Srbija

224

17.55 – Kraj prvog seta. Srbija – Francuska 20:25. Naši odbojkaši dobro ušli u meč. Minimalnu prednost držali su sve do drugog tehničkog tajm-auta. Onda je usledila ubitačna serija protivnika od 7:0. Uspeli su Francuzi da preokrenu rezultat i povedu sa 22:16. Potom su rutinski priveli set kraju.

17.30 – Počeo je meč između Srbije i Francuske

Odlično igrom i pobedom od 3:1 protiv domaćina Poljske naši odbojkaši su obezbedili plasman u polufinale. Pobedom u ovom meču obezbedili bi prvo mesto u grupu. S druge strane nad Francuzima je imperativ pobede. Samo pobeda ih vodi dalje.

Francuska je u prvom kolu poražena od Poljske sa 3:2. U poslednjim mečevima sa našom selekcijom „trikolori“ su bili uspešniji. Na Svetskom prvenstvu pre dve godine u Poljskoj ostvarili su tijumf od 3:1.

Istim rezultatom pobedili su i prošle godine na Evropskom prvenstvu. Na kraju su stigli i do šampionske titule. Biće to prilika za naše odbojkaše da se revanširaju za prošlogodišnji poraz u finalu Svetske lige.

Utakmica Srbija – Francuska počinje u 17 sati i 30 minuta. Direktan prenos je na Drugom programu RTS-a.