Raspršio se san o Premijer ligi

Beograd ipak nije uspeo. Najstariji srpski fudbalski klub na Petom kontinentu posustao je na poslednjem stepeniku ka Premijer ligi Južne Australije, pošto je u velikom finalu Prve državne lige poražen od Sturt Lajonsa sa 2:0 (1:0).

San o tituli šampiona i plasmanu među najkvalitetnije klubove Južne Australije raspršio se uprkos velikoj podršci navijača, koju je tim iz Vudvila imao na stadionu VALO centra. Lavovi su jednostavno bili neukrotivi za Beograd ove sezone i ostali su jedini tim kojem odlična ekipa iz Vudvila nije zatresla mrežu ove godine, iako su se sastali čak tri puta.

Posle dva nerešena duela u okviru ligaškog dela takmičenja (oba puta 0:0), u najvažnijoj utakmici sezone Gonzalo Rodrigez je bio nerešiva enigma za igrače trener Demijena Morija. Fudbaler Sturt Lajonsa je sa dva gola rešio finale i proglašen je za najboljeg pojedinca meča.

Ipak, do prve gol prilike došli su fudbaleri Beograda kada je kapiten tima Šahin Nudžaim propustio da iz blizine zatrese mrežu. Lajonsi su posle nesigurnog početka sredili svoje redove i preuzeli inicijativu. Sredinom poluvremena, Rodrigez je posle asistencije Džejkoba Etkinsona smestio loptu iza leđa nemoćnog golmana Beograda Čemberlena. Bio je to čak peti pogodak Rodrigeza u plej-ofu i on s pravom nosi epitet junaka Sturt Lajonsa.

Za fudbalere Beograda primljen gol bio je podsticaj da krenu još žešće u napad i samo šest minuta posle primljenog gola imali su priliku da izjednače, ali su propustili najbolju šansu na meču. Mladi fudbaler Beograda Rastko Ljujić filigranski je ubacio loptu u kazneni prostor, Šenon Dej je glavom iz čiste situacije tukao glavom pod prečku, ali je golman Lajonsa vrhovima prstiju skrenuo lopti put preko prečke u korner.

Pokušao je trener Mori da uvođenjem u igru Eseksa i Dime promeni odnos snaga u nastavku i upravo je Dima imao priliku da poravna rezultat, ali lopta kao da nije htela u mrežu Lavova. I onda, usred učestalih i žestokih napada Beograda, rival je na četiri minuta pre kraja susreta uspeo da overi pobedu, drugim golom Rodrigeza.

Šejn Tobijas na meču protiv Lajonsa

Sturt Lajonsi su se tako posle dve godine vratili u Premijer ligu, dok će za plasman u elitno takmičenje u Južnoj Australiji Beograd sačekati neku drugu priliku.

Ostaće zabeleženo da je Beograd u velikom finalu igrao u sastavu: Čemberlen, Tobijas, Volter Dej, Hasegava (od 64. Dima), Ljujić, Kamins, Felps (od 64. Eseks), Natsiopulos, Nudžaim, Simić.

I rezervisti „pali“ u finalu

Uoči velikog finala poraz u finalu pretrpele su i rezerve Beograda. Iako je ušao u meč kao favorit, drugi tim je izgubio od VT Bitkale sa 3:1. Golove su postigli Fabreto u 48. minutu za Beograd, a Kacambis u 16. i 58, i Paladino (autogol) u 72. minutu za Birkalu.

Rezerve Beograda su tako propustile priliku da ubedljivo osvojeno prvo mesto u ligaškom delu takmičenja pretvore i u šampionsku titulu u plej-ofu

Rezerve su igrale u sastavu: Jokić, Bejns, Leventeris (Marku 83′), Agostinone (Eftimiu 63′), Eseks, Stefanopoulos (Branković 87′), Mahoni, F. Šumark, Fabreto, Paladino, S. Šumark.

Sve selekcije u vrhu

Za srpski klub iz Vudvila 2020. može da se smatra uspešnom godinom. Pored dva finala seniora, i juniori Beograda do 18 godina su igrali u plej-ofu (ispali u polufinalu), nakon što su posle ligaškog dela takmičenja treći prošli kroz cilj. Juniorke Beograda do 15 godina su šampionski završile sezonu, prve prošle kroz cilj u premijernoj godini, dok su juniorke do 17 godina bile treće na kraju sezone.

Чланак Raspršio se san o Premijer ligi се појављује прво на Vesti online.