„Sveci“ sami sebe sapleli

Svaka serija ima kraj, pa je tako okončan i niz pobeda fudbalera Svetog Đorđa u Premijer ligi Brizbejna. Ekipa iz Vilavonga je u utakmici trećeg kola doigravanja za prvaka lige odigrala nerešeno u gostima sa ekipom Sentenari Stormersa – 2:2. Međutim, uprkos gubitku dva boda i dalje imaju situaciju pod kontrolom i ukoliko iz preostala tri meča osvoje četiri bod, šampionska titula im neće izmaći iz ruku.

Razlog zašto nisu uspeli da zabeleže 13. uzastopnu pobedu u sezoni, „sveci“ mogu da traže jedino u sebi. Istina, glavni sudija meča im nije bio nimalo naklonjen, ali to ne može da bude opravdanje igračima Svetog Đorđa za to što su rivalu poklonili dva penala, i to drugi u nadoknadi vremena, u 93. minutu. Da se to nije dogodilo, u Vilavongu bi se već hladio šampionski šampanjac.

– Dva penala za domaćina dosuđena su posle naših grešaka. A, kada je tako, onda nema veze protiv koga igraš jer ćeš teško doći do pobede. Ali, i to je fudbal. Sve je još u našim rukama, idemo dalje – rekao je za „Vesti“ potpredsednik srpskog kluba Zoran Popov.

U meču protiv Sentenari Stormersa, prvi penal za domaćine dosuđen je već u 15. minutu i fudbaleri Svetog Đorđa su do isteka sata igre pokušavali da sustignu prednost rivala. Konačno, u 60. minutu sjajni Fin Bikharst je pogodio mrežu Stormersa za 1:1, a desetak minuta kanije i drugi ubojiti strelac ekipe iz Vilavonga Nasib Džabel bio je spretan i precizan za potpuni preokret rezultata.

Srpski klub gotovo imao obezbeđen šampionski trofej u rukama, jer je prednost čuvao do duboko u sudijskoj nadoknadi vremena. Međutim, posle još jedne neshvatljive greške u odbrani opravdano je dosuđen i drugi penal za Stormerse, koji Džozef Klejbo nije propustio da pretvori u izjednačenje i tako fubalerima Svetog Đorđa i njihovim mnogobrojnim navijačima uskrati da već ove sedmice počnu proslavu duple krune.

– Naša računica je jasna, potrebna su nam još četiri boda iz preostale tri utakmice da osvojimo titulu. Već za vikend igramo u gostima protiv Tuvonga i ekipa će dati sve od sebe da se približi cilju, a zatim da idućeg utorka protiv Grendž Tistla i overi najveći uspeh u istoriji kluba, kojem se svi nadamo i u koji verujemo – kaže Popov.

Treba istaći i da su „sveci“ igrali bez kapitena Nikole Katarića, kao i bez suspendovanog Sanjina Skava

Trener ekipe Svetog Đorđa Oskar Langone imao je na raspolaganju sledeće igrače: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Klark, Džabel, Šerif, Pirson, Deng, Rouz, Bikharst, Norfolk, Korta, Bugarčić, Kumar.

Utakmica rezervnih timova nije odigrana istog dana, već je zakazana za naredni utorak, 10. novembar od 19.30 časova.

Prvotimac Svetog Đorđa Endrju Batler

U utorak protiv Grendža

Fudbalski savez Brizbejna odredio je i termin odigravanja zaostale utakmice između Svetog Đorđa i Grendž Tistla. Meč je na programu idućeg utorka, 10. novembra od 19.30 časova, na Sent Džordž Parku. Grendž je več izgubio sve šanse za titulu, dok bi pobeda u ovom duelu značila „svecima“ osvajanje trofeja, naravno, uz barem bod iz meča protiv Tuvonga ove subote (Teren Danmor Park od 19.00 časova).

U tom slučaju, utakmica poslednjeg kola protiv branioca titule Olbeni Krika, bila bi idealna prilika za primopredaju trofeja i veliko slavlje srpske zajednice Brizbejna.

Podvig veterana

Veterani Svetog Đorđa pobednički su završili 2020. Tim za igrače preko 35 godina osvojio je Lions Masters Diviziju 1.

– Ovo je veliki uspeh za sastav naših veterana. Prvi put u istoriji kluba osvojili su ovu titulu i zaista smo svi ponosni na njih i na to kako su odigrali celu sezonu, kroz koju su prikazali dobar rad i konstantan fokus na postavljene ciljeve – kaže potpredsednik kluba Zoran Zak Popov.

Premijer liga Brizbejna

(Grupa za prvaka)

Rezultati 3. kola plej-ofa: Grendž Tistl – Taringa Rovers 0:2, Sentenari Stormers – Sveti Đorđe 2:2, Olbeni Krik – Tuvong 3:2.

1. Sveti Đorđe 13 12 1 0 38:15 37
2. Olbeni Krik 14 11 1 2 47:17 34
3. Grendž Tistl 13 8 2 3 32:18 26
4. Tuvong 13 7 3 3 23:12 24
5. Taringa R. 14 7 2 5 35:27 23
6. S. Stormers 13 5 2 6 22:21 17

Parovi 4. kola (7. novembar): Taringa Rovers – Sentenari Stormers, Tuvong – Sveti Đorđe, Grendž Tistl – Olbeni Krik.

Чланак „Sveci“ sami sebe sapleli се појављује прво на Vesti online.