Beograd do pobede u finišu

Fudbaleri Vudvil Beograda iz Adelejda zabeležili su prvu pobedu otkako su se nastavila fudbalska takmičenja u Južnoj Australiji, prekinuta u martu zbog pandemije korone.

U utakmici 6. kola Prve državne lige na domaćem terenu su ugostili solidnu ekipu Fulam junajteda i prema očekivanjima svojih navijača osvojili tri boda – 2:0 (0:0).
Fudbaleri srpskog kluba došli su do pobede na Frenk Mičel Parku tako što su u poslednjih desetak minuta uspeli da slome otpor žilavog protivnika. U prvom delu susreta nije bilo dopadljive igre, niti izrazitih šansi. Izuzev trčanja i zalaganja aktera oba tima, ništa značajnije se nije odigralo.

Međutim, u drugom poluvremenu su fudbaleri Beograda nešto ažurnije ušli u igru, ozbiljnije i sa više htenja za pobedom. Redove domaćeg tima razmrdale su i dve izmene, najpre ulazak Natsiopulosa umesto Sinjorea, a zatim i agilni Harli Gep, koji je zamenio Kasalborea.
Konačno, u poslednjih desetak minuta došli su do cilja. Najpre je u 80. minutu mrežu Fulama zatresao Felps, da bi četiri minuta kasnije Stefan Simić stavio tačku na trijumf domaćina.

Trener Beograda Demijen Mori ukazao je priliku sledećim igračima: Čemberlen, Volter, Ljujić, Tobijas, Sinjore (od 46. Natsiopulos) , Simić, Kasalbore (od 63. Gep), Felps, Nudžaim, Menekela, Moran.

U duelu rezervnih timova pobedu je odneo Fulam junajted rezultatom 0:1 (0:1), zahvaljujući golu postignutom još u drugom minutu meča. I pored prvog ovogodišnjeg poraza rezerve Beograda su zadržale prvo mesto na tabeli sa 18 osvojenih bdova, četiri više od prvog pratioca Vestern Strajkersa.

Rezervni tim Beograda je igrao u sastavu: Jokić, Kriaris, F. Šumark (Dinić 55’), Eseks, Stefanopulos, Tošić, Fabreto, Paladino, S. Šumark (J. Mahoni 78’), Eseks (Leventeris 76’), Sasaki (Sideris 76’).

Sledeću utakmicu Beograd će ponpovo igrati na domaćem terenu. Na Frenk Mičel Park u Vudvilu dolazi Vestern Strajkers. Meč se igra u petak, 24. jula u večernjem terminu od 19.00 časova.

Mladi brojali do četiri

Mladi tim Beograda do 18 godina savladao je sa ubedljivih 4:1 (3:1) vršnjake iz Fulam junajteda. Golove su postigli Ćulibrk u 3, Kamara u 19, Bezbradica u 45. i Banđak u 89. minutu za mladi tim Beograda. Tim Beograda do 18 godina igrao je u sastavu: Veloti, Evans, Banđak, Marku, Fofana (N. Simić 72’), S. Nudžaim (Mrkajić 90’), Rejnolds (Tatmihalis 57’), Bezbradica (Georgiju 57’), Kamara, Ćulibrk, Balaban. Juniori Beograda su osmi na tabeli sa osam osvojednih bodova.

PRVA DRŽAVNA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 18. kola: Birkala – Južni Adelajd 0:0, Beograd – Fulam junajted 2:0, Siford Rendžers – Plejford siti 2:3, Adelajd Viktori – Zapadni Adelajd 2:6, Sturt Lajons – Vajpers 4:1, Adelajd Hils – Vestern Strajkers 3:4.

12. Siford R. 7 0 2 5 12:20 2

Raspored 19. kolo (25. jul): Beograd – Vestern Strajkers, Siford Rendžers – Sturt Lajons, Plejford Siti – J. Adelejd, Z. Adelajd – Adelajd Hils, Fulam junajted – Birkala, Vajpers – Adelajd Viktori.

Orlovi startovali remijem

Dugo očekivani početak sezone za Bele orlove iz Kanbere doneo je žestok derbi s ljutim rivalom, hrvatskom ekipom O’Konor Najts. Na domaćem terenu u Vodenu, srpski klub je imao u rukama ceo plen, ali je u završnici uspeo da prokocka prednost i morao je da se zadovolji bodom – 2:2 (1:1).

Orlovi su dominirali većim delom meča i bili bliži pobedi, a golove za srpski tim postigli su Dejvid Mekaron i Dejan Santrač.

U drugom kolu, Beli orlovi će iduće subote, 25. jula, igrati protiv pobednika prošlogodišnjeg velikog finala, ekipe ANU.

Meč između osvajača titule premijera, naših Orlova, i šampiona Druge premijer lige počinje na terenu Južni oval u kampusu Australijskog nacionalnog univerziteta u subotu u 15.15 časova. ANU je u prvom kolu pretrpeo poraz od Voga Voga Vonderersa – 3:2.

Ispao Albion Park

Završen je uspešan niz Belih orlova iz Albion Parka u Bert Bampton kupu na teritoriji okruga Ilavara. Srpski klub je u četvrtfinalu eliminisan od Belambija rezultatom 3:1 (0:0).

Orlovi su se dobro držali tokom većeg dela meča i prvi došli u vođstvo, kada je Kajl Senior bio precizan iz penala. Međutim, domaći su zatim u potpunosti zagospodarili terenom i preokrenuli tok meča. I mladi tim Orlova je ispao u Omladinskom kupu od ekipe Korniston – 0:2.

Detalj sa kup utakmice Belambi – Beli orlovi

Idućeg petka, srpski klub iz Vulongonga počinje takmičenje u Premijer ligi Ilavare, utakmicom protiv Krindžajla Lajonsa u gostima. Meč je na programu u 24. jula od 20 časova, dok rezerve igraju dva sata ranije. Mladi tim će igrati protiv istog rivala u četvrtak od 19 časova.

Чланак Beograd do pobede u finišu се појављује прво на Vesti online.