Orlovima penal sasekao krila

Springvejl Beli orlovi prerpeli su drugi uzastopni, a ukupno četvrti poraz ove sezone. S prvog gostovanja u godini vratili su se praznih šaka, a presudio im je penal koji dosuđen za domaći Boks Hil u 77. minutu – 2:1 (1:0).

Izabranici trenera Kiričijana bojažljivo su počeli meč i već u 18. minutu rival je poveo preko Edgara. Da jedan maler ne ide sam, Orlovi su iskusili na svojoj koži nepunih pet minuta kasnije, kada je zbog povrede igru srpski tim morao da napusti pouzdani kapiten Andrija Kecojević, kojeg je zamenio Slaviša Šarić.

Bio je to još jedan peh za srpski tim, koji je u ovom meču igrao i bez jednog od glavnih oslonaca ekipe Brendona Jansa.

Čekalo se do početka drugog poluvremena da Orlovi uspostave balans, kako na terenu tako i u rezultatu. Kada je Namdar izjednačio na 1:1 u 49. minutu, činilo se da meč počinje da se okreće na vodenicu ekipe Springvejla, koja je zaigrala sa daleko više samopouzdanja nego do tada.

Međutim, radost i optimizam su bili kratkog veka, pošto je Boks Hil počeo ozbiljnije da napada kako se meč bližio kraju. Konačno, iz penala je Edgar postavio konačnih 2:1, ali je utisak da Boks Hil ne bi postigao gol da nije bilo te najstrože kazne.

Za srpski tim je na ovom melu debitovao visoki Matul Kuei, koji je došao prethodne sedmice iz redova rivalskog Davtona i na trenutke je nagovestio da bi mogao da bude značajno pojačanje.

Orlovi su igrali u sastavu: Camuranis, S. Jans, Nikolić (H. Kiričijan 61’), Zejtune, Kvin, Kecojević (Šarić 23’), Namdar, Husaini, Stanisavljević, Kuei (G. Bendžamin 76’), Karać.

U predigri mladih timova izabranici trenera Darka Đurića nisu se mogli prepoznati u odnosu na igre koje su prikazivali u prethodnim mečevima. Domaći tim do 21 godine je slavio pobedu od čak 7:0 (3:0) i tako prekinuo niz od četiri uzastopna trijumfa srpske ekipe.

Mladi tim Orlova je igrao u sastavu: Hađikaku (Bulović 39’), Dobrić, Viktor, (Uzelac 46’), Latsis, Lemi (Al Šavaf 70’), Gorsovski, Nikpur (A. Kingok 65’), Manual, Sekulovski (Cucilović 70’), G. Kingok, Čol.

U 7. kolu Treće Premijer lige Viktorije Beli orlovi igraju na domaćem terenu u Kizborou protiv razvojnog tima člana A-lige Vestern junajteda. Utakmica je na programu u petak, 7. maja u večernjem terminu od 20.30 časova, a predigra mladih timova je dva sata ranije.

NPL3 Viktorija

Rezultati 6. kola: Vestern Junajted – Melburn Siti 3:3, Vitlsi Rejndžis – Balarat Siti 0:2, Nanavading Siti – Nort Sanšajn Igls 1:0, Davton – Preston Lajons 0:2, Boks Hil – Springvejl Beli orlovi 2:1, Melburn Viktori – Džilong Makedonija.

1. Preston L 6 5 1 0 18:3 15

2. Vestern J. 6 3 3 0 17:9 12

3. Davton 6 4 0 2 14:10 12

4. Melburn S 6 3 1 2 18:10 10

5. Boks Hil 6 3 1 2 13:10 10

6. Viktori 5 2 1 2 9:7 7

7. Džilong 5 2 1 2 10:9 7

8. Vitlsi R. 6 2 0 4 6:16 6