Beograd želi novu krunu!

Omladinci FK Beograd mlađi od 18 godina su najuspešnija ekipa ovog našeg sidnejskog kluba u minuloj sezoni, pošto su osvojili regularno Prvenstvo U-18 Južnog distrikta. I ne samo to!

Ovaj talentovani tim je trijumfovao i u velikom finalu, potom na kraju sezone osvojio i trofej Kupa, a da svi ovi uspesi nisu došli slučajno momci Beograda pokazali su i proteklog vikenda u 1. kolu takmičenja a15 Men Champion of Champions“ , pobedom nad vršnjacima iz Mitagonga – 2:1.

Naime, upravo zbog osvajanja ligaškog dela prvenstva omladinci Beograd stekli su pravo da se takmiče na ovom prestižnom državnom takmičenju, zajedno sa najuspešnijim vršnjacima iz ostalih fudbalskih okruga širom Novog Južnog Velsa.

Utakmicu protiv Mitagong Hajlendsa odigrana je u malom mestu Džerrinbool , udaljenom čak 70 km od sidnejskog Sent Džons parka u kojem je teren Beograda. Imajući u vidu da se ovakva šansa ne pruža baš svake sezone, naši momci su od početka utakmice krenuli furiozno. Međutim, totalna dominacija na terenu u prvom poluvremenu nije donela rezultata.

– Pravo je čudo kako je posle 45 minuta rezultat ostao 0:0. Doduše, Dejan Dikić je postigao gol, ali ga je sudija iz samo njemu znanih razloga poništio. Koliko smo bili nadmoćni vidi se i po tome da je naš golman, inače 14-godišnji Vasa Jovanović, u prvom delu igre samo dva puta dotakao loptu – kaže trener našeg tima Veso Papak.

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu ostao je nepromenjen, a najveći „krivac“ što su mreže mirovale bio je izvanredni golman domaćina koji je zaustavio sve udarce napadača Beograda. Mučenje je prekinuo kapiten Dejan Dikić, koji je najzad posle jednog kornera zakucao loptu u mrežu. Ubrzo posle toga Mitagong je pripretio, ali je golman Jovanović vrhovima prstiju skrenuo loptu prema stativi i sačuvao prednost našeg tima. Ali, pet minuta pre kraja, usled opuštenosti u našoj odbrani, dosuđen je penal za domaću ekipu koja je izjednačila na 1:1.

I kad su već svi pomislili da će se igrati produžeci, u poslednjem napadu lopta je pogodila jednog odbrambenog igrača Mitagonga u ruku i sudija je, nakon kraćeg razmišljanja, pokazao na belu tačku. Siguran realizator za novo vođstvo od 2.1 bio je kapiten Dejan Dikić, a istog trenutka glavni arbitar je označio kraj susreta. Usledilo je veliko slavlje naših mladih fudbalera, trenera Papka i prisutnih roditelja, pa je u veseloj atmosferi proteklo i dvočasovno putovanje do Sidneja.

U nedelju sa Vunonom

Omladinci Beograda u osmini finala igraju protiv FK Vunona juniorsa, ekipe sa Južne obale (Njoonona Junor FC – Football South Coast). Ova utakmica igraće se u nedelju 22. septembra na Valentine Sports Parku u Glenvudu u 13.15. Čelnici kluba pozivaju sve navijače da dođu i podrže naš tim na ovom velikom iskušenju, u najnovijem pokušaju omladinaca ovog sidnejskog kluba da se izbore za zvanje najboljeg tima u Novom Južnom Velsu.

Tradicija od pola veka

Takmičenje „Champion of Champions“ ima tradiciju dužu od pola veka. Igra se u kontinuitetu još od 1968, a ove, kao i prethodnih godina, borbe za najbolje u državi vodiće se u čak 19 starosnih kategorija – od dečaka mlađih od 12, pa sve do veterana starijih od 45 godina.

Srbi još bez titule

Draž ovog podsezonskog takmičenja je u tome što se igra po „nokaut“ sistemu, pa jednostavno nema prostora na grešku. Zvuči neverovatno, ali arhiva Fudbalskog saveza Novog Južnog Velsa otkriva da za proteklih pola veka nijedan srpski klub nije osvojio titulu najboljeg.

Чланак Beograd želi novu krunu! се појављује прво на Vesti online.