Ples Orlova po kiši

U drugom kolu Druge premijer lige (NPL2) Novog Južnog Velsa, Beli orlovi su na svom terenu pobedili Tigrove sa severa Sidneja 2:0 i iskupili se za poraz u prvoj rundi takmičenja, kada su bili nemoćni na gostovanju Spiritu.

Nakon preležanih dečijih bolesti u prvom kolu, ovog vikenda nije bilo dileme zašto Orlovima pripada epitet najkvalitetnije ekipe i svakako jednog od glavnih favorita za titule u NPL2 na kraju skraćene sezone.

Šansa za Tigrove

Velike padavine koje su se srušile na Sidnej u subotu naveče, te novi porast slučajeva korone, sprečili su mnoge navijače najpoznatijeg srpskog kluba u Australiji da dođu u Sportski centar u Bonirigu i podrže svoje miljenike. Navijačima svakako nije zameriti za smanjenu posetu, jer bezbednost je svakako na prvom mestu, a po onoj narodnoj “biće dana za megdana” i vremena da se Orlovima pruži jača podrška u narednim mesecima.

Shvativši da nema vremena za gubljenje, nakon poraza u 1. kolu i samo 10 prvenstvenih kola (bez uzvratnih utakmica), prvotimci Orlova su prionuli na posao od samog početka duela s Tigrovima. Agresivan pristup urodio je plodom već u 6. minutu kada je nakon jedne akcije Piterson izbio pred golmana i nakon opravdano puštene prednosti od strane glavnog sudije, napadač Boniriga je smestio loptu u mrežu za 1:0.

Miler imao podršku vernih navijača

Dvanaest minuta kasnije usledio je lep šut Džeka Armsona, ali protivnički golman je sigurno intervenisao. Ubrzo zatim raspoloženi Mekenzi šutira glavom, lopta je već matirala gostujućeg golmana, ali ovaj put prečka je bila saveznik gostiju.

U 34. minutu strelac prvog gola Eron Piterson lukavo je oteo loptu odbrambenom igraču Tigrova i sa nekih metar i po iz mrtvog ugla uputio udarac direktno u golmanove noge. Imajući u vidu da je centralno na petercu bio Kadrić, ostaje žal zbog ove prilike iz koje se moglo više uraditi. Pitersenov propust u 44. minutu ispravio je odlični Džek Armson, sigurnom realizacijom za dupliranje vođstva Boniriga – 2:0.

Gosti su u poslednjim trenucima prvog poluvremena, nakon slobodnog udarca, uputili prvi šut ka golu Stefana Điljija. Ovaj podatak najbolje sumira odnos snaga u prvih 45 minuta – odlična igra u poslednjoj lini odbrane i efikasnost u napada srpskog tima i nemoć Tigrova da ozbiljnije priprete sa druge strane.

Radovan Pavicevic i Nikola Krljar

U nastavku Orlovi su odigrali profesionalno, ali obazrivo i bez rizika. Imali su rezultat i uspeli su da ga sačuvaju do kraja meča. Sledeće subote Orlovi su slobodni. Tako će naši fudbaleri izaći na teren tek za 15 dana u 4. kolu kada će ugostiti St Džordž siti 8 augusta u Centru.

Šansa Pavićeviću, aplauz za Krljara

Trener Vejn O’Saliven i prošle subote je pružio priliku Radovanu Pavićeviću, koji je igrao u napadu i protiv Spirita u prvom kolu. Tako je Radovan i prošle subote dobio zavidnu minutažu u drugom poluvremenu i to mu je bila još jedna šansa da se navikne na novi klub i da u narednim kolima obezbedi golove. Treba napomenuti i da je vrlo dobru partiju u timu Tigrova pružilo i Bonirogovo dete Nikola Krljar, koji je ove sezone nakon dugogodišnjeg igranja za Orlove pojačao prvi tim Tigrova.