdersa u prošlom kolu.

Mladi Okan nije imao vremena ni da se prilagodi, kada je u 62. minutu sa četiri metra napadač Njukastla šutirao posred gola, ali Hronopoluos je klizećim startom nekako odbranio. Uzvratio je Okan već u sledećem napadu kada je lepo povukao loptu, ali njegov silovit šut je završio na balkonu Bonirigovog stadiona.

U 68. minutu usledio je prvi učinak dugogodišnjeg kapitena Reja Milera kada je sa desnog boka nabacio, a Okan glavom poklopio loptu, koja je okrznula prečku Njukastla. Ova šansa najbolje rezimira današnji učinak Boniriga. Naime, čekalo se punih 68. minuta na izrađenu akciju našeg tima.

U sledećem minutu sreća je bila na strani Boniriga. Gosti su nabacili sa leve strane, usledio je šut glavom, ali je srećom završio pored gola Hronopolusa. Ako je naš tim bio miljenik sreće u ovom napadu, u 78. minutu nije bilo spasa. Tada je Arči Gudvin izbio sam ispred Hronopoluosa i bez većih poteškoća doveo Njukastl u vođstvo od 1:0. Usledio je muk i neverica među našim navijačima.

U završnoj fazi meča u igru Boniriga je ušao i “povratnik” Sam Galavej, koji je ove godine otišao u Mauntiz, pa se prošle nedelje vratio u Bonirig. Međutim, njegov povratak nije se završio srećnim epilogom jer do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

U najbleđem izdanju Boniriga u ovoj sezoni, za utehu ide podatak da je rezervista (igrač tima ispod 20 godina) Robert Eremugo večeras naprosto briljirao. Nakon što je Eremugo u drugom kolu protiv Tigrova zamenio povređenog Džeka Kjupersa, i nakon nekoliko kola privikavanja, na prošloj utakmici sa Rejdersima i posebno na subotnjem meču sa Njukastlom, slobodno se može reći da je ovaj momak dobio preko potrebno samopouzdanje i da Bonirig može da se pouzda u njegove kvalitete i u narednim utakmicama.

Pored njega valja istaći i više nego solidnu pariju Hijorija Kavagućija, koji je besprekorno “orao” teren u Bonirigu i razigravao, tačnije rečeno pokušavao da razigrava svoje saigrače, ali na njegovu nesreću nije bilo mnogo raspoloženih Orlova za igru.

Ukratko, utakmica sa Njukastlom je epizoda za zaborav i svi u klubu žele da okrenu list ka novim izazovima. Već sledeće subote na istoj lokaciju u Centru u isto vreme Orlovi će imati šansu za popravni kada će ugostiti ekipu Spartansa iz Blektauna.

Detalj iz prvog poluvremena

Prva utakmica bez srpskih igrača

Nakon dužeg vremena, ovo je bila i prva utakmica u kojoj nije bilo niti jednog srpskog fudbalera, u startnih jedanaest, a ni na klupi. Podatak, možda ne toliko krucijalan što se tiče razloga za poraz, ali nakon suspenzije Vrankovića u prošlom kolu, svakako vredan pomena.

NSW NPL2

Rezultati 7. kola: Tigrovi – Rejders 5:0, Beli orlovi – Njukasl Džets (A) 0:1, Hils junajted – Sent Džordž Sejnts 1:3, slobodan je Blektaun.

1. Tigrovi 7 4 1 2 19:10 13
2. Spirit 5 4 0 1 17:11 12
3. C. Koust (A) 6 3 2 1 22:16 11
4. Beli orlovi 6 3 1 2 7:7 10
5. Blektaun 6 2 3 1 12:8 9
6. St. Džordž Sejnts 6 2 3 1 12:9 9
7. Rejders 7 2 2 3 12:18 8
8. Njukasl Džets (A) 5 1 2 2 5:12 5