Grčevita borba za opstanak

Vesti
Na mukama: Fudbaleri Springvejl Belih orlova

Takmičenje u Trećoj premijer ligi Viktorije ulazi u završnicu, a srpski Springvejl Beli orlovi još nisu obezbedili opstanak.

Nadali su se da bi protiv Nanavadinga na domaćem terenu u Kizborou mogli da izvuku barem bod, ali su teren napustili pognutih glava zbog neočekivano teškog poraza – 0:4 (0:2).

Već posle prvog poluvremena videlo se da će Orlovi teško do pobede, a kada su gosti u drugom minutu nastavka poveli sa 3:0 bilo je jasno da će naš tim ostati praznih šaka po 13. put ove sezone.

Ekipa trenera Darka Đurića se na dva kola pre kraja nalazi u nezavidnoj situaciji u borbi za opstanak, jer zauzima pretposlednje mesto. Međutim, Orlovima ide na ruku to što treba da odigraju meč više od konkurenata, pošto u subotu uveče imaju zaostalu utakmicu s Džilongom.

Posle toga, fudbalerima Springvejla predstoji i gostovanje poslednjeplasiranom Vitlsiju, u kojem nikako nemaju pravo na grešku, dok će sezonu završiti na domaćem terenu, utakmicom protiv razvojnog tima Melburn Sitija, koji se bori za titulu šampiona.

Orlovi treba da izbegnu 11. mesto, na kojem se trenutno nalaze, a za to će im biti potrebno najmanje četiri boda iz tri utakmice, pod uslovom da Balarat izgubi oba preostala meča, protiv Prestona i Nort Sanšajna.

Ukoliko Balarat osvoji neki bod, za toliko bodova više moraće da uzme i srpski tim. Prva prilika je ove subote protiv Džilonga, koji takođe nije obezbedio opstanak.