Kobni penal u poslednjem minutu

Fudbaleri Dajanela Belih orlova su na izdisaju meča ispustili bod protiv Vaneru sitija. Gosti su golom iz penala u poslednjem minutu slavili rezultatom 2:1 i naneli srpskom klubu drugi poraz u prvenstvu Druge državne lige Zapadne Australije.

Trener Belih orlova Rod Banjac imao je sledeće fudbalere na raspolaganju: Pari, Eplbi, Mari, M. Vulin, Vujačić, Merigan, Barker, Sipits, Musonda (Ognjenović 70’), Rizidis (Dejkovski 82’), Riveros Norato (Stefoski 60’), Livingston, S. Vulin.

I u susretu rezervnih timova gosti su slavili minimalnim rezultatom 0:1 (0:0).
Mladi tim Dajanele prošao je kao bos po trnju, pošto su gosti slavili sa neverovatnih 0:8 (0:3).

Posle tri odigrana kola, prvi tim Belih orlova je ostvario pobedu i dva zaista nesrećna poraza, rezervni tim Belih orlova je peti sa četiri osvojena boda, dok je mladi tim posle ovog poraza pao na pretposlednje mesto na tabeli bez bodova posle tri kola.
U idućem 4. kolu Beli orlovi su gosti Goznels Sitija. Meč se igra u subotu 25. jula od 15.00 časova, a predigra rezervnih timova dva sata ranije.

Madington preokretom do bodova

Fudbaleri Madington Beograda u nedelju su u 5. kolu amaterske Premijer lige Zapadne Australije ostvarili tesnu pobedu protiv Kvinsa – 3:2 (1:2). Golove na domaćem terenu Nikola Tesla postigli su Zuniga u 44. i 84. i Perez u 70. minutu.

Gosti su prvi deo susreta završili vođstvom 1:2, ali su fudbaleri srpskog tima u drugom poluvremenu najpre uspeli da izjednače, a šest minuta pre kraja ovog zanimljivog meča doši su do potpunog preokreta i nove pobede u šampionatu.

Beograd je igrao u sastavu: Silva, Jusri (Bara 88’), Gonzalez, Morou, Perez, Montealegre, Ramos (Aroka 72’), Zuniga, Serano, Sarija, Orozko, Guikvin, Pardo, Kukalon.

U predigri rezervnih timova pobedli su gosti sa 5:1 (1:0). Jedin pogodak za Beograd postigao je Montoja u 82. minutu. Rezervni tim Beograda igrao je u sastavu: Silva, Sančez, Grisales, Libreros, Pardo, Šidikuzaman, Grisales, Stojković, Gil, Gonzales, Morales Klaviho, Montoja, Nobles, Mrđa, Nenadić.
U idućem kolu Beograd ide u goste poslednjoj ekipi na tabeli Kvins Park. Meč se igra u nedelju, 26. jula od 15.00 časova.

Чланак Kobni penal u poslednjem minutu се појављује прво на Vesti online.