„Trojka“ s pola gasa

Fudbaleri Vudvil Beograda i deseti put u ovoj sezoni ispunili su želje vernih navijača i sigurnom pobedom opravdali ulogu favorita protiv Vajpersa – 3:0 (2:0). S ova tri boda srpski klub iz Adelajda napravio je još jedan krupan korak prema plasmanu u plej-of Prve državne lige Južne Australije, gde mu po kvalitetu tima apsolutno i pripada mesto.

Da se skromni gosti, koji tavore na dnu tabele, neće dobro provesti na stadionu s kojeg malo koji protivnik može da odnese bodove, bilo je jasno već posle 10 minuta igre. Iz početne ofanzive Beograda stvorena je povoljna situacija u kaznenom prostoru Vajpersa, gde je gostujući igrač srušio Harlija Gepa. Za sudiju Nika Flagina nije bilo dileme – dosudio je penal, a upravo Gep je bio siguran sa 11 metara za prednost od 1:0.

Izbranici trenera Demijena Morija iz minuta u minut su gostima stavljali do znanja da će morati da polože oružje pred boljima. Na drugi pogodak se čekalo do pred odlazak na odmor, kada je ove sezone jedan od najboljih pojedinaca u redovima Beograda, Karl Felps, zapečatio sudbinu Vajpersa.

Drugo poluvreme bilo je stvar rutine za četu iz Vudvila, koja je propustila priliku da do vrha napuni mrežu rivala. Konačan rezultat postavio je izvanredni Stefan Simić, definitivno najveće pojačanje Beograda ove sezone. Hitronogi napadač je u 88. minutu pogodio za 3:0 i upisao svoj deveti gol u prvenstvu.

Harli Gep je imao odličnu šansu posle vodećeg gola

Pored strelaca golova, i ovog puta se u redovima Beograda isticao sjajni Hejden Volter, a za ekipu je od velikog značaja bio i povratak u tim iskusnog kapitena Šahin Nudžaima, koji je odigrao poslednjih 25 minuta.

Stefan Simić je bio nezadrživ za Vajperse

Atmosfera na stadionu Frenk Mičel Park i ovog puta bila je kakva se samo poželeti može. Publika svih generacija aplauzima je ispratila svoje miljenike, a poseban razlog za slavlje bio je taj što su sva tri tima Beograda ovog popodneva ostvarila pobede.

Trener Beograda Demijen Mori izveo je sledeći sastav: Čembrlen, Volter, Ljujić, Tobijas, Dej (Negus 73’), Kamins, Hasegava, Felps (Stefanopulos 90’), Simić, Gep (Moran 46’), Natsiopulos (Nudžaim 65’).

Rezervni tim Beograda pobedio je sa 2:1 i zauzima prvo mesto na tabeli sa 40 bodova (trinaest pobeda, remi i tri poraza), šest više od drugoplasiranog Zapadnog Adelajda.
U meču igrača do 18 godina juniori Beograda slavili su takođe sa 2:1 (2:1). Posle 17 kola mladi tim je treći na tabeli sa 33 boda (deset pobeda, tri remija i četiri poraza).

Sledeću utakmicu Beograd igra u gostima protiv poslednjeplasiranih Siford rendžersa. Meč se igra u subotu, 3. oktobra od 15.00 časova na terenu Karingal Rizerv.

Susret raznih generacija Beogradovih navijača na tribinama

Poraz juniorki

Mladi ženski tim Beograda do 17 godina pretrpeo je poraz od Južnog Adelajda 1:2 (1:2). Starije juniorke su treće na tabeli sa 22 boda (sedam pobeda, remi i četiri poraza).
Dve godine mlađe juniorke Beograda su u 15. kolu bile slobodne. Selekcija do 15 godina je i dalje prva na tabeli sa 33 boda (jedanaest pobeda i jedan poraz), tri više od drugoplasinanog Adelajd Hilsa.

PRVA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 17. kola: VT Birkala – Zapadni Adelajd 3:3, Beograd – Vajpers 3:0, Južni Adelajd – Vestern strajkers 3:1, Adelajd Viktori – Sturt lajons 0:0, Fulam junajted – Plejford siti 1:1, Adelajd Hils – Siford rendžers 3:2.