Studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu najavili su za subotu, 7. februar protest podrške sekretarki tog fakulteta Mariji Radovanović.
Protest je zakazan za 16 časova ispred dekanata fakulteta.
„U rešenju o mom otkazu navodi se niz besmislenih i neosnovanih stvari. Od mog potpisa podrške studentima bilo je jasno da ću biti izložena progonu, što je evo, dovelo do otkaza“, izjavila je za N1 sekretarka Medicinskog fakulteta u Beogradu Marija Radovanović.
Studenti Medicinskog fakulteta u blokadi objavili su prošle nedelje na Instagramu da je sekretarka tog fakulteta Marija Radovanović nakon višemesečnog progona od strane trenutne nezakonito nametnute uprave fakulteta, dobila otkaz.
„Podrška studentima – kazna otkazom. Marija, niste sami“, napisali su.
🗓️ Subota, 07.02. 16h
📍Dr Subotića starijeg 8
Vidimo se! pic.twitter.com/epTGXbI52k— MFUBlokadi (@Blokada_Mfub) February 4, 2026






