INTERNET NOVINE SERBSKE
Medjunarodni Radio Srbija
ARHIVA VESTI
dot

Amerika

dot

Australija

dot

Austrija

dot

Beneluks

dot

Velika Britanija

dot

Kanada

dot

Nemačka

dot

Republika Srpska

dot

Švajcarska

dot

Skandinavija

dot

Srbija

dot

Susedne zemlje

dot

Francuska

dot

Ministarstvo za dijasporu

dot

Dijaspora i Kosovo i Metohija

dot

Naši u svetu

dot

Priče serbske

dot

Mala srpska biblioteka

dot

Projekti i ideje

dot

Humanost

dot

Pisma čitalaca

dot

Feljton

dot

Magazin

dot

Narodne umotvorine

dot

Putopisi

dot

Video galerija

dot

Vodič do otadžbine

dot

Bilo nekada...

dot

Komentari srpski

dot

Izvrnute vesti

dot

Heroji današnje Srbije


Za webmastere
Naše vesti
na Vašem blogu ili sajtu

INFO
Trenutno članaka: 16462


Hvala na poverenju!

Kontakt

Kancelarija za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu
Spona
Centar za dijasporu
vline

RASPORED BOGOSLUŽENJA ZA BOŽIĆ

RASPORED BOGOSLUŽENJA ZA BOŽIĆ
SEVERNA I ISTOČNA NEMAČKA


U svim hramovima Srpske pravoslavne crkve u Nemačkoj sutra i prekosutra na programu su bogosluženja povodom Badnjeg dana i Božića. "Vesti" po tradiciji objavljuju raspored i satnicu službi na kojima će se okupiti veliki broj vernika
Berlin
06.01 (Badnji dan) - Sv. Liturgija u 10.00 ,Večernje u 18.00
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 10.00 , Večernje u 18.00
Bremen
Hram Obnovljenja hrama Sv. Georgija - Đurđic (Storćen Weg 1)
06.01 - Večernje u 19.00
07.01 - Sv. Liturgija u 10.00,Večernje u 18.00
Kasel
Hram Sv. velikomučenika Kneza Lazar (Johann-Sebastian-Bać-Str. 4 u Kašel-Niederzwehren)
06.01 - Večernje u 18.00
07.01 - Sv. Liturgija u 07.00
Hamburg
Hram Sabora Sv. Arhistratiga Mihaila (Sćellingstr. 7-9 u Hamburg-Eilbeck)
06.01 - Sv. Liturgija u 10.00 u Kilu
06.01 - Sv. Liturgija u 10.00 u Hamburgu
07.01 - Večernje u 17.00 u Libeku
06.01 - Večernje u 19.00 u Hamburgu
07.01 - Liturgija u 06.00 i 10.00 a
07.01 - Večernje u 17.00 u Libeku
07.01 - Večernje u 17.00 u Kilu
Hanover
Hram Svetoga Save (Mengendamm 16C u Hannover-List)
06.01 - Liturgija u 10.00 u Braunšvajgu
06.01 - Večernje u 18.00
07.01 - Liturgija u 09.00
Osnabrik
Hram Sv. velikomučenika Georgija Pobedonosca (Wersenerstr. 85 u Osnabrueck-Pye)
06.01 - Večernje u 16.00
07.01 Liturgija u 09.00
Manastir Himelstir
Hram Uspenja Presvete Bogorodice ( Obere Dorfstr. 12 u Hildesheim-Himmelsthuer)
06.01 - Liturgija u 10.00, Večernje u 18.00
07.01 - Liturgija u 10.00
07.01 - Večernje u 18.00

ZAPADNA NEMAČKA


Altena
Hram prepodobnog Simona monaha (Graf-Eberhardstr. 2 u Altena)
06.01 Liturgija u 10.00 i Vecernje u16.00 u Siegen-u
06.01 Večernje u 19.00 u Alteni
07.01 Liturgija u 10.00 u Alteni
Ahen
Hram Vasnesenja Gospodnjeg (Tannenweg 14 u Wuerselen-Bardenberg)
06.01 Večernje u 19.00
07.01 Liturgija u 10.00
Bilefeld
Hram Sv. Vasilija Ostroškog Čudotvorca (Wellensiek 69 u Bielefeld-Dornberg)
06.01 Večernje u 19.00
07.01 Liturgija u 10.00
Bon
Rimokatolička crkva (St.Mićael-Kirće, Rheinbaćerstr. 45, Bonn-Endenić)
06.01 Večernje u 16.30
06.01 Liturgija u 09.00 u Nojvidu (Heilige-Kreuz-Kirće, Reckstr. 43, Neuwied)
07.01 Jutrenje u 08.00
Boholt
Protestanski hram (Sćonenbergstraše u Boćolt-Barlo)
06.01 Večernje u 16.00
07.01 Liturgija u 07.00 Vupertal
Hram Rođenja Presvete Bogorodice (Hombuećelstr. 53/55 u Wuppertal-Elberfeld)
06.01 Večernje u 18.00
07.01 Liturgija u 10.00
Dortmund
Hram Sv. Apostola i jevanđelista Luke (Engelbertstr. 5 u Dortmund-Kledž)
06.01 Liturgija u 09.00,Večernje u 18.00
07.01 Jutrenje u 00.00, Sv. Liturgija u 09.00
Diseldorf
Hram Svetoga Save (Wanheimer Str. 54 u Duešeldorf-Lićtenbroić)
06.01 Liturgija u 10.00, Večernje u 17.00
07.01 Jutrenje u 00.00 i Sv. Liturgija 10.00
Esen
Rimokatolička crkva (Stefan Kirće - Am St. Stephanus 10 u Ešen-Holsterhausen)
06.01 Večernje u 19.00
07.01 Liturgija u 00.00 i Izobraziteljna u 09.30
13.01. (subota) - Crkvena slava - Liturgija u 10.00

JUŽNA NEMAČKA


Keln
Hram Vozdviženja Časnog Krsta (Frankenplatz 15, Köln-Porz)
06.01 Liturgija u 10.00, Večernje u 19.00
07.01 Jutrenje u 00.00 i Liturgija u 10.00
Augzburg
Hram Sv. Stefana i Jelene Štiljanović (Kreutzerstr.22 Augsburg-Oberhausen)
06.01 Liturgija u 10.00, Večernje u 16.00
07.01 Jutrenje u 05.00, Liturgija u 10.00
Vircburg
06.01. Jutrenje u 00.00 u Kincelsau (Grčka crkva)
06.01 Večernje u 20.00 u Vircburgu
07.01 Liturgija u 08.00 u Vircburgu
07.01 Večernje u 19.00 u Bad Mergenthajmu (Caritas Kirće)
KKarlsrue
Rimokatolička crkva u Karlsruhe (Rueppurr)
06.01 Liturgija 10.00 u Gagenau-u
06.01 Večernje u 13.00 u Forćajmu
06.01 Večernje u 22.00 u Karlsrueu
07.01 Liturgija u 07.00 u Karlsrueu
Manhajm
Hram prepodobnog Simona monaha (Deidesheimer Str. 21)
06.01 Liturgija u 09.00,Večernje u 19.00 u Spejeru
06.01 Večernje u 22.00
07.01 Liturgija u 09.00
Minhen
Hram Sv. Jovana Vladimira kralja srpskog (Putzbrunner Str. 49 u Muenćen-Perlać)
06.01 Liturgija u 09.00, Večernje u 16.00
07.01 Liturgija u 10.00
Nirnberg
05.01 (Tucindan) - Večernje u 19.00 u Erlangenu
05.01 Večernje u 21.00 u Bambergu
05.01 Večernje u 23.00 u Bajrojtu i Ingolštadtu
06.01 Liturgija u 10.00 u Nirnbergu
06.01 Liturgija u 11.00 u Nojmarktu
06.01 Večernje u 15.00 u Nirnbergu
07.01 Jutrenje u 05.00, Liturgija u 10.00 u Nirnbergu
Regensburg
05.01 Večernje u 20.00 u Frajzingu
06.01 Liturgija u 10.00 u Pasauu
06.01 Večernje u 14.00 u Landshutu
06.01 Večernje u 16.00 u Regensburgu
06.01 Večernje u 20.00 u Burghauzenu
07.01 Jutrenje u 06.00 u Regensburgu
07.01 Liturgija u 10.00 u Burghauzenu
Rozenhajm
Protestanska crkva (Koenigstr. 23)
06.01 Večernje u 13.00
Filingen
Hram Sabora sv. Arhangela Mihaila ( Unterer Dammweg 6A u Filingenu)
05.01 (Tucindan) - Večernje u 18.00 u Blumbergu
05.01 Večernje u 20.00 časova u Tutlingenu
06.01 Liturgija u 09.00 u Filingenu
06.01 ( Večernje u 12.00 u Zingenu u 15.00 u Albštadtu. u 18.00 u Filingenu
07.01 Liturgija u 10.00 u Filingenu
Frankfurt
Hram Sv. Apostola i jevanđelista Luke ( Beethovenplatz - Frankfurt-Westend )
06.01 Liturgija u Frankfurtu 09.00, u Grefenhauzenu u 09.00
06.01 Večernje u 15.30 u Rumpenhajmu, u 16.00 u Vetclaru,u 19.00 u Vizbadenu,u 19.30 u Frankfurtu
07.01 Liturgija u 09.00 u Frankfurtu, u 10.00 u Vizbadenu, Večernje u 18.00u Frankfurtu
Fridrihshafen
Hram Sv. Srpskih novomučenika ( Adelheidstr. 4 )
06.01 Večernje u 13.30 časova u Bad Saugauu, u 16.30 časova u Konstancu, u 19.00 u Fridrihshafenu
07.01 Jutrenje u 06.00 u Konstancu i Liturgija u 09.00 u Fridrihshafenu
Sarbirken
Rimokatolička kapela (St. Barbara, Marianenthalerstr. 2, Sulzbać)
06.01 Večernje u 18.00 u Sulcbah-Šnappahu, u 22.00 u Landau (St. Albert, Draćenfelštr. 2c, Landau)
07.01 Liturgija u 07.00 u Sulcbah-Šnappahu
Štutgart
Hram Sabora Srpskih svetitelja (Moehringer Str. 81A u Stuttgart-Heslać)
06.01 Liturgija u 10.00 u Štutgartu
06.01 Večernje u 15.00 u Kalvu i Rojtlingenu, u 18.00 u Štutgartu i u 22.00 u Hajlbronu
07.01 Liturgija u 10.00 u Štutgartu
Ulm
Hram Sv. Besrebrenika Kozme i Damjana (Furttenbaćstr. 11 u Ulm-Donau)
06.01 Ulm, Liturgija u 10:00 Večernje u 19:00
06.01 Hajdenhajm (Kapela Sv. Jovana Krstitelja), Večernje u 16:00
07.01 Ulm, Liturgija u 10:00
07.01. Ridlingen (Crkva Sv. Velikomučenika Dimitrija), Večernje u 16:00
Gepingen
Hram Sabora sv. Arhangela Mihaila (Marstall Str. 21 )
05.01 Večernje u 23.00
07.01 Liturgija u 07.00

Švajcarska

Cirih
Hram Uspenja Presvete Bogorodice ( Glattstegweg 91))
06.01. (Badnji dan) - Sv. Liturgija u 10 časova
06.01. (Badnje veče) - Večernje u 18.00
07.01. (Božić) - Sv. liturgija u 07.00 i 10.00
Bazel
Starokatolička crkva (St. Alban Kirche))
06.01. (Badnje veče) - liturgija u 10.00 časova u Bazelu
06.01. (Badnje veče) - večernje u 19.00 časova u Bazelu
06.01. (Badnje veče) - večernje u 19.00 časova u Niedergoesgenu
07.01. (Božić) - sv. liturgija u 10.00 časova u Bazelu
07.01. (Božić) - sv. liturgija u 10.00 časova u Niedergoesgenu
Bern
Starokatolička kapela (St. Peter und Paul Kirche))
06.01 (Badnje veče) - večernje u 19.00 časova u Bernu
06.01 (Badnje veče) - jutrenje i sv. liturgija u 23.00 časova u Soloturnu Starokatolička crkva (Franziskanerkirche)
07.01 (Božić) - sv. liturgija u 11.30 časova Bernu
Lozana
Protestanska kapela (Av. Charles-Secretan 2 - Chapelle de Bethusy )
06.01 (Badnje veče) - večernje u 17.00 časova u Sijeru i u 21.00 časova u Lozani
07.01 (Božić) - sv. liturgija u 07.00 časova u Lozani
Lugano
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00 časova u Belinconi
06.01 (Badnje veče) - jutrenje i sv. liturgija u 23.00 časova u Luganu
07.01 (Božić) - večernje u 18.00 časova u Belinconi
Lucern
Baar - St. Martin Kirche - Asylstr. 2,
Lucern - Kirche am Maihof - Obergrundstrasse,
Altdorf - Heilige Kreuz Kirche
Buhrajn
06.01 (Badnji dan) - sv. liturgija u 10.00 časova u Buhrajnu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00 u Altdorfu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 20.00 u Baaru
06.01 (Badnje veče) - večernje u 21.00 u Lucernu
07.01 (Božić) - jutrenje u 07.00 časova i sv. liturgija u 10.00 časova u Buhrajnu

BOGOSLUŽENJA NA SEVERU EVROPE

LITURGIJE I U NORVEŠKOJ



Bogosluženja u parohijama SPC u Norveškoj, Sveti Vasilije Ostroški i Sveti Dimitrije Solunski, biće održana u januaru u više mesta, a najviše na krajnjem jugu zemlje.
U parohiji Sveti Vasilije Ostroški u Grčkoj crkvi u Oslu služiće se 6, 7, 9, 19, 20, 21, i 27. januara. Bogosluženja počinju u 10, a osvećenje Badnjaka u 18. sati 6. januara.
U ostalim mestima ove parohije, prve ovogodišnje liturgije služiće se u Pošgrunu 10. februara, u Bergenu 17. februara, u Lilehameru 10. marta, u Rejkjaviku 1. aprila, u Tronhajmu 26. maja.
Raspored bogosluženja u parohiji Sveti Dimitrije Solunski: u Kristiansandu, u Crkvi Voie 6. januara u 11 sati, a 13. i 20. u 10; u Stavangeru 7. januara u 10 sati; u Arendalu 14. u 10 (Munkengata 4); u Lingdalu 21. u 10; u Flekefjuru 27. januara u 10 sati.
U Flekefjuru će istog biti održana, posle proslave Svetog Save, godišnja skupština parohije Sveti Dimitrije Solunski.



RASPORED SLUŽBI U HRAMOVIMA SPC ZA BOŽIĆNE PRAZNIKE u AUSTRIJI


Viner Nojštat
06.01 (Badnje veče) - Sv. liturgija u 09.30 , Večernje u 17.00 časova
07.01 (Božić) - Jutrenje i Sv. Liturgija u 06.00
Beč:
Hram Sv. Save (3. kvart)
Hram Presv. Bogorodice (17. kvart)
Hram Vaskrsenja Hristova (2. kvart)
06.01 (Badnje veče) - Sv. Liturgija u 09.00 (3. kvart) i 09.30 (2. i 17. kvart) i Večernje u 17.00 (17. kvart) i u 18.00 (2. i 3. kvart)
07.01 (Božić) - Jutrenje i Sv. Liturgija u 00.00 (2. kvart) i u 09.30 (u svim hramovima)
Bregenc/Feldkirh:
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 16.00 u Feldkirhu i u 19.00 u Bregencu
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 07.00 u Feldkirhu i 10.00 u Bregencu
Gmunden Rimokatolički hram u Štadl-Paura (Kloster Nazareth, Am Bromberg 3 - Stadl-Paura))
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 17.00
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 07.30
Grac:
Hram se nalazi na gradskom groblju (Zentralfriedhof - Triester Str. 146 )
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 19.00
07.01 (Božić) - Jutrenje u 00.00, Sv. Liturgija u 10.00
Ens:
Hram Sv. Save (Stelzhamner Str. 17))
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 18.00
07.01 (Božić) - Jutrenje i Sv. Liturgija u 05.00 i 10.00
Inzbruk:
Rimokatolička crkva (Sieberer Str. 7))
06.01 (Badnji dan) - Sv. Liturgija u 09.00, Večernje u 17.00
06.01 (Badnje veče) - Sv. Liturgija u 10.00 u Reutu
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 00.00, Sv. Liturgija u 09.30, Večernje u 17.00
Linc:
Hram Sv. Vasilija Ostroškog Čudotvorca (Posthof str. 41))
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 18.00
07.01 (Božić) - Jutrenje i Sv. Liturgija u 05.00
Klagenfurt:
Starokatolički hram (Kaufmanngasse 11))
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 18.00
07.01 (Božić) - Jutrenje i Sv. Liturgija u 00.00 , Sv. Liturgija u 10.00
Kufštajn:
06.01. Badnji dan - Sv. Liturgija u 09.00,Vecernje u 17.00 u Figenu
06.01. Badnje veče - Večernje u 19.30 u Kufštajnu
07.01. Bozić - Sv. Litugija u 05.00 u Kufštajnu
Salzburg:
Rimokatolička crkva (Buergerspital-Platz 2))
06.01 (Badnje veče) - Sv. Liturgija u 10.00 i Večernje u 21.00
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 10.00
Salfelden:
Protestanska crkva ( Ev. Kirche, Pavlenstr. 2)
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 17.00 u Bišofshofenu (St. Ruppert))
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 19.00
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 03.00
Sant Pelten
Rimokatolička crkva (Thomaskirche, Stattersdorf)
06.01 (Badnje veče) - Večernje u 18.00 i Jutrenje u 23.30
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 09.30
Tuln:
Rimokatolička kapela (St. Stephans Kapelle))
06.01 (Badnje veče) - Sv. Liturgija u 10.00 ,Večernje u 18.00
07.01 (Božić) - Sv. Liturgija u 06.00 i 10.00


RASPORED BOGOSLUŽENJA U FRANCUSKOJ

PRAZNIK U ŠEST GRADOVA



SLUŽE U PARIZU: Vladika Luka i prota Nikola


Pariz
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv.Sava (23 rue du Simplon)) liturgija u 10. časova, Veliko povečerje i osvećenje badnjaka u 19.00 časova, Jutrenje u 23.00
Božić, 7. januar, liturgija u 10.00 časova
Drugi dan Božića, Sabor Bogorodice, 8. januar liturgija u 10.00 časova
Sv. Prvomučenik arhiđakon Stefan, 9. januar - Blagosiljanje slavskog kolača od 08.00 časova
Nansi
Badnji dan, 6.januar, parohija Sv.Nikole (1, Quai dela Bataille)) bogosluženje u 10.30 časova
Belfort i Momneliar
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv. Petka sa sedištem u Lougres (rue de la Bonne Fontaine) bogosluženje u 16.00 časova
Bezanson
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv. Vasilija Ostroškog Čudotvorca (28 ćemin de la Quatrouillots)) bogosluženje u 18.00 časova
Dižon
Badnji dan, 6. januar, parohija Sv. Vaskrsenja Hristovog (20 Boulevard de lžOuest)), bogosluženje u 21.00 čas
Strazbur
Božić, 7. januar, parohija Sv. Đorđe (5 rue Monsieur Hoch)) liturgija u 10.30 časova

RASPORED BOGOSLUŽENJA U PAROHIJAMA U HOLANDIJI

U AMSTERDAMU I ROTERDAMU SLUŽBA DVA DANA


Amsterdam, parohija Svetog Nikole, Stationstraat 17 Zaandam
Subota 6. januar, 18.30 - Badnje veče
Nedelja 7. januar, 10.30 - Roždestvo Hristovo Božić
Utreht, parohija Svetog Simeona Mirotočivog, Draaiweg 44 Utreht
Subota 6. januar, 20.00 - Badnje veče
Ede, parohija Svetog Nikolaja Žičkog-Srpskog, Beukenlaan 12 Ede
Subota 6. januar, 18.00 - Večernja
Emen, parohija Rođenja Presvete Bogorodice, Middenweg 5 Emmer - Compascuum
Subota 6. januar, 23.00 - Badnje veče
Najmegen, parohija Svetog Save, Dobbelmanweg 3 Najmegen
Subota 6. januar, 16.30 - Badnji dan
Roterdam, parohija Svete trojice, Lede 121 Roterdam
Subota 6. januar, 19.00 - Badnje veče
Nedelja 7. januar, 10.00 - Roždestvo Hristovo, Božić






Komentari čitalaca                                                                       >> POŠALJITE SVOJ KOMENTAR <<
INTERNET NOVINE SERBSKE ne odgovaraju za sadržaj objavljenih komentara. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije INTERNET NOVINE SERBSKE.

Jovo   (176.198.170***) 18841
   6/1/2013 20:51:41
Nazalost, raspored Bogosluzenja u Dortmundu nije tacan pa smo stigli na samom kraju. Neznam odakle su ovi podaci ali moglo bi se malo pripaziti da ljudi budu tacno obavesteni. Pocelo jeje u 17 casova a ne u 18 kako ovde stoji.
18841
izmedju
INFO
objavljeno Objavljeno
    6/1/2007

Komentari čitalaca

stampa Verzija za štampu
posalji Pošaljite članak

cirilica Ћирилична верзија (beta)

arhiva Arhiva
Nasi u svetu rss
<- prethodni članak
     naredni članak ->
Bookmark and Share
OD ISTOG AUTORA

POSLEDNJIH 10 NASLOVA

Malesevici
Opanci.com
Sminker.rs
NadjiRestoran.com
Imovina.net
Kosovo-Metohija
Srpska analitika
Srpska politika
Novine Toronto
Centar za samostalni zivot invalida
Opstinsko drustvo za borbu protiv raka Sombor
Restoran za venčanja Atos
Izmedju
Nova Srpska Dijaspora
Nova Srpska Dijaspora
Nova Srpska Dijaspora
Powered by: < Linkmedia >
RSS

Web Stats
ISSN 1452-3922 | © 2001-2012
Srpska Dijaspora