Adelajd Hils prejak za Beograd

Fudbaleri Beograda iz Adelajda nisu se proslavili u 21. kolu Prve državne lige Južne Australije. Niz pobeda prekinuo je odlični Adelajd Hils, koji je dominantnom igrom na svom terenu naneo srpskom klubu četvrti, ali ujedno i najubedljiviji poraz ove sezone – 1:4 (0:3).

Da će fudbaleri Beograda napustiti teren pognutih glava moglo se naslutiti već sredinom prvog dela igre, kada je domaćin golom dvostrukog strelca na ovoj utakmici Kejla Markama iz jedanaesterca načeo mrežu ekipe iz Vudvila. Samo što se krenulo sa centra isti fudbaler je udvostručio vođstvo Hilsa i najavio da se Beograd neće dobro provesti.

Sve nade da bi igrači trenera Demijana Morija ipak mogli da se vrate u meč, pale su u vodu u 37. minutu kada je domaćin osigurao pobedu.

Drugo poluvreme bilo je puka formalnost. Postignuta su još dva pogotka, po jedan na obe strane. Čast Beograda spasao je Entoni Dima, koji je ove sezone za razliku od prethodne imao vrlo skromnu minutažu. Ali, njegov gol na desetak minuta pre kraja stigao je prekasno da bi se učinilo nešto više, tek za koliko-toliko častan poraz od 4:1.

U redovima Beograda nije bilo Hejdena Voltera, koji je tokom čitave sezone oslonac defanzivne linije tima iz Vudvila i čiji se izostanak izuzetno osetio. Takođe, golgeter Harli Gep je igrao povređen, a srpski klub je protiv sebe imao i sudiju Gerija Munija, koji je svih 90 minuta vukao na stranu domaćih, naročito u spornim situacijama koje je sve presuđivao u korist Hilsa.

Sudija je po svemu morao da pokaže na belu tačku za srpski tim, ali nije. Uz to, Beograd je imao i jednu stativu, ali ruku srce sve to ne može da bude izgovor za tako ubedljiv poraz.

Trener Mori je izveo sledeći tim: Čembrlen, Ljujić, Tobijas, Dej, Hasegava, Felps, Kamins, Nudžaim, Stefanopulos, Simić, Gep. Igrali su još: Dima, Moran, Disoto.

Uprkos ovom porazu, fudbaleri Beograda su kolo pre kraja obezbedili četvrto mesto, pošto imaju četiri boda više od prvog pratioca Plejford sitija, s kojim igraju upravo u poslednjem kolu. Ovaj meč je na programu u subotu, 31. oktobra, od 17.00 časova na terenu Remzi Park.

Bez obzira na rezultat, Beograd će igrati u plej-ofu, a jedino se ne zna da li će startovati s pozicije 4 ili 3. Kako stvari stoje, realnije je da će srpski tim ostati na četvrtom mestu, pošto trećeplasirani Zapadni Adelajd u poslednjoj rundi dočekuje autsajdera Vajperse.

Ljujić nije uspeo da na liniji zaustavi šut domaćih

Rezerve “overile“ titulu

Rezervni tim Beograda pobedio je Hils sa 3:2. Posle 21 kola rezervisti Beograda su prvi na tabeli sa 52 osvojena boda (sedamnaest pobeda, remi i tri poraza) i već su proslavili titulu prvaka jer beže Zapadnom Adelajdu čak 11. bodova. U kombinaciji za tim protiv Hilsa bili su: Jokić, Balaban, Agostine, Leventeris, Bejns, A. Eseks, Sideris, Eftimiu, Tatmihalis, Dž.Eseks, Šumark, Fabreto, Paladino, Mahoni, Branković.

U duelu juniora do 18 godina slavio je takođe Beograd sa 2:1 (0:1). Golove za mladi tim Beograda postigli su Marku i Tatmihalis. Posle 20 kola juniori su treći na tabeli sa 45 bodova (četrnaest pobeda, tri remija i četiri poraza), tri manje od vodećeg Južnog Adelajda.

Prva liga Južne Australije

Rezultati 21. kola: Adelajd Hils – Beograd 4:1, Siford Rendžers – Fulam Junajted 2:7, Adelajd Viktori – VT Birkala 4:4, Zapadni Adelajd – Plejford Siti 3:1, Sturt Lajons – Južni Adelajd 1:1, Vajpers – Vestern Strajkers 0:2.

1. J. Adelejd 21 13 7 1 57:24 46
2. S. Lajons 21 13 6 2 47:16 45
3. Z. Adelajd 21 13 3 5 52:32 42
4. Beograd 21 12 5 4 41:26 41
5. Plejford s. 21 12 1 8 36:26 37
6. Adelsjd Hils 21 10 2 9 40:39 32
7. V.Strajkers 21 9 3 9 34:37 30
8. VT Birkala 21 7 5 9 45:47 26