Prvotimci ubedljivi, „rezervisti“ jedva

Posle duple pobede u kupu, obe seniorske ekipe Fudbalskog kluba „Nikola Tesla“ iz Hamburga su i ligaški deo sezone započele pobedama. Dok su prvotimci bili ubedljivi i rezultatom 7:3 u gostima savladali SC Ninštedten, „rezervisti“ su jedva došli do prva tri boda i, takođe na gostujućem terenu pobedili SV Halstenbek Relingen II 2:1.

Iako su prvotimci izvojevali ubedljivu pobedu u Landesligi do nje nisu došli baš lako. Prvo poluvreme je pripalo našem timu koji je na pauzu otišao sa vođstvom od 2:0. Međutim početkom drugog poluvremena domaćin preokreće rezultat i vodi 3:2. Protivnik u 69. minutu postiže i četvrti uzastopni gol, ali ovoga puta u sopstvenu mrežu za izjednačenje (3:3). Posle toga je krenula serija od četiri uzastopna pogotka za ubedljivu pobedu.

Drama je viđena i na utakmici druge ekipe. Sa po jednim golom u oba poluvremena rezerve „naučnika“ su došle do vođstva od 2:0 i malo je nedostajalo da od gotovog naprave veresiju. Pet minuta pre regularnog završetka utakmice domaćin smanjuje vođstvo na 2:1 i učinio je utakmicu neizvesnom do poslednjeg sudijskog zvižduka. Na svu sreću po naš tim do promene rezultata nije došlo i drugi tim „Tesle“ je uknjižio prva tri boda u Krajsligi u koju su se letos vratili posle tri sezone pauze.

Cilj obe ekipe „Tesle“ je da zadrže status u svojim ligama i bore se za što bolji plasman na tabeli. Narednog vikenda obe ekipe na domaćem terenu dočekuju svoje protivnike, ali već u četvrtak ih očekuju kup utakmice kada gostuju.

Kreću i veterani

Obe ekipe veterana uskoro počinju svoja takmičenja i to 18. avgusta kup utakmicama, a nedelju dana kasnije počinje ligaško prvenstvo.

Чланак Prvotimci ubedljivi, „rezervisti“ jedva се појављује прво на Vesti online.