Gosti kaznili promašaje Srbije

U jeku priprema za nastavak sezone u Landes ligi Rajn Nekar fudbaleri Srbije iz Manhajma na ASV stadionu dočekali su verbandsligaša Ajntraht iz Vald Mišelbaha.

Iako je protivnik iz ranga više naši igrači na početku utakmice tome nisu pridavali nieakvu važnost već su odmah krenuli u napade. U trećem minutu Antun Marković je sam izbio pred golmana gostiju ali je pogodio stativu. Ni Sabri petnaest minuta kasnije nije bio dovoljno priseban pa se golman gostiju još jednom istakao i odbranio šut sa svega dva-tri metra. Gosti su prvu šansu iskoristili i preko Gebharda poveli, a u 38. minutu usledilo je izjednačenje. Posle jednog centaršuta sa desne strane u petercu Ajntrahta najbolje se snalazi Sabri i šalje loptu u levi golmanov ugao.

SAVETI: Trener Savanović sa igračima

Koliko je prvi deo meča obeležila je dobra igra naših fudbalera, toliko su u drugom poluvremenu terenom dominirali gosti iz Vald Mišelbaha i sa još dva gola u mreži Srbije zasluženo pobedili sa 3:1.

Trener Miroslav Savanović se na ovoj utakmici opredelio za sastav: Tsapoglou (Turi), Ćikić, Ignjić, Kovačević (Beljanski) ,Nakić (Stanišić), Antun Marković, Fišer ,Španović (Gumel) , Aleksandar Marković, Sabri, Hofsteter.

U poluvremenu navijači rado čitaju „Vesti“

U utorak (19. 8. ) Srbija ima novu pripremnu utakmicu i gostovaće kod druge ekipe VFR Manhajm koja se takođe takmiči u Verbands ligi.

Meč sa početkom u 19 časova igra se na veštačkoj travi VFR stadiona Josef Buš Njeg, 68165 Mannheim.

Panić se dobro oporavlja

Milan Panić dvadeseddvogodišnji golman Srbije koji je nedavno uspešno operisan sada se nalazi na kućnom lečenju. On nam je u telefonskom razgovoru rekao da do kraja godine ne očekuje povratak na teren.

Podsetimo, Panić je na kup utakmici sa Horenbergom koja je igrana 2. avgusta osetio bolove u grudima, prebačen je u gradsku bolnicu u Manhajmu gde je hitno operisan i već posle tri dana otpušten iz bolnice.

Još dok je bio u bolnici posetio ga je Dragiša Denić, predsednik kluba i u ime svih poželeo mu brz oporavak i povratak među stative.

Чланак Gosti kaznili promašaje Srbije се појављује прво на Vesti online.