Džetsi odložili slavlje šampiona

Fudbalere Sidneja je samo nekoliko minuta sudijske nadoknade delilo od zvanične odbrane titule premijera A-lige. Međutim, Njukasl Džetsi su se baš zainatili da pokvare planove aktuelnim šampionima, koji sada slavlje moraju da odlože za neko drugo vreme. Golom Koste Petratosa u 90. minutu gosti su slavili u Kogri – 2:1.

S obzirom na to da Sidnej ima teško dostižnu prednost na tabeli i da ga samo jedan bod deli od trofeja i prve startne pozicije za plej-of, trener Stiv Korika je sebi dozvolio luksuz da kombinuje sastav i da ostavi Miloša Ninkovića na klupi.

Srpski as je ušao u igru u 61. minutu, kada je već bilo uočljivo da domaćin popušta pred pritiskom Njukasla. Međutim, ni Ninković ni Buhadžijar nisu uspeli ništa da promene, niti da spreče preokret u režiji gostiju.

Narednu priliku da osvoje premijersku tacnu A-lige, fudbaleri u plavim dresovima imaće tek za osam dana, 1. avgusta na ANZ stadionu, kada igraju derbi prvenstva protiv drugoplasiranog Melburn sitija.