Pobeda čuva vrh tabele

Fudbaleri Dajanela Belih orlova zaseli su na prvo mesto Druge državne lige Zapadne Australije i odatle očigledni ne žele da se pomeraju do kraja.

U 4. kolu Druge dražvne lige Zapadne Australije zabeležili su novu pobedu na domaćem terenu, u duelu protiv ekipe Goznels Sitija – 2:1 (1:1).

Izabranici trenera Slobodana Despotovskog opravdali su ulogu favorita u ovom meču, mada početak nije nagoveštavao takav rasplet. Gosti su poveli u 16. minutu preko De Oliveire, ali je samo osam minuta kasnije utakmicu u egal vratio odlični napadač srpskog kluba Dejvid Higni. Bio je to njegov peti gol u prva četiri meča i ubedljivo je najbolji strelac ekipe.

Bolju igru Orlovi su krunisali u drugom poluvremenu golom debitanta Nikole Talimdžioskog u 60. minutu. Novi igrač Orlova je samo desetak minuta ranije ušao u igru, u svojoj prvoj utakmici za srpski klub.

Trener Dajanele Bobi Despotovski odlulio se za sastav: Aleksić (kapiten), Kjuser, Vilson, Maki, K. Despotovski (Dojl 87’), Mekgigan, Stepanovski (Ninković 73’), Masonda, Njegić, Makenzi (Talimdžioski 48’), Higni.

Rezervni tim Belih orlova bio je ubedljiv protiv Goznelsa i zabeležio pobedu 4:0 (1:0). Golove su postigli: Nikola Žmukić u 27. i 59. i Bojan Stefoski u 78. i 86. minutu.

Rezervni tim Dajanele je igrao u sastavu: Damjanoski, Dumenopulos, Mohamadi (Mahamud JR 59’), Olujić (Moses 65’), Vinson, Dragojević, Hindson (Kačurkov 65’), Radonić (kapiten), Žmukić, Al-Džajbavri (Ris 55’), Stefoski, Macura.

U meču juniorskih timova do 18 godina pobeili su gosti sa 3:0 (2:0).

Sledeću utakmicu fudbaleri Dajanela Belih orlova igraju u gostima protiv Vaneru Sitija. Meč je zakazan za subotu, 8. maja od 15.00 časova na terenu Vaneru A.

Druga liga Zapadne Australije

Rezultati 5. kola: Kaning Siti – Kingsli Vestsajd 1:2, Kertin Univerzitet – Balga 1:2, Džundalup Junajted – Kelmskot Ruz 6:0, Mardok Melvil – Šamrok Rovers 2:2, Morli Vindmils – Vaneru Siti 0:3, Dajanela Beli Orlovi – Goznels Siti 2:1.

1. Beli orlovi 4 3 1 0 11:4 10

2. Kingsli V. 4 3 0 1 11:3 9

3. Morli V. 4 2 1 1 8:8 7

4. Vaneru S. 4 2 1 1 6:6 7

5. Mardok 4 2 1 1 6:6 7

6. Kertin U. 4 2 0 2 9:10 6

7. Šamrok R. 4 1 2 1 10:7 5

8. Balga 4 1 2 1 4:4 5