Kad „sveci“ marširaju

Debitantska sezona iz snova se nastavlja. Fudbaleri Svetog Đorđa iz Vilavonga, kako se to među pristalicama srpskog kluba i očekivalo, ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu u Premijer ligi Brizbejna i suvereno vode na tabeli sa maksimalnim 21 bodom.

Kako to izgleda kada „sveci“ marširaju, proteklog vikenda na svojoj koži osetila je ekipa poslednjeplasiranog Kabultura, koja je na svom terenu potučena do nogu – 1:4 (0:3).

Još jednu sigurnu i ubedljivu pobedu, kaznena ekspedicija iz Vilavonga trasirala je već u prvih 15 minuta meča. Endrju Batler je prvi pogodio mrežu domaćina dok sekundara na satu još nije obišla ni pun krug. Već na isteku četvrt časa igre srca navijača Svetog Đorđa razgalio je prvi strelac ekipe Nasib Džabel svojim sedmim golom u sezoni. Isti igrač je u 37. minutu povećao prednost gostiju na 3:0 i da „sveci“ nisu povukli ručnu u drugom poluvremenu ko zna kako bi se do kraja proveo nemoćni Kabultur.

I sa pola gasa Sveti Đorđe je nastavio “sitan vez“ po terenu. Igrao se 57. minut kada se najveće ovosezonsko pojačanje srpskog kluba Fin Bikharst upisao u listu strelaca za 4:0. Do kraja meča samo je Hejs uspeo da ublaži poraz domaćina, ali tri boda su već odavno bila spakovana u prtljag i spremna za put u Vilavong.

Trener Svetog Đorđa Oskar Langone ukazao je šansu proverenim snagama, s tim da se u tim posle pauze vratio jedan od lidera ekipa Sanjin Skavo. Sedmu pobedu izborili su: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Batler, Skavo, Džabel, Šerif, Bikharst, Pirson. Rezerve: Norfolk, Bugarčić, Dejvi, Kumar, Korling.

U predigri su rezervisti Svetog Đorđa bili još ubedljiviji i savladali domaćina sa 6:0. Golove su postigli: Deng i Rouz po dva, a Hersi i Kisinđa po jedan. Posle sedam odigranih kola rezervisti su isto kao i prvi tim na vrhu tabele sa 19 bodova (šest pobeda i jedan remi, bez poraza).

U okviru devetog kola fudbaleri Svetog Đorđa igraju na domaćem terenu u Vilavongu, u nedelju 20. septembra od 17.00 časova, a predigra rezervnih timova je dva sata ranije.

I dame na vrhu tabele

U derbiju 8. kola četvrte ženske lige, tim Svetog Đorđa je pobedio dosadašnjeg lidera Sentenari Stormers i preuzeo vrh tabele – 3:2 (0:1). Bio je to prvi poraz Stormersa u sezoni, a devojke iz Vilavonga, iako debitantkinje u takmičenju imaju pet pobeda i dva remija, a niko ih još nije savladao.
Golove za Sveti Đorđe postigle su Tian Smit u 50. i Vedrana Popović u 52. i 61. minutu, a u sastavu je bilo ovih 16 devojaka: Avgostrakis, Bičam, Kaligeros, Drača, Hari, Haton, Husejnović, Jovičić, Parks, Petrović, Popov, B. Popović, V. Popović, Smit, Šuša.
U 9. kolu ženski tim Svetog Đorđa je slobodan, a u narednoj rundi gostuje Oksli junajtedu, 4. oktobra.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati 8. kola: Sentenari stormers – Bejsajd junajted 1:1, Tuvong – Taringa rovers 2:2, Akacia ridž – Brizbejn najts 2:1, Kabultur – Sveti Đorđe 1:4, Grendž tistl – Nort star 3:2.