FK „Nikola Tesla“ uspešan na startu kupa Hamburga

Obe seniorske ekipe FK „Nikola Tesla“ iz Hamburga su opravdale ulogu favorita u prvom kolu kupa grada i izborile plasman u narednu rundu takmičenja.

Prva ekipa bila je apsolutni favorit u duelu sa timom Projsena koji se takmiči tri ranga niže od njih. Uloga favorita je opravdana pobedom 8:0. Po rezultatu se vidi da ne samo da pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, već nisu protivniku dozvolili da ozbiljnije ugrozi gol našeg čuvara mreže.

Za razliku od njih drugi tim je teže došao do pobede jer se domaćin u prvom poluvremenu dva puta nalazio u vođstvu, ali se na poluvreme otišlo rezultatom 2:2. Posle pauze naš tim je uspeo da stabilizuje igru i ne dozvoli protivniku da postigne jeftine golove. U napadu su bili efikasniji što je rezultiralo da u drugih 45 minuta postignu tri gola.

Dodajmo i to da je naš tim izborio povratak u Krajsligu, a da se protivnik takmiči u rangu niže od njih (Krajsklasa).

Bila je ovo dobra uvertira i poslednja provera za obe ekipe „Nikole Tesle“ pred početak nove sezone koji je zakazan za naredni vikend.

Чланак FK „Nikola Tesla“ uspešan na startu kupa Hamburga се појављује прво на Vesti online.