Na glavnom trgu u gradu Karlsrueu Nemačkoj, održan je međunarodni festival -Mondo fest Kao i prethodnih godina bilo je dosta predstavnika naroda koji žive u ovom gradu.
Među sunarodnicima iz Afrike, Somalije, Turske, Indije, Meksika, Bugarske, Španije, Gruzije… štand je imao i Srpski kulturni centar iz Karlsruea.
„Na štandu je bilo izloženo sve ono što predstavlja našu zemlju. Mnogi stranci su zastali i raspitivali se o turizmu i hrani u našoj zemlji. Spremili smo i ovog puta puno reklamnog materijala, kolača i kiflica koje smo podelili gostima”, prenela je utiske Maja Milović ispred SKC Karlsrue.
Foto: M. Milović
Ona je saopštila još jednu vrlo važnu a to je da su toga dana mladi igrači SKC imali svoj prvi folklorni nastup. „Prvi put su na scenu su izašli naši mladi koji igraju i vežbaju folklor u SKC. Mališani su odavno prebrodili tremu i izlazak na scenu pred publiku pa su ovog puta starije drugare bodrili aplauzom. Lep i sunčan dan je doprineo da festival bude posećen a i mi da SKC predstavimo što većem broju ljudi koji nisu znali da u Karlsrue postoji mesto gde se okupljaju ljudi sa naših prostora. Nadamo se da će nas na sledećem Mondo festu biti mnogo više, kako igrača tako i drugih umetnika. Ima nas mnogo i imamo šta da pokažemo, ko smo i odakle smo”, dodala je Maja Milović.
Izvor: Rasejanje.info








