U BEčU JE SVE SPREMNO ZA 31. SMOTRU

AUSTRIJA U BEčU JE SVE SPREMNO ZA 31. SMOTRU

 

Smotra zbog rekordnog broja učesnika počinje u 11 sati, a
nastupiće 1.043 učesnika iz 19 srpskih klubova

 

Sve pripreme za održavanje 31. smotre kulturno-umetničkog
stvaralaštva Srba u

Austriji u subotu privedene su kraju i Zajednica srpskih
klubova u Beču, koja

je domaćin ove manifestacije koja predstavlja kvalifikaciju
za Evropsku smotru,

dočekuje goste iz cele Austrije.

Smotra će biti održana u sali kongresnog centra Piramida u
Fezendorfu, pokraj

Beča.

Smotra počinje u 11 sati, ranije nego uobičajeno, kako je
naveo predsednik

Zajednice Borislav Kapetanović, dodajući da je to zbog
rekordnog broja učesnika.

U programu će nastupiti 1.043 učesnika iz 19 srpskih
klubova.

Otvaranje Smotre zakazano je u 13 časova, kada će i mnogi
austrijski zvaničnici

doći u Piramidu, među kojima će, kako je najavio, biti i
ministar za socijalna

pitanja, rad i zaštitu potrošača Rudolf Hundstorfer.

Ovo je prvi put da na Smotri nema nikog iz Srbije, s obzirom
na to da su uvek

dolazili predstavnici Ministarstva za dijasporu.

Zatvaranje Smotre je planirano u 20 časova posle čega će
učesnici i posetioci

imati priliku da uživaju u nastupu Željka Samardžića.

Sala u kojoj će se održati Smotra, za koju je za sve
discipline obezbeđen

stručan žiri, je u potpunosti spremna za doček takmičara.

Poslednje pripreme obavljene su sinoć, kada je održan
sastanak sa ljudima iz

Zajednice koji će stajati na raspolaganju takmičarima i
učiniti sve kako bi ova

manifestacija protekla u najboljem redu.

 

Antrfile : Raspored nastupa folklora:

 

Srednji uzrast:

1. KSD Bambi Beč – Igre Levče polja

2. KUD “Branko Radičević” Beč – Igre iz Gornje
Pčinje

3. KSUD Bratstvo Inzbruk

4. KUD Vidovdan Linc – Igre iz Crnorečja

5. KUD “Jovan Jovanović Zmaj” Foralerberg – Igre
iz okoline Knjaževca

6. KUD Jedinstvo Beč – Igre iz Bele Palanke

7. SKUD “Karađorđe” Beč – Igre iz okoline Leskovca

8. KUD Kragujevački oktobar Sigendorf – Igre Levče polja

9. KUD Kolo Beč – Igre iz Crne Trave

10. KUD “Knez Lazar” Gmunden – Igre iz Pirota

11. KUD “Stevan Mokranjac” Beč – Igre iz okoline
Leskovca

12. KSZS Salcburg – Vlaške igre

13. KUD Ostrog Inzbruk

14. KUD Mladost Leoberzdorf – Igre iz Bele Palanke

15. KUD “Stevan Sinđelić” Salcburg – Igre iz Vranjskog
polja

 

Stariji uzrast – izvođački ansambli:

1. KUD Zavičaj Kenigšteten – Igre iz Leskovačkog pomoravlja

2. KUD “Stevan Sinđelić” – Igre iz Gornje Pčinje

3. KUD Jedinstvo – Igre iz Srbije

4. KUD Zavičaj Klagenfurt – Igre Leskovačke Morave

5. KUD Kolo Beč – Igre iz Bele Palanke

6. KUD Mladost Leoberzdorf – Igre iz Vladičinog Hana

7. KSZS Salcburg/Harmonika – Igre iz okoline Leskovca

8. KUD Bambi Beč – Igre iz Gornje Pčinje

9. KUD “Knez Lazar” Gmunden – Igre iz okoline
Leskovca

10. KUD “Branko Radičević” Beč – Starobosansko
nemo kolo iz Glamoča

11. KUD “Karađorđe” Beč – Igre iz Budžaka

12. KUD “Stevan Mokranjac” Beč – Igre iz okoline
Beograda

 

 

Program Smotre

 

11.00-12.45 Recitacije, solisti instrumentalisti

 

13.00-13.30 Otvaranje

 

13.30-15.05 Folklor, srednji uzrast, izvorno pevanje solista

 

15.05-15.30 Pauza

 

15.30-17.00 Izvorno pevanje solista, izvorno pevanje grupa
pevača, grupe

instrumentalista

17.00-17.10 Pauza

 

17.10-17.30 Proglašenje pobednika iz disciplina: recitacija,
solisti

instrumentalisti, likovna umetnost i literarni rad

 

17.30-19.30 Folklor, stariji uzrast

 

22.00-23.00 Proglašenje pobednika iz disciplina izvorno
pevanje solisti i grupa

pevača, folklor (srednji i stariji uzrast) i grupa
instrumentalista i

proglašenje ukupnog plasmana

 

Uporedo programu u dvorani u posebnim prostorijama odvija se
takmičenje u

disciplinama likovna umetnost i pisanje literarnih radova

 

14.00-16.00 Likovna umetnost

 

14.00-16.00 Literarni rad