Tako igraju pravi šampioni!

Fudbalerima Svetog Đorđa iz Vilavonga zaista nema ravnih u Brizbejnu ove godine. Pobedom u gostima protiv Tuvonga proteklog vikenda (4:3), zadržali su tri boda prednosti na tabeli u odnosu na jedinog konkurenta za šampionski trofej, ekipu Olbeni Krika. S obzirom na to da imaju i utakmicu manje, „sveci“ će u subotu, na poslednje kolo protiv velikog rivala otputovati kao već krunisani šampioni.

Na tom putu možda i najvažniju pobedu zabeležili su u Tuvongu, gde su uz malu pomoć sportske sreće u sudijskoj nadoknadi vremena došli do tri boda. Ostaće zapisano da je taj gol odluke postigao ponajbolji igrač Svetog Đorđa ove sezone Fin Bikharst, koji je doslovce na svakoj utakmici ovogodišnjeg prvenstva bio čovek koji pravi razliku.
Ali, pre njegovog pogotka možda vrednog i titule, viđena je prava drama na Danmor Parku. Poveli su „sveci“ u 15. minutu preko Darsija Pirsona, ali je odvažni domaćin samo dva minuta kasnije poravnao. Nije se čekalo dugo, a fenomenalni golgeter srpskog kluba Nasib Džabel pogodio je za 2:1.
Od tog 26. minuta usledilo je zatišje barem što se pogodaka tiče, koje je na najneverovatniji način prekinuo Umaru Šerif sredinom drugog poluvremena. To što je ovaj odlični vezista uradio u 67. minutu retko se viđa na fudbalskim terenima. Igrači Svetog Đorđa su gradili akciju po levoj strani, a onda je lopta došla kod Šerifa koji je svom silinom raspalio po njoj sa oko 30 metara iskosa i teledirigovanom parabolom pogodio suprotne rašlje gola domaćih.
Igrači Tuvonga su u očaju popadali po travi, a neki od fudbalera Svetog Đorđa su se u radosti hvatali za glavu, ne verujući šta je njihov saigrač pogodio.
Posle toga, umesto rutinske završnice, usledio je potpuni povratak domaćih, koji su šokantno za samo šest minuta od 3:1 stigli do izjednačenja i činilo se da će stići do boda. Međutim, Fin Bikharst nije mislio tako i golom u nadoknadi pokazao je kako igraju i pobeđuju pravi šampioni.
Trener Svetog Đorđa Oskar Langone imao je na raspolaganju sledeći sastav: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Batler, Klark, Džabel, Šerif, Bikharst, Pirson. Igrali su još: Norfolk, Korta, Bugarčić, Korling, Deng.
U susretu rezervnih timova pobedio je Tuvong sa 4:2 (3:1) i to je prvi ovogodišnji poraz „B“ tima Svetog Đorđa. Trenutno su rezere „svetaca“ drugi na tabeli sa 31 bodom, tri manje od lidera Tuvonga. Međutim, rezervisti Svetog Đorđa se ne odriču titule jer im je preostalo još tri neodigrane utakmice dok trenutnom lideru na tabeli preostao samo meč poslednjeg kola.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati 4. kola doigravanja: Taringa Rovers – Sentenari Stormers 3:1, Tuvong – Sveti Đorđe 3:4, Grendž Tistl – Olbeni Krik 2:3.
1. Sveti Đorđe 14 13 1 0 42:18 40
2. Olbeni Krik 15 12 1 2 50:19 37
3. Grendž Tistl 14 8 2 4 34:21 26
4. Taringa R. 15 8 2 5 38:28 26
5. Tuvong 14 7 3 4 26:16 24
6. S. Stormers 14 5 2 7 23:24 17
Parovi poslednjeg, 5. kola (14 novembar): Sentenari Stormers – Grendž Tistl, Olbeni Krik – Sveti Đorđe, Taringa Rovers – Tuvong.

Чланак Tako igraju pravi šampioni! се појављује прво на Vesti online.