Sinđelić nastavio niz pobeda

Fudbaleri Vestgejt Sinđelića zabeležili su četvbrtu uzastopnu pobedu u Drugoj državnoj ligi Viktorije. Po drugi put ove sezone savladali su Albion Roverse, ovaj put na gostujućem terenu i to posle preokreta – 3:1 (1:1).

Pred sam meč padala je kiša i teren je bio klizav, a vreme hladno, pravo zimsko. Uprkos svemu, prisutan je bio veliki broj gledalaca koji su aplauzima pozdravljali poteze fudbalera oba tima. Već u 14. minutu domaćin je poveo sa 1:0, ali polovinom prvog poluvremena Lijam Kanel je vratio rezultatsku neizvesnost.

Dvadesetak minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da fudbaleri Sinđelića povedu sa 2:1, a gol je postigao dvostruki strelac ove večeri Aleksandar Petrovski. Isti igrač je overio pobedu pri samom kraju ovog zanimljivog susreta, kada je postigao svoj drugi pogodak na meču, a šesti u sezoni.

Trener Sinđelića Goran Lozanovski izveo je sastav: Valeze, Dikson (Eftimoski 34’), Džurkić, Kanel, Stat, Petrovski, Sarbin, Gilmor, Tošić, Nikolić (Mekrej 76’), Žorić (Jang Jeng 89’).
U predigri je rezervni tim Sinđelića pobedio sa 2:1 (2:0), golovima Džeksona Ćurčije u 30. i Alekse Birtaševića u 36. minutu iz jedanaesterca.

Rezerve Sinđe igrale su u sastavu: M. Trifković, Bedoja, Birtašević, Ćurčija (Astudilo 80’), Georgievski, Gradidž (Ahmed 46’), Maksimović (Avgulis 55’), Milojković (Po 73’), Soe (Mavrogenis 80’), N.Trifković. Rezervni tim Sinđelića je sedmi na tabeli sa 16 bodova.
U idućem kolu srpski klub na domaćem terenu Oreana Park u Ardieru dočekuje Altona Ist Finiks, u petak 2. jula od 20.30 časova, a predigra rezervnih timova je dva sata ranije.

DRUGA DRŽAVNA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 13. kola: Albion Rovers – Vestgejt Sinđelić 1:3, Hopers Krosing – Eping Siti 0:1, Džilong Rendžers – Lalor Junajted 1:1, Altona Ist Finiks – Hjum Junajted 1:2, Vestern Sabarbs – Mil Park 2:2, Stratmor – Morland Junajted (odloženo).
1 Stratmor 10 7 2 1 22:5 23
2. Sinđelić 11 7 1 3 27:10 22
3. Hjum J. 11 7 1 3 22:12 22
4. Lalor J. 11 5 2 4 19:17 17
5. Mil Park 11 4 4 3 20:21 16
6. Albion R. 11 5 1 5 18:20 16
7. Altona Ist 11 4 3 4 11:9 15
8. Hopers K. 11 4 1 6 17:16 13