Beograd čuva tron

Fudbaleri Beograda iz Adelajda vratili su se s trećeg gostovanja ove sezone sa još jednom pobedom u koferu. U petak uveče savladali su Modburi Džetse sa 2:1 (2:0) i tako sačuvali lidersku poziciju na tabeli Prve državne lige Južne Australije.

Ispostavilo se da je Beograd stekao nedostižnu prednost još u prvom poluvremenu, kada je golovima Tomasa Lava u 30. i Džejkoba Batler-Baudena u 39. minutu poveo sa 2:0.

Ekipa najstarijeg srpskog kluba na tlu Australije suočila se s nevoljama na ovom gostovanju. Najpre se povredio iskusni napadač Kajl Markam, a posle pauze između dva poluvremena meč nije mogao da nastavi ni prvi golman Dil Čembrlen, pa je priliku dobio mladi Nikola Jokić, koji je kao i na samom početku sezone dobrim odbranama opravdao poverenje trenera Demijana Morija.

Istina, Modburi Džetsi su u prvom minutu nastavka uspeli da postignu pogodak i da stvore rezultatsku neizvesnost, ali i pored dobrih prilika na obe strane promena nije bilo do kraja susreta.

Iako su igrali u gostima, zasluženu pobedu Beograda pratio je veliki broj navijača ovog kluba, koji su bili u većinik u odnosu na pristačlice domaćih. Time je još jednom potvrđeno da Beograd ima ubedljivo najveću navijačku bazu od svih timova Prve lige Južne Australije.

Beograd je do četvrte pobede u sezoni došao u sastavu: Čembrlen (Jokić 46’), Volter, Džons, Kamins (Tobijas 67’), Batler-Baudon, Felps, Nudžaim, Lav, Simić, Markam (Kunavelis 27’), Natsiopoulos, Padler.

U susretu rezervnih timova pobedili su Modburi Džetsi sa 2:1 (2:0), a jedini gol za srpski klub postigao je Disoto u 48. minutu.

Trener rezervnog tima Beograda imao je na raspolaganju slledeći tim: Balaban, Bejns, Leventeris, Konte, Saverino, Džons, Fabreto, Ivanić, Marku, A. Simić, F. Šumark, Ćirilo, Mahoni, Paladino, Disoto.

U idućem, 6. kolu državnog prvenstva Južne Australije, Beograd igra na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu protiv Vesteren Strajkersa. Utakmica je zakazana za subotu, 29. maj, od 16.00 časova.

Deo navijača Beograda pratio je direktan prenos u klupskom restoranu

Prenos u Vudvilu

Fudbaleri Beograda imali su podršku navijača na gostujućem terenu u Modburiju, ali zbog činjenice da je utakmica igrana na radni dan od 8.15 uveče, kao i da se teren Džetsa nalazi na sasvim suprotnoj strani Adelajda od Vudvila, mnogi nisu bili u prilici da odu na meč.

Međutim, internet televizija Nacionalnih premijer liga (NPL.tv) prenosila je utakmicu uživo, pa se jedan deo Beogradovih navijača okupio u klupskom restoranu, gde su na velikom ekranu pratili direktan prenos.

Praksa organizovanog gledanja direktnih prenosa za sve one koji ne mogu da stignu na neko gostovanje, nastaviće se i ubuduće kada god NPL bude prenosio mečeve koje Beograd igra na strani.

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati 5. kola: Modburi Džets – Beograd 1:2, Plejford Siti – VT Birkala 0:3, Zapadni Adelajd – Istern Junajted 2:1, Para Hils Najts – Vestern Strajkers 0:2, Fulam Junajted – Adelajd Viktori 1:4, Adelajd Hils – Adelajd Kobras 4:0.

1. Beograd 5 4 0 1 11:4 12

2. Viktori 5 3 2 0 10:5 11

3. VT Birkala 5 3 1 1 10:3 10

4. V. Strajkers 5 3 1 1 10:6 10

5. Z. Adelajd 5 3 0 2 7:7 9

6. Modburi 5 2 1 2 6:4 7

7. Fulam J. 5 2 1 2 6:9 7

8. Plejford S. 5 2 0 3 12:8 6