Pali na penal-ruletu

Samo jedan korak delio je veteranski tim Orlova iz Sidneja od osvajanja velikog finala u debitantskoj sezoni. Ali, baš na poslednjoj prepreci su se sapleli i nakon 1:1 u regularnom toku meča, izgubili su od hrvatske ekipe Sidnej juniors posle izvođenja jedanaesteraca.

Nakon prvog poluvremena Orlovi preko 35 godina bili su u rezultatskom deficitu od 1:0. Uz to, i sreća je bila na njihovoj strani , jer su Juniorsi još dva puta pogodili prečku. Tek pred kraj poluvremena, u poslednjih pet minuta, Stevo Jokić i Saša Drča imali su prva dva šuta za tim Orlova.

Uputstva trenera Dragana Kaluđerovića na poluvremenu očigledno su urodila plodom, jer su u nastavku igre naši fudbaleri igrali kao preporođeni. Dražen Kužet je u 51. minutu u situaciji jedan na jedan lepo šutirao, ali je golman rivala nekako uspeo da odbrani, pa je najizglednija šansa do tog trenutka otišla u nepovrat.

Sredinom drugog poluvremena, u 63. minutu, lopta udara u ruku hrvatskog fudbalera na 16 metara od gola Juniorsa . Dosuđen je slobodan udarac, a tada je na scenu stupio Saša Drča. Iskusni napadač iz slobodnog udarca pogađa rašlje za 1:1, nakon čega je usledila erupcija slavlja među srpskim navijačima.

Totalna dominacija našeg tima nastavljena je do kraja utakmice. Najbolji pokazatelj odnosa snaga je činjenica da je čuvar mreže Orlova Đorđe Uzelac bio skoro besposlen. Ali, ako je sreća bila na strani srpskog tima u prvom poluvremenu, u 32. minutu nastavka je izmirila račune. Napadač Dražen Kužet maestralno je pretrčao hrvatskog odbrambenog fudbalera te lobom prebacio golmana Juniorsa i sa sedam metara pogodio stativu. Čak je i odbitak skrenuo pored Kužeta, i tako ostavio Juniorse u igri.

Nažalost, bio je to šok momenat koji je, ispostavilo se, bio presudan po naš tim. Ostalo je 1:1 do kraja i usledilo je izvođenje jedanaesteraca jer Distrikt nije dozvolio produžetke zbog postojećih mera restrikcija povodom pandemije. Promašaji Veselinovića i Jokića i sigurna realizacija Juniorsa iz četiri serije bili su dovoljni za krajnjih 4:2 i poraz našeg tima.

Može se konstantovati da su orlovi i ovaj meč odigrali promenjivo kao i većinu sezone. Podsećanja radi, u prvom duelu sezone poraženi su od Juniorsa sa 3:2, dok su u uzvratnoj utakmci odigrali fenomenalno i naneli poraz hrvatskoj ekipi od 4:2. Tako je bilo i danas – loše prvo i odlično drugo poluvreme, ali je sreća okrenula leđa na penal-ruletu.

Dražen Kužet MVP lige

Dražen Kužet MVP

Dobre igre srpskog tima tokom sezone omogućile su Draženu Kužetu da bude proglašen najboljim igračem regularnog dela prvenstva, pre svega zbog njegovih pogodaka i bravura ispred protivničkih golova. Popularni „Žule“ nagrađen je peharom od čelnika Distrikta. Kužetov trofej ostaje kao amanet da Orlovi poseduju neosporan kvalitet i u veteranskoj konkurenciji i da ukoliko ovaj tim bude na okupu sledećih sezona, svakako će konkurisati za najviša odličja u ligi veterana.