Orlovi na korak do titule!

Najbolji kada je to bilo napotrebnije, najkraća je ocena pobede Belih orlova iz Boniriga od 4:1 nad „svecima“ iz St. Džordža. Golovima Ejdena Taulija, Asmira Kadrića, Brejdija Smita i Radovana Pavićevića, ali i zahvaljujući remiju između Spirita i Tigrova, došao u poziciju da se u poslednjem kolu bori za osvajanje titule prvaka ligaškog dela Druge premijer lige NSW.

U iduću nedelju, odluka o premijeru lige pašće u međusobnom duelu Orlova i mladog tima Central Koust Marinersa, koji i dalje ima minimalnu prednost na vrhu tabele.

Poslednja utakmica na domaćem terenu u ovogodišnjoj skraćenoj sezoni NPL2 ostaće u dugom sećanju svim navijačima Boniriga. Golgeteri su se napokon raspucali i reklo bi se formiran je jak kostur ekipe uoči predstojećeg razigravanja, ali i za sledeću sezonu.

Krenuli su Orlovi od početka ofanzivno protiv Sent Džordž Sejntsa. U uvodnim minutima napadač Eron Piterson pripremio je šansu za kapitena Reja Milera, ali njegov šut sa peterca završava preko gola. Bonirigova nova „desetka“ Ejden Tauli tražio je formu poslednjih nekoliko nedelja, a protiv „svetaca“ je očigledno i pronašao. On je u 7. minutu povukao loptu ka golu i uputio šut sa ivice šesnaesterca, koji je bio za malo neprecizan.

Ispostavilo se da je upravo ovaj šut bio uvertira za ono što je usledilo u 15. minutu. Isti igrač opet se našao na oko 15 metara od gola rivala, ali je ovaj put uputio jak, nizak šut koji završava ispod protivničkog golmana za 1:0.

Uprkos totalnoj dominaciji našeg tima u prvih pola sata igre, u 37. minutu golman Stefan Điljijo je bio na ivici šesnaesterca i razmišljajući da li je iskoračio izvan kaznenog prostora propustio je loptu kroz ruke, a protivnički napadač ovaj poklon koristi da pogodi nebranjenu mrežu – 1:1.

Ova retka greška Điljija nije pokolebala njegove saigrače. Štaviše, već nakon pet minuta Džek Armson je milimetarski preciznim pasom uposlio Asmira Kadrića, koji je sa ivice peterca majstorskim lobom postigao drugi gol za Bonirig.

Bezopasni gosti u prvih 45 minuta igre, zapretili su već u drugom minutu nastavka, ali bez posledica po srpski klub. Slično je bilo i na drugoj strani, prilikom šuta još jednog Bonirigovog raspoloženog novajlije Džude Klera. Gosti su u 59. minutu naterali golmana Điljija da maestralno izvadi loptu pored same stative i ta šansa St. Džordža bila je poslednje što su momci u ružičastim dresovima uradili u subotu uveče.

Poslednjih pola sata u potpunosti je pripalo našem timu. Pleli su mrežu oko gola gostiju Kler i Pavićević, koji je ušao u igru sredinom drugog poluvremena. Petnaest minuta pre kraja usledio je korner, posle kojeg je defanzivac Orlova Brejdi Smit manirom najiskusnijih golgetera samo okrznuo loptu glavom i smestio je u mrežu za 3:1. Ovaj prelep gol ispraćen je salvom aplauza sa tribina.

U 83. minutu Kler je silovito probio pored trojice fudbalera gostiju i šutirao, a loptu odbijenu od golmana dočekao je Pavićević, koji je varkom poslao čuvara mreže u jednu, a loptu u drugu stranu. Pavićevićev prvenac u dresu Boniriga za 4:1 i oduševljenje navijača.

Džuda Kler sve bolji na terenu

“Proradio” Pavićević

Vredi podsetiti da je 25-godišnji napadač Radovan Pavićević svojim golovima doneo titulu Sidnej Olimpiku u NPL1 pre dve godine i da je jedno od najzvučnijih pojačanja Boniriga u poslednje vreme. Međutim, prekid sezone u martu zbog pandemije, te povrede i manjak utakmica u skraćenom formatu lige doprineli su da do sada ostane u drugom planu i da ne bude u startnoj postavi Vejna O’Salivena.

Međutim, dobra igra u poslednje vreme i gol protiv „svetaca“ mogli bi značajno da promene status Pavićevića u timu Orlova i da donesu Boniriga jakog aduta u predstojećem plej-ofu.

Bonirig drži sve u svojim rukama

Proteklog vikenda sve je išlo na vodenicu Orlova. Duel Spirita i Tigrova završen je 1:1, a imajući na umu da su lideri Marinersi bili slobodni u ovom kolu, srpski klub je zasluženo izbio na drugu poziciju. Eventualnom pobedom protiv Marinersa u poslednjem kolu, Bonirig ima mogućnost da napravi podvig i osvoji titulu, kao i da obezbedi prvu startnu poziciju za plej-of.

Teoretski, čak i Spirit ima šansu za titulu, ali samo pod uslovom da Marinersi i Orlovi igraju nerešeno, a da oni pobede Sejntse u gostima. Derbi dosadašnjeg dela sezone između akadmije Central Kousta i Belih Orlova igra se u iduću nedelju, od 15 časova na Pluim Parku, nedaleko od Gosforda.

Pesnica u vazduhu Radovana Pavićevića nakon prvog gola u dresu Boniriga

NSW NPL2

Rezultati 10. kola: Beli orlovi – St. Džordž Sejnts 4:1, Spirit – Tigrovi 1:1, Rejders – Njukasl Džets (A) 4:4, Hils junajted – St. Džordž siti 1:3, Hakoa – Blektaun 0:3, slobodni su bili Central Koust Marinersi.

1. C. Koust (A) 9 6 2 1 34:19 20
2. Beli orlovi 9 6 1 2 15:8 19
3. Spirit 9 6 1 2 24:18 19
4. Tigrovi 9 5 2 2 23:11 17
5. Blektaun 9 3 3 3 16:12 12
6. St. Džordž siti 9 4 0 5 21:23 12
7. Hakoa 9 3 1 5 11:17 10
8. St. Džordž Sejnts 9 2 3 4 14:22 9