Predstavnici Crkvene opštine u Ahenu, u Nemačkoj, pohvalili su se da su ih posetili đaci koji pohađaju nastavu veronauke pri našoj crkvi u Diseldorfu.
Oni su bili u pratnji roditelja a svi su predvođeni popadijom i veroučiteljicom Jelenom Rakić i ocem Nebojšom (Rakićem).
Foto: CO Ahen
Otac Stefan Marić iz Ahena ih je odveo u obilazak znamenitosti grada. Posetili su Stari grad, čuvenu Ahensku katedralu, kao i Grčku pravoslavnu crkvu. „Vrhunac dana bila je poseta našem Hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Ahenu, gde su deca srdačno dočekana. U porti crkve organizovan je zajednički ručak, sportske igre (fudbal je bio nezaobilazan!), a deca su se zabavila i u radionici sa Cvetinom Aničićem, lutkarskim glumcem, tokom koje su pravili svoje lutke za predstavu”, istaknuto je u CO Ahen.
CO u Ahenu na čelu sa sveštenikom Stefanom je zahvalna na ovom divnom danu zajedništva, igre i duhovne radosti! „Nauči dete putem kojim treba da ide, pa neće odstupiti od njega ni kad ostari” (Priče Solomonove 22,6). Hvala Gospodu na ovom svetlom i radosnom danu! Neka ovakvih susreta bude što više”, poručeno je u ovoj našoj crkvenoj opštini.
Izvor: Rasejanje.info