Senzacija u režiji Belih orlova

Fudbaleri Springvejl Belih orlova priredili su prvorazrednu senzaciju u 13. kolu Treće premijer lige Viktorije, pošto su kao gosti deklasirali lidera šampionata Preston Lajonse – 4:1 (1:0)!

Srpski klub je i igrom i rezultatom rasturio velikog favorita i naneo mu prvi poraz u sezoni.
Orlovi su se na taj način revanširali za težak poraz na startu prvenstva, kada su na neutralnom terenu izgubili sa 10:0 od istog rivala.

Iako rezultat sada nije bio ni blizu tako ubedljiv u korist Springvejla, težina pobede je čak i veća kada se zna da Orlovi imaju mlad tim koji je sastavljen neposredno pred početak sezone, dok makedonski klub ima iskusnu i formiranu ekipu, koja kvalitetom definitivno pripada višem rangu.

Utakmica je odigrana po kiši i izuzetno teškom terenu, blatnjavom i natopljenom vodom. Ni očajni uslovi ni moćan protivnik nisu omeli ekipu trenera Artura Kiričijana da priredi čudo, a zvanje junaka meča poneo je sjajni kapiten Andrija Kecojević. Snažni ofanzivni fudbaler je postigao het-trik i tako trasirao put do velike pobede.

Kecojević je doveo Orlove u vođstvo u 33. minutu, kada se najbolje snašao posle karambola u petercu gostiju i bukvalno ugurao loptu u mrežu. Domaći su izjednačili posle brze i precizne akccije u 53. minutu, ali je već u 66. bilo 2:1 za srpski klub. Ovaj put je Kecojević u dva poteza uspeo da se oslobodi trojice protivničkih igrača i da iz blizine pogodi mrežu.

Velika radost Orlova se nijke ni stišala, a usledio je najlepši detalj na meču. Centarfor Namdar je loptu izbačenu iz kaznenog prostora uhvatio na volej i sa 25 metara postigao golčinu kakva se retko viđa. Taj pogodak je potpuno demoralisao domaće, a dao krila Orlovima, koji su nastavili da napadaju.

Takav pristup im se isplatio u trećem minutu sudijske nadoknade, kada se agilni Stanisavljević kao šilo zabio u protivnički kazneni prostor, gde je srušen, a kapiten Kecojević je rutinski pretvorio penal u konačnih 4:1.

Ovom pobedom mladi fudbaleri Springvejla su pokazali da imaju potencijal i da je pred njima blistava budućnost. Pred njima je period u kom tek treba da se dokazuju, a ako nastave ovako nema sumnje da će izrasti u ozbiljnu ekipu.

Beli orlovi su igrali u sastavu: Camuranis, Nikolić, Šarić, Paola, Del Mediko, Kvin, Kubenko (Nikpur 90+2’), Bendžamin (Stanisavljević 58’), Namdar (Kuei 77’), Tonios, Kecojević.
U predigri su mladi timovi odigrali nerešeno 2:2. Mladi Orlovi su četvrti na tabeli sa 16 bodova.

U idućem kolu srpski klub gostuje ekipi Nanavading Sitija, a ovaj meč je na programu u subotu 3. jula od 15.00 časova, na terenu Mahoneys Reserve.

Radost Belih orlova posle pobede

NPL3 VIKTORIJA

Rezultati 13. kola: Preston Lajons – Beli orlovi 1:4, Balarat Siti – Nort Sanšajn 2:4, Melburn Siti – Nanavading Siti 0:1, Vitlsi Rejndžis – Boks Hil Junajted 0:4, Džilong Makedonija – Davton 0:1, Vestern Junajted – Melburn Viktori 2:2.
1. Preston 11 8 2 1 27:10 26
2. Davton 10 7 0 3 21:18 21
3. Vestern J. 11 5 5 1 25:16 20
4. Melburn Siti 10 6 1 3 29:13 19
5. Boks Hil 11 6 1 4 24:17 19
6. Viktori 11 4 4 3 23:14 16
7. Nanavading S. 10 5 0 5 24:21 15
8. Džilong 10 4 2 4 15:13 14