Dajanela sada cilja titulu

Beli orlovi iz Dajanele probudili su se kada je bilo najvažnije. Posle tri uzastopne utakmice bez pobede, u poslednjem kolu plej-ofa Druge lige Zapadne Australije ceh za sve promašaje srpskog kluba platio je direktni konkurent za drugo mesto Vaneru siti – 4:1 (1:0).

S ova tri boda Orlovi su zakazali megdan sa istim rivalom u polufinalu plej-ofa, večeras takođe na terenu u Dajaneli. Repriza subotnje pobede značila bi i plasman u borbu za trofej, gde će čekati pobednik duela Šamrok rovers – Morli vindmils.

U odlučujućoj utakmici ligaškog dela sezone, Orlovi su se dugo mučili da otključaju bravu rivala. Ali, kada je neposredno pred odlazak na odmor Bojan Stefoski pogodio mrežu Vanerua, veliki teret pao je s leđa ekipa trenera Despotovskog i u nastavku je viđena lepršava i efikasna igra.

Osokoljeni vođstvom, igrači Dajanele su udvostručili prednost u 50. minutu, preko svog najboljeg strelca Ase Sipitsa. Pogodak gostiju u 70. minutu kao da je Orlovima ubrizgao dozu dodatne energije. Najpre je Musonda nastavio niz golova započet u prošlom kolu, da bi u 86. minutu mladi Nikola Žmukić postigao svoj prvenac, i to samo minut pošto je ušao u igru.

Trener Bobi Despotovski odlučio se za sastav: Livingston, Eplbi, M. Vulin, Vujačić, Stepanovski (od 46. Olujić), Merigan, Barker, Stefoski (od 85. Žmukić), Musonda, K. Rizidis (od 46. Riveros), Sipits.

U meču rezervnih timova Vaneru siti je savladao drugi tim Orlova sa 4:0, čime su rezervisti srpskog kluba završili sezonu na šestom mestu, sa 24 boda manje od prvoplasiranog Vanerua.

Druga liga Zapadne Australije

Plej-of grupa

Rezultati poslednjeg, 5. kola: Beli orlovi – Vaneru siti 4:1, Džundalup siti – Šamrok rovers 2:1, Mardok Univerzitet – Gosnels siti 2:2.

1. Šamrok R. 5 4 0 1 10:4 12
  2. Beli orlovi 5 2 2 1 7:6 8
  3. Vaneru s. 5 2 1 2 15:11 7
  4. Džundalup s. 5 2 1 2 6:9 7
  5. Mardok Uni 5 1 2 2 6:10 5
  6. Gosnels s. 5 0 2 3 9:13 2

Чланак Dajanela sada cilja titulu се појављује прво на Vesti online.