Moćna mašina iz Vilavonga

Početak sezone možda nije izgledao kako su želeli navijači Svetog Đorđa, ali iz utakmice u utakmicu aktuelni šampion Premijer lige Brizbejna sve više liči na ekipu koja je dominirala prošle godine.

U 7. kolu su svu snagu srpskog kluba iz Vilavonga na svojoj koži su osetili fudbaleri hrvatskog kluba Brizbejn Najts, koji su na svom terenu pretrpei pravi brodolom – 0:4 (0:2).

Sve što su domaći prikazali u derbiju koji navijačima oba kluba znači više od bilo koje druge utakmice, stalo je u prvih deset minuta. Jedina stopostotna šansa završila je u rukama pantera na golu “svetaca” Nikole Popovića, koji je maestralnom odbranom ubrizgao injekciju samopouzdanja svojim saigračima.

Naš tim je strpljivo pleo mrežu oko gola rivala i bilo je samo pitanje trenutka kada će klimava defanzivna linija “vitezova” prvi put pasti na kolena. Konačno, u 37. minutu je beskrajno uporni Itan Smit uradio sve po levoj strani šesnaesterca i preciznim pasom spojio s golom ubojitog Darsija Pirsona na drugoj stativi za 1:0.

Nisu se “kockasti” još ni sabrali od primljenog pogotka, a već je bilo 2:0. Sanjin Skavo je u 39. minutu samo predao loptu Nasibu Džabelu, a prošlogodišnji kralj strelaca Premijer lige Brizbejna se u solo prodoru prošetao kroz kazneni prostor domaćina, nanizao trojicu protivničkih igrača i rutinski matirao nemoćnog golmana.

Nisu “sveci” spuštali gas ni u drugom poluvremenu. Napadi su se nizali jedan za drugim, da bi u 63. minutu filigransku akciju Pirsona, Džabela i Falsa krunisao Kristijan Samjuels koji je u nastavku ušao u igru – 3:0.

Samo su dobre vile spasile hrvatski tim još veće katastrofe. Nije se znalo odakle preti veća opasnost, a samo zahvaljujući nepreciznosti igrača Svetog Đorđa rezultat nije bio daleko ubedljiviji. Ali, da ne ostane samo na tri lopte u mreži domaćina pobrinuo se ponovo Darsi Pirson, koji je krunisao još jednu besprekornu timsku akciju, u kojoj su učestvovali golman Popović, Dejvi, Samjuels i Džabel.

Lopta je za neverovatnih 15 sekundi prešla od gola do gola, a Pirson je imao dovoljno vremena i znanja da šmekerski zastane, prebaci loptu s leve na desnu nogu, pošalje protivničkog beka u “trnje” i zakuca u mrežu za 4:0.

Ekipa Svetog Đorđa igrala je u sastavu: Popović, Šuša, Saloele, Kumar, Džonson, Smit, Skavo, Dejvi, Bol, Džabel, Pirson. Igrali su još: Samjuels, Falso, Jovanović i Bond.

U predigri je i rezervni tim Svetog Đorđa ostvario pobedu rezultatom 4:3 (3:2). Golove za rezerve “svetaca” postigli su Endrju Batler (dva) i Perviz Rahimzadeh i Giljerme da Silva po jedan.

Sledeću utakmicu srpski tim igra u gostima protiv Tuvonga, u subotu 8. maja od 19.00 časova na terenu Danmor Park.

Radost Džabela i Pirsona

Tri gola Milice Vukadin

Ženski tim Svetog Đorđa je u 4. kolu na domaćem terenu savladao ekipu Istern Sabarbsa sa 6:4. Bila je to treća pobeda srpskog tima u “srebrnoj grupi” Treće lige Brizbejna, pa sada zauzimaju prvo mesto na tabeli sa devet bodova. Golove su postigle su Kejtlin Makartur, Adelajd Pirson (2) i Milica Vukadin (tri gola).

Sledeću utakmicu fudbalerke Svetog Đorđa igraju u gostima protiv Sentenari Stormersa, u subotu 8. maja od 19.00 časova na terenu Atous Park.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 7. kola: Mt Gravat – Sentenari Stormers 3:1, Brizbejn Najts – Sveti Đorđe 0:4, Bejsajd Junajted – Tuvong 2:2, Akacija Ridž – UQ 0:2, Olbeni Krik – Vestern Spirit (odloženo), Lejks – Gep 2:1.

1. Olbeni krik 6 5 1 0 31:5 16

2. Lejks 7 5 1 1 21:13 16

3. Bejsajd J. 6 4 1 1 15:10 13

4. Sveti Đorđe 6 3 1 2 17:13 10

5. Tuvong 6 3 1 2 13:13 10

6. Najts 6 3 0 3 11:15 9

7. V. Spirit 4 2 0 2 13:12 6

8. Mt Gravat 5 2 0 3 9:12 6